Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 червня, 16:24:27

Виборчий марафон у прес-центрі "Місцеві вибори 2015. Чернігівщина" триває. ВІДЕО

25.10.2015   19:37Агенцiя

Під час прес-конференції о 17 годині з журналістами зустрілися представники міської територіальної виборчої комісії, політичних партій, спостерігачі та експерти.

Представник міської ТВК Олександр Гашпар розповів про те, що офіційні дані про явку виборча комісія зможе надати лише о 21 години. Він більше уваги приділив порушенням, які фіксувалися у Чернігові напередодні дня виборів та в день голосування. Так одному з кандидатів на посаду міського голови комісією було винесено перше попередження за неподання фінансового звіту. Також Олександр Гашпар відмітив, що багато проблем із друком бюлетенів та їх розподілом по дільницях. Так на одну з дільниць Чернігова потрапили бюлетені інших дільниць.

Координатор Громадянської мережі ОПОРА в Чернігівській області Євген Романенко зазначив, що є певні проблеми та інциденти під час голосування. Наприклад, у місті Прилуки біля однієї з дільниць активісти Самооборони зафіксували авто, до якого сідали люди, що виходили після волевиявлення. . «В машині самооборонівцям вдалося взяти списки та зафіксували номер автівки. Написані заяви до міліції та СБУ», - сказав Є.Романенко. Він також підкреслив, що бюлетені мають дуже велику кількість помилок.

Так Варвинська селищна ТВК загубила прізвище одного з кандидатів, причому це було виявлено лише пообіді. 

Цікавий випадок стався у Батурині. «У бюлетенях на виборах до Батуринської міської ради напроти назви партії «Наш край» не було прописано прізвище кандидата, але навпроти партії «Свобода» значився кандидат от «Нашого краю». Батуринська міська виборча комісія своїм рішенням зобов’язала зробити виправлення (зробили ручкою). Спостерігачі від ОПОРИ, члени ТВК та політичних партій склали акт, але кандидат, якого не вписали у бюлетень, підписати цей акт відмовився», - розповів Євген Романенко.

Експерт з виборів Сергій Соломаха вважає, що найбільшим порушенням на цих виборах є відкриття дільниці о 12.00 у Мені. На його думку це замовний зрив виборів.

За словами представника політичної партії «УКРОП» Романа Семешка більшість порушень мають індивідуальний характер. Він звернув увагу на те, що виборці дуже плутаються у бюлетенях та не розуміють як їм голосувати. На його думку деякі партії та кандидати дозволяють собі порушувати закон, бо в день виборів їх неможливо зняти з перегонів та і відповідальність за порушення можна не враховувати.

Представник ВО «Свобода» зазначив, що його політична сила має багато фактів про порушення на віддалених сільських дільницях. Партія готує з цього приводу інформацію. Також на його думку велика проблема всіх демократичних сил – це невміння об’єднатися задля досягнення спільної мети.

За словами представників Громадського штабу Чернігова  явка на 16 годину в Чернігові склала 35%.

Представник Аграрної партії України Олександр Макаренко заявив, що ввечері посилився підвіз виборців представниками «Нашого краю», особливо у сільській місцевості. Причому як зазначив Олександр Макаренко, як тільки партійці затримали такий автобус, то одразу в інтернеті почали поширювати відео про підкуп виборців з боку Аграрної партії України.

Прес-центр «Місцеві вибори 2015. Чернігівщина» спільно з дискусійним клубом «Експерта думка» запрошує суб’єктів виборчих перегонів, журналістів, а також усіх експертів, хто цікавиться виборами до нашого прес-центру. Наша мета – сприяння незалежному та повному висвітленню виборчих подій. Наступні прес-конференції відбудуться 20.00 та 21.00.
 

 

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.