Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 січня, 08:48:01

Сприяння ефективній зайнятості та створення нових робочих місць

24.03.2012   10:48Агенцiя

З метою сприяння ефективній зайнятості населення та підвищення рівня його життя в області запроваджено ефективні економічні та організаційно-правові механізми, спрямовані на розширення сфери застосування праці, зменшення обсягів тіньової зайнятості, підвищення якості та конкурентоспроможності робочої сили.

Започатковані послідовні дії обласної державної адміністрації з реалізації законодавства у сфері зайнятості, налагодження соціального діалогу на обласному рівні між владою, роботодавцями та профспілками сприяли покращанню ситуації на ринку праці області.

Показник рівня зайнятості населення у віці 15–70 років, визначений за методологією Міжнародної організації праці, за 9 місяців 2011 року склав 59,7%, в середньому по країні – 59,5%.

Торік в області створено 20,8 тис. нових робочих місць, що на 15,3% більше, ніж у 2010 році. З них кожне 7 робоче місце – у сільській місцевості. Це дало можливість впровадити гнучку систему робочих місць відповідно до пріоритетів розвитку агропромислової інтеграції та розширити діапазон неаграрних видів трудової діяльності сільського населення, що й надалі має розвиватись.

У 2012 році є підстави для прогнозування подальшої стабілізації тенденцій у сфері зайнятості населення області, яка обумовлена розширенням сфери прикладання праці, подальшим стимулюванням попиту на робочу силу, у т.ч. за рахунок реалізації активних програм сприяння зайнятості, розвитку будівництва, промисловості, інших видів економічної діяльності. Тобто мають створюватися ефективні робочі місця та відповідати стратегії регіонального розвитку.

Впродовж року має бути створено не менше 15,7 тис. нових робочих місць з належними умовами та достойною оплатою праці, зокрема, в сферах, що розвиваються: торгівлі, ремонті автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку – 9,1 тис.; переробній промисловості – 1,6 тис.; діяльності транспорту та зв’язку – 1,3 тис.; сільському господарстві, мисливстві та лісовому господарстві – 1,2 тис.; будівництві – 0,4 тис.

Це дасть можливість зростанню доходів самих працівників, забезпечить вищу, ніж сьогодні досягнуто, продуктивність праці, і як наслідок, надходження до бюджету пенсійної системи.


Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Завершується встановлення прогонових балок на мосту через Снов

Завершується встановлення прогонових балок на мосту через Снов 08:40

Біля міста Сновськ у рамках президентської програми «Велике будівництво» продовжується капремонт 270-метрового мосту на трасі Р-83.

Станом на 17 січня в Україні зафіксовано 5072 нових випадків COVID-19

Станом на 17 січня в Україні зафіксовано 5072 нових випадків COVID-19 08:29

5 072 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 17 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 407 дітей та 72 медпрацівники.

Призерки боксерських змагань зі спортивного клубу «Берег»

Призерки боксерських змагань зі спортивного клубу «Берег» 08:23

Про Ічнянський спортивний клуб «Берег» знають не тільки в Чернігівській області та Україні, адже не одна вихованка та вихованець цього закладу стали призером міжнародних боксерських змагань. Сьогодні розповімо про деяких з боксерок.

Начальник поліції Чернігівщини відзначив кращий підрозділ за підсумками роботи у 2021 році

Начальник поліції Чернігівщини відзначив кращий підрозділ за підсумками роботи у 2021 році 08:16

Керівник Головного управління Нацполіції в Чернігівській області дав оцінку роботі всіх підрозділів та вручив поліцейським ключі від сучасних службових автомобілів.

Фахівці Чернігівської ОДА та відповідні служби допомогають громадам ліквідувати наслідки надзвичайної ситуації

Фахівці Чернігівської ОДА та відповідні служби допомогають громадам ліквідувати наслідки надзвичайної ситуації 08:08

У другій половини дня п’ятниці 14 січня та в ніч на 15 січня шквальний вітер по області пошкодив лінії електропередач, повністю або частково позривав дахи, повалив десятки дерев у всіх районах Чернігівської області.