Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 червня, 10:22:15

У Чернігові вшанували гетьмана України Івана Мазепу

20.03.2012   16:29Агенцiя

20 березня у Чернігові громадськість спільно з Національним архітектурно-історичним заповідником "Чернігів стародавній" відзначили 373-ю річницю від дня народження гетьмана України Івана Мазепи.

Делегація Чернігівської обласної організації Української народної партії взяла участь у вшануванні видатного українського державника та покладанні квітів до пам'ятника славетному Мазепі на древньому чернігівському Валу.

Відправив молебень за упокой славетного сина українського народу І. Мазепи отець Євген Орда, священик Української православної церкви Київського Патріархату,.
У Борисоглібському соборі на Валу відбувся урочистий культурно-мистецький захід за участю Академічного камерного хору ім. Д. Бортнянського. На нього були запрошені представники туристичних фірм та засобів масової інформації, котрі найбільш плідно співпрацювали з Національним заповідником "Чернігів стародавній" - організатором заходу.

Як відомо, 20 березня - день народження гетьмана України Івана Степановича Мазепи. В Чернігові про його покровительство та благодійництво нам нагадують величний Свято-Троїцький кафедральний собор, барокова споруда Колегіуму, а в Борисоглібському соборі - вишукана срібна іконостасна царська брама. Ці перлини духовної спадщини - продовження традиції, започаткованої давньоруськими князями, підхоплена гетьманом Іваном Мазепою.


Прес-служба Чернігівської обласної організації УНП

Останні новини Чернігівщини

Робоча група продовжує підготовку Стратегії розвитку Чернігівської громади 16:41

У Чернігові продовжується робота над розробленням проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки.

Збірна України з футзалу серед спортсменів з порушеннями зору — переможець міжнародного турніру в Севільї 16:19

З 11 до 14 червня в місті Севілья (Іспанія) відбувся міжнародний турнір з футзалу серед осіб з порушеннями зору.

Механізм проведення виплати разової грошової допомоги до Дня Незалежності України у 2026 році 15:28

У 2026 році розширено перелік категорій осіб, яким грошова допомога виплачується автоматично – більшості отримувачів додатково звертатися за виплатою не потрібно.

Майже 1300 випускників Чернігівщини отримали свідоцтва з відзнакою 14:34

У 2025/2026 навчальному році випускниками 11 класів стали 5685 учнів. З них, 588 школярів отримали свідоцтва про повну загальну середню освіту з відзнакою. Серед закладів освіти регіонального підпорядкування таких випускників 79.

Увага! Інформація щодо оцифрування трудових книжок після 10 червня 2026 року 13:49

Страхувальники, які не подали на оцифрування паперові трудові книжки, застраховані особи, які не зробили цього самостійно, зможуть це здійснити й після 10 червня 2026 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини