Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 25 червня, 07:42:47

Новий формат дискусії: зустріч голови ОДА з головами комітетів Громадської ради

16.12.2015   07:36Агенцiя

Голова облдержадміністрації Валерій Куліч провів зустріч з головами комітетів Громадської ради при ОДА.

Зустріч відбулася з ініціативи Громадської ради, оскільки, за словами її голови Вадима Антошина, виникає чимало непорозумінь у взаєминах представників громадськості та службовців облдержадміністрації.

На думку членів Громадської ради, в управліннях та департаментах ОДА мали б більше прислухатися до їх думки, з більшою увагою розглядати пропозиції та звернення. Йшлося, зокрема про кадрові призначення, доступ до публічної інформації, створення в ОДА окремого структурного підрозділу, який би займався питаннями охорони культурної спадщини.

Голова облдержадміністрації, відповідаючи на поставлені запитання, зауважив, що більшість озвучених проблем полягає не у відсутності чи наявності певних структур, а у дотриманні чи порушенні вимог законодавства, сумлінності виконання службових обов’язків посадовцями будь-якого рівня.

— Ми повинні знайти ту тонку межу, яка розділяє розвиток і збереження культурної спадщини. Прагнення зберегти історичне обличчя міста не має заважати його розвиткові та розбудові, — зазначив Валерій Куліч. І ще один дозвільний орган, як, до речі, і проплачені масові протести, може стати зайвою корупційною складовою для будівельного бізнесу. Тому створення ще одного департаменту в ОДА її голова вважає недоцільним.

Своїм пріоритетним завданням на посаді голови облдержадміністрації Валерій Куліч назвав створення в області умов, якнайбільш сприятливих для розвитку економіки. Якщо вона успішно розвиватиметься, стане можливим збільшення зарплати працівникам бюджетної сфери, вирішення низки екологічних питань, реалізація численних соціальних проектів.

Великі надії у розв’язанні проблем області голова ОДА покладає на створення об’єднаних економічно спроможних територіальних громад. Як показує досвід цього року, децентралізація дозволяє органам місцевого самоврядування розпоряджатися значно більшими бюджетними сумами і спрямовувати їх на нагальні проблеми громади. Наприклад, завдяки децентралізації, міський бюджет Чернігова зріс на 112 мільйонів гривень.

У ході зустрічі було обговорено ще цілу низку питань. Зважаючи на змістовність розмови, було вирішено проводити такі зустрічі систематично.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 32 нові випадки COVID-19

Виявлено 32 нові випадки COVID-19 17:08

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 24 червня в області зафіксовано 32 нові випадки COVID-19.

У Чернігові створений ще один орган самоорганізації населення

У Чернігові створений ще один орган самоорганізації населення 15:01

Чернігівська міська рада на засіданні 24 червня, відповідно до законодавства, дала дозвіл на створення органу самоорганізації населення (ОСН) «Вуличний комітет по вул. Приміській в м. Чернігові».

До 25-ї річниці Конституції України. Конституційний процес в архівних документах

До 25-ї річниці Конституції України. Конституційний процес в архівних документах 14:58

Напередодні 25-ї річниці Конституції України пропонуємо ознайомитися з копіями архівних документів, присвячених історії прийняття Основного Закону.

Децентралізація та туризм: як громадам використати наявний туристично-рекреаційний потенціал

Децентралізація та туризм: як громадам використати наявний туристично-рекреаційний потенціал 14:54

Така тема дводенного навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації голів та заступників голів територіальних громад, яке сьогодні розпочалося у Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації.