Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 червня, 07:11:16

Президент України позбувся статусу державного службовця

01.01.2016   13:13Агенцiя

Також цей статус втратили члени Кабміну, нардепи, омбудсмен, судді і ряд інших працівників держапарату.

З 1 січня 2016 року набув чинності закон "Про державну службу", яким посади чиновників поділяються на адміністративні та політичні. Документ опублікований на сайті Верховної Ради.

Відтепер, згідно п. 2 ст. 2 закону, його дія не поширюється на:

    президента, членів Кабінету Міністрів, перших заступників та заступників міністрів;
    народних депутатів;
    Уповноваженого Верховної Ради з прав людини;
    депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим (крім обраних на постійній основі);
    суддів;
    працівників прокуратури, яким присвоюються класні чини;
    працівників державних органів, органів влади АР Крим та їх апарату, які виконують функції з обслуговування;
    працівників підприємств, установ, організацій та інших суб'єктів господарювання державної форми власності (крім ряду осіб);
    військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до закону, осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та інших органів, яким присвоюються спеціальні звання, якщо інше не передбачено законом.

Зазначимо, законом "Про Державну службу" регулюються відносини, що виникають у зв'язку із вступом на державну службу, її проходженням та припиненням. Також цим законом визначається правовий статус державного службовця. Отже, особи, які обіймають зазначені вище посади, не є державними службовцями.

Особи, які займають адміністративні посади, такі як співробітники секретаріату Кабміну, міністерств і інших органів виконавчої влади (крім обслуговуючого персоналу), місцевих держадміністрацій, органів прокуратури і військового управління, а також закордонних дипустанов, не мають права бути членами будь-яких політичних сил.

Також законом встановлюється проведення відкритих конкурсів при призначенні чиновників і фактично скасовуються спецпенсії, додаткові відпустки та надбавки окремим галузям бюрократичного апарату.

Верховна Рада підтримала законопроект №2490 "Про державну службу" 10 грудня 2015 року. Під час підготовки законопроекту до другого читання надійшло понад 1,3 тис. поправок.

Останні новини Чернігівщини

Псевдобанкір заволодів коштами жінки у сумі майже 22 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 18:15

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки.

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області відзначили сумлінних платників податків 17:04

У податковій службі області відбулось нагородження переможців регіонального етапу Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків - 2023».

Мешканцю м.Чернігова повідомлено про підозру у жорстокому поводженні з твариною 16:22

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури погоджено повідомлення про підозру жителю м.Чернігова у жорстокому поводженні з твариною, що належить до хребетних, яке призвело до тілесних ушкоджень(ч.1 ст.299 КК України).

Розпочато демонтаж будівель двох чернігівських шкіл у мікрорайоні Подусівка – №18 та 21 15:47

Їх було зруйновано 3 березня 2022 року внаслідок авіаударів армії рф.

До суду скеровано обвинувальний акт відносно мешканця одного з сіл Чернігівського району та області запорушення правил безпеки дорожнього руху 15:02

Прокурором Чернігівськоїокружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт відносно жителя одного з сіл Чернігівського району та області запорушення правил дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що заподіяло тяжке тілесне ушкодження (ч.2 ст.286 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини