Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 жовтня, 13:12:52

Олександр Черненко: "Проведення другого туру виборів міського голови є абсолютно виправданим"

15.11.2015   18:44Агенцiя

15 листопада у прес-центрі «Місцеві вибори 2015. Чернігівщина» відбулася прес-конференція народного депутата України Олександра Черненка.

В ході спілкування з журналістами експерт прокоментував які поправки потрібно внести до Закону про місцеві вибори, перебіг виборчої кампанії у Чернігові та Україні, а також відповів на запитання.

На думку Олександра Черненка проведення виборів міського голови у великих містах є абсолютно виправданим. Хоча він вважає: «Потрібно вдосконалити цей закон. І якщо відрив між першим та другим кандидатом у першому турі більше 25%, а ніхто з кандидатів не набрав більше половини голосів, то другий тур не доцільний».  Прикладом є результати виборів у Києві та Львові, де  розрив між кандидатами які вийшли у другий тур більше 25% та 36% відповідно.

Народний депутат, коментуючи загальний перебіг голосування 15 листопада, зазначив, що явка у другому турі нижча ніж у першому . Але у Чернігові та Дніпропетровську виборці набагато активніші, ніж в інших містах. «Чернігівський виборець  не демонструє апатію, як по всій Україні», - наголосив О.Черненко.

Також експерт зазначив, що порушень як у Чернігові так у по Україні  практично не зафіксовано. Є традиційно-прихована агітація у схожій символіці, гаслах, кольорах і т.п., на дільницях подекуди члени партій відверто демонструють партійну приналежність. Але це не ті порушення, які суттєво вплинуть на результат, вважає політик.

Прокоментував Олександр Черненко і штрих-коди, які були помічені на паспортах виборців у Чернігові. За його словами ці помітки не підпадають під порушення через те, що не було порушено тиску на виборців в плані того за кого голосувати, не відбувається  контроль за волевиявленням громадян і не зафіксовано фактів підкупу.

«Таким чином, можна зробити висновок, що голосування у Чернігові проходить чинно і спокійно. І сподіваюся, що так буде і до вечора і під час підрахунку голосів», - підсумував Олександр Черненко.

Останні новини Чернігівщини

П’ять цікавих фактів про борщ, яких ви не знали

П’ять цікавих фактів про борщ, яких ви не знали 10:59

Приготування борщу увійде до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини, повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України.

9 найкорисніших рослинних олій для організму людини

9 найкорисніших рослинних олій для організму людини 10:53

Якщо з настанням осені до вас часто чіпляються застуди, погіршилося травлення, або шкіра страждає від сухості, вам всього лише необхідно запастися потрібними рослинними оліями, вживати їх в їжу щодня і дуже скоро ви будете виглядати і відчувати себе чудово!

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо турецький бурек

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо турецький бурек 10:31

Бурек — це ситний пиріг родом з Туреччини. Існує безліч способів його приготування, деякі навіть передаються з покоління в покоління.

Вікторія Апанасенко з Чернігова стала I Міс Україна Всесвіт-2021

Вікторія Апанасенко з Чернігова стала I Міс Україна Всесвіт-2021 10:26

У п'ятизірковому київському готелі Fairmont Grand Hotel Kyiv відбувся фінал конкурсу краси Міс Україна Всесвіт-2021.

Гороскоп на тиждень з 18 до 24 жовтня 2021 року

Гороскоп на тиждень з 18 до 24 жовтня 2021 року 10:13

Головна подія тижня – це повний місяць 20 жовтня. Він буде досить різким. Цей повний місяць актуалізує теми взаємин між людьми, конфліктів, відстоювання своїх прав і ролі в парі.