Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 08:54:59

Питання погашення заборгованості із заробітної плати – на контролі у влади

27.03.2012   16:50

На черговому засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, яке 27 березня провів перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко, розглянули стан виконання у 2011 році доручень Уряду щодо погашення заборгованості із заробітної плати та ліквідації боргів у січні-лютому 2012 року на підприємствах, в організаціях та установах області.

У роботі комісії взяли участь заступник прокуратури Чернігівської області Олег Підгайний, завідувач сектору з питань банкрутства головного управління юстиції у Чернігівській області Олег Трейтяк, заступник голови правління ВАТ “Чернігівський завод радіоприладів “ЧеЗаРа” Сергій Гончаренко, генеральний директор ПАТ “Прилуцький завод “Білкозин” Володимир Костриця.

Відкриваючи засідання, Станіслав Прокопенко відмітив, що загальну суму заборгованості із виплати заробітної плати у 2011 році в області скорочено з 21,4 до 20 млн. грн. або на 6,6%, по економічно активних підприємствах – з 13,6 млн. грн. до 7,6 млн. грн. або на 44,2% відповідно. Одне із пріоритетних завдань Урядової Комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошових виплат), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат від 3 листопада 2011 року та відповідне доручення Мінсоцполітики щодо скорочення загальної суми боргів упродовж листопада-грудня 2011 року на 30% та повної ліквідації заборгованості на підприємствах комунальної форми власності практично виконано.

На 1 січня 2012 року загальну суму заборгованості в області по відношенню до 1 листопада 2011 року скорочено на 29,7% або на 8,5 млн. грн. та повністю погашено заборгованість із виплати заробітної плати працівникам комунальних підприємств області.

Він звернув особливу увагу членів комісії на необхідність задіяння всіх можливих механізмів впливу щодо прискорення ліквідації боргів по кожному виду економічної діяльності та кожному підприємству–боржнику.

“Наймані працівники, які виконали роботу, мають право на своєчасну її оплату. Керівництво підприємств-боржників, не повинно чекати втручань правоохоронних органів, а вживати дієвих заходів для продуктивної діяльності в правовому полі по відношенню до найманих працівників”, – підкреслив Станіслав Прокопенко.

Про ситуацію, яка склалася в області з ліквідації заборгованості із заробітної плати присутніх поінформувала начальник головного управління праці та соціального захисту населення Лариса Юрченко. За її словами, загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій області (з урахуванням економічно неактивних підприємств) з початку цього року зменшилась на 0,8 млн. грн. або на 0,4% і на 01.03.2012 склала 19,2 млн. грн. У лютому її розмір скоротився на 37,2 тис. грн. або на 0,2%.

Заборгованість із заробітної плати працівникам організацій та установ, що фінансуються за рахунок місцевого бюджету відсутня. На початок березня цього року повністю ліквідовано заборгованість із виплати заробітної плати 15-ма районами області. Ще 4 райони (Бахмацький, Борзнянський, Козелецький, Щорський) та місто Прилуки погасили заборгованість працівникам економічно активних підприємств.

У загальній структурі заборгованості серед економічно активних підприємств області борги у промисловому секторі економіки складають 1,6 млн. грн. або 36,9% від загальної суми боргу (порівняно з початком цього року сума заборгованості скоротилась на 1,9 млн. грн. або на 54,7%), у будівництві – 1,3 млн. грн. або 30,6% від загальної суми боргу (порівняно з початком цього року сума заборгованості зменшилась на 0,8 млн. грн. або на 38,6%).

Також Лариса Юрченко відмітила недостатньо ефективну роботу по прискоренню погашення заборгованості із виплати заробітної плати у трьох містах області, на які припадає 94,5% боргів, зокрема, у Чернігові (12,3 млн грн або 63,9% від загальної суми), у Прилуках (4,1 млн грн або 21,4%), у Ніжині (1,8 млн грн або 9,2%) та 5 районах області (Бахмацькому, Борзнянському, Менському, Чернігівському, Щорському), де сума заборгованості на 01.03.2012 становила від 100 до 300 тис. гривень.

У загальній структурі заборгованості більш, ніж половина (14,9 млн грн або 77,5%) припадає на економічно-неактивні підприємства, причому левову частку з них складають підприємства-банкрути, борги по яких на початок березня склали 11,7 млн. грн., а саме, ВАТ “Чернігівський завод радіоприладів “ЧеЗаРа” (4,8 млн грн), ПАТ “Прилуцький завод “Білкозин” м. Прилуки (3,5 млн грн), ТОВ Чернігівський завод будівельних матеріалів (0,9 млн грн) м. Чернігова, ТОВ “Ніжинські лабораторії скануючих пристроїв” (майже 1 млн грн).

Сума заборгованості найманим працівникам підприємств державної форми власності, які знаходяться в управлінні центральних органів влади, з початку цього року скоротилась всього на 116 тис. грн. або на 6%, та на 1 березня 2012 року її сума залишається значною – 1,8 млн грн, що становить 9,5% від загальної суми боргу. Найбільшими боржниками серед цих підприємств є: ПАТ “Хімтекстильмаш” та його структурний підрозділ “Дослідний завод ПАТ “Хімтекстильмаш” – 723,4 тис. грн, ПАТ “Ніжинський завод сільськогосподарського машинобудування “Ніжинсільмаш” – 455,2 тис. грн.

Основними причинами наявності заборгованості із зарплати, на думку Лариси Юрченко, залишаються значна прострочена кредиторська та дебіторська заборгованість підприємств-боржників, низький рівень претензійно-позовної роботи, відсутність своєчасних розрахунків за держзамовленням, неоперативне та неефективне застосування процедур реструктуризації, санації та банкрутства.

На засіданні було заслухано інформацію керівників підприємств ВАТ “Чернігівський завод радіоприладів “ЧеЗаРа” та ПАТ “Прилуцький завод “Білкозин” щодо ситуації з виплати заробітної плати та перспектив погашення боргів. Для виконання завдання Уряду, а саме, погашення до кінця 2012 року 50% боргу керівництву “Чернігівського заводу радіоприладів “ЧеЗаРа” було рекомендовано скорегувати графік погашення заборгованості.

Підсумовуючи результати засідання комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, Станіслав Прокопенко зазначив, що в області недостатньо ефективно вживаються заходи з боку органів виконавчої влади щодо ліквідації заборгованості із заробітної плати. Особливо це стосується виконкомів міських рад міст Чернігова, Ніжина, Прилуки, де процес ліквідації заборгованості має активізуватися, адже на підприємствах, організаціях, установах цих міст сконцентровано майже 95% боргів області.

“Для виконання завдання Урядової комісії від 21 лютого цього року органам виконавчої влади на всіх рівнях необхідно забезпечити першочергове фінансування видатків на оплату праці працівникам бюджетної сфери, не допускаючи при цьому простроченої кредиторської заборгованості із зазначених виплат; реально підійти до розроблення графіків погашення заборгованості із заробітної плати, посилити контроль за їх виконанням; активно співпрацювати з органами прокуратури, іншими контролюючими органами по всіх виявлених фактах існування заборгованості із виплати заробітної плати, у тому числі по підприємствах, що перебувають у процесі банкрутства”, – наголосив на завершення перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко.

Останні новини Чернігівщини

 150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні

150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні 17:03

Наш регіон – один із 8 в Україні, який, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, отримає кошти від держави на облаштування безпечних умов у закладах освіти.

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування 16:54

Театральний „Фестиваль взаємності“ об’єднає чеських та українських митців у п’яти містах України. ǿетою фестивалю є поєднання культурних наснаг Чеської Республіки та України через мистецьке вираження та підтримку діалогу й взаєморозуміння серед митців обох країн.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини