Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 листопада, 18:59:53

Прокуратура реагуватиме на порушення виборчого законодавства в межах компетенції

11.11.2015   07:47Агенцiя

Виборчий процес триває, тому забезпечення законності проведення виборів є одним із першочергових завдань правоохоронних органів.

Слід зазначити, що органи прокуратури не уповноважені здійснювати нагляд та представництво інтересів громадян або держави з питань додержання виборчого законодавства.

Організацію підготовки і проведення виборів, реалізацію і захист виборчих прав громадян України, контроль за додержанням законодавства про вибори та однакове застосування його на всій території України забезпечує Центральна виборча комісія.

Згідно із Законом України «Про Центральну виборчу комісію» виборчий процес здійснюється на засадах законності та заборони незаконного втручання будь-кого в його проведення.

Скарги, що стосуються виборчого процесу, відповідно до ст. 94 Закону України «Про місцеві вибори» підлягають розгляду на засіданні виборчої комісії або судом.

Скарга виборця або іншого суб’єкта про порушення виборчого законодавства підлягає направленню виборчою комісією до правоохоронних органів на підставі рішення, яке прийнято за результатами розгляду питання на її засіданні, у разі виявлення ознак злочину чи іншого правопорушення та з урахуванням компетенції правоохоронного органу.

Прокуратура уповноважена розглядати лише матеріали виборчих комісій з ознаками вчинення злочину під час проведення виборів. 

Наголошуємо, що діяльність органів прокуратури ґрунтується на засадах законності, справедливості, неупередженості та об’єктивності.

Останні новини Чернігівщини

Талалаївська селищна громада отримала шкільний автобус чернігівського виробництва

Талалаївська селищна громада отримала шкільний автобус чернігівського виробництва 09:34

Транспорт придбаний за рахунок зекономлених коштів державної субвенції та співфінансування з місцевих бюджетів.

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського розповіли про збірку документів

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського розповіли про збірку документів "Чорні дошки України. Чернігівська область" 09:23

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського представили унікальну збірку документів та матеріалів, які проливають світло на ще одну сторінку в дослідженнях Голодомору-геноциду 1932 – 1933 років в Україні.

Чернігівська область: сапери ДСНС знищили  протитанкову міну ТМ-43

Чернігівська область: сапери ДСНС знищили протитанкову міну ТМ-43 09:16

26 листопада об 11:50 саперами групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Чернігівській області знищено протитанкову міну ТМ-43 часів Другої світової війни.

Під міськрадою Чернігова протестували проти продажу землі парку «Ялівщина»

Під міськрадою Чернігова протестували проти продажу землі парку «Ялівщина» 09:07

У Чернігові 25 листопада перед сесією міської ради більше сотні активістів протестували проти можливого продажу будівлі Центру туристсько-оздоровчої та виховної роботи з дітьми і молоддю та 3,5 га прилеглої території регіонального ландшафтного парку "Ялівщина".

Центри масової вакцинації в Чернігові наступного тижня змінять графік роботи

Центри масової вакцинації в Чернігові наступного тижня змінять графік роботи 09:02

Центри масової вакцинації проти COVID-19 у Чернігові наступного тижня частково змінять свій графік роботи.