Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 вересня, 13:04:06

Створено загін з громадян, орієнтований на роботу з охорони державного кордону

21.10.2015   16:59Агенцiя

20 жовтня в місті Чернігові відбулась прес-конференція, на якій була презентована створена в Чернігівській області цивільна громадська правоохоронна структура – громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Сєвєр».

У ході прес-конференції висвітлені питання щодо реєстрації громадського формування, поставлених цілей і завдань, плану розвитку Формування за напрямами діяльності, надані відповіді на поставлені присутніми представниками ЗМІ питання.

У прес-конференції взяли участь Горний Юрій Борисович, начальник Штабу громадського формування, Акулич Микола Сергійович, командир підрозділу аеророзвідки «Сєвєр», Рокитський Євген Леонідович, член Громадської ради при Адміністрації Державної прикордонної служби України, Алексеєва Світлана Михайлівна, голова Правління Фонду підтримки безпеки Сіверщини, підполковник Тимощук Сергій Дмитрович, заступник начальника штабу – начальник відділу прикордонної служби Чернігівського прикордонного загону Північного управління Державної прикордонної служби України, майор міліції Сушня Олександр Олександрович, старший інспектор з особливих доручень відділу дільничних інспекторів міліції Управління громадської безпеки УМВС України в Чернігівській області.

Громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Сєвєр» створене за ініціативи патріотично налаштованих соціально активних громадян з числа бійців добровольчого батальйону «Сєвєр», волонтерів та громадських активістів, зареєстроване 20 липня 2015 року рішенням №175 міськвиконкому Чернігівської міської ради і здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, Закону України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону" від 22 червня 2000 року №1835-ІІІ, інших законодавчих та нормативно-правових актів України, рішень місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування з питань охорони громадського порядку і державного кордону, боротьби із злочинністю і адмінправопорушеннями.

Основною метою створення громадського формування є консолідація на законних підставах, патріотів задля укріплення обороноздатності на північних кордонах України, внесення посильного вкладу у забезпечення законності і порядку на території Чернігівської області – регіоні, правопорядок і згуртованість громадян якого прямо впливає на обороноздатність всієї України.

Така форма об’єднання як громадське формування дозволяє громадянам України, на законних підставах, спільно надавати допомогу у несенні служби військовослужбовцям Державної прикордонної служби України, правоохоронним підрозділам регіону виконуючи спільно поставлені завдання і при цьому, так би мовити «не одягаючи погони», не покидаючи на довгий час родини, в принципі, розпоряджаючись своїм часом, постійно підвищуючи свою майстерність і безпеку шляхом спільного вишкілу.

Громадське формування «Сєвєр» планує розвивати внутрішню структуру, яка відповідає, у загальному плані, назві та буде складатися з підрозділів, які надають допомогу прикордонникам, міліції та здійснюють аеромоніторинг з наступним аналізом отриманої інформації. 

Громадське формування ставить перед собою наступні цілі:
1. Створення загону із громадян, орієнтованого на роботу з охорони державного кордону. На даний час вже ведеться робота у цьому напрямку силами тих, хто заснував формування.
2. Відкриття громадської приймальної громадського формування «Сєвєр» для організації роботи з населенням. Мета приймальної - сприяння правоохоронним органам у профілактиці правопорушень, виявленні фактів корупції, надання мешканцям міста Чернігова юридичної допомоги.
3. Надання допомоги з адаптації громадянам, які повернулися до мирного життя із зони проведення антитерористичної операції,
4. Залучення до виконання поставлених завдань тих громадян, які патріотично налаштовані, прагнуть бути корисними країні, але з тих чи інших питань не можуть брати участь у бойових діях в зоні проведення АТО.
5. Створення умов для належної підготовки членів Формування за напрямами діяльності (пілотів і штурманів БЛА, аналітиків, майстрів з технічного обслуговування безпілотників та транспортних засобів, тощо).
6. Консолідація здравомислячих людей з числа жителів міста та області шляхом залучення до роботи у громадському формуванні представників інших громадських організацій, бізнесових кіл.

Громадське формування це неприбуткова структура, яка не має права займатися бізнесом. Формування пропонує бізнесовим колам регіону взяти активну участь у наданні допомоги громадському формуванні оскільки бізнес буде безпечним тоді, коли у країні будуть створені безпечні умови, громадяни будуть почувати себе захищеним, не буде соціальних потрясінь. Вкладання коштів у безпеку – це вкладання коштів у розвиток бізнесу.

Діяльність громадського формування «Сєвєр» на даний час більш орієнтована на співпрацю з підрозділами прикордонної служби, де використовується набутий бойовий досвід під час несення служби в зоні проведення антитерористичної операції. У співпраці з формуванням зацікавлений Чернігівський прикордонний загін ПУ ДПС України, для якого використання літальних апаратів надає можливість здійснити огляд важкодоступних ділянок кордону і Громадська рада при адміністрації Державної прикордонної служби України, яка вже зараз надає суттєву підтримку у питаннях придбання необхідного обладнання та автотранспорту.

Громадське формування «Сєвєр» запрошує до співпраці усіх небайдужих громадян регіону і відкрите для діалогу.
 

Останні новини Чернігівщини

Досвід мешканця Прилук: арештований будинок поклав кінець 130-тисячному боргу

Досвід мешканця Прилук: арештований будинок поклав кінець 130-тисячному боргу 13:03

Арешт нерухомості – один з примусових заходів, які застосовують державні виконавці до боржників по аліментах.

Вакцинація освітян Чернігівщини триває — 79% шкіл працюють очно

Вакцинація освітян Чернігівщини триває — 79% шкіл працюють очно 09:57

Станом на понеділок, 27 вересня, майже 14 тисяч освітян Чернігівської області — 44,5% — завершили вакцинацію від COVID-19. Ще 30,6% щеплені поки що лише першою дозою.

Футболісти з чернігівської «Юності» перемогли ровесників зі столиці

Футболісти з чернігівської «Юності» перемогли ровесників зі столиці 09:55

Юнаки 2005 та 2007 років народження з чернігівської команди «Юність» успішно обіграли у футбол своїх ровесників зі столиці.

До медичних закладів Чернігівщини передали американські лікарські препарати проти коронавірусу

До медичних закладів Чернігівщини передали американські лікарські препарати проти коронавірусу 09:53

У понеділок на Чернігівщину прибув гуманітарний вантаж від благодійної організації «Direct Relief» (США).

Сім'я Закружних з Чернігова - бронзові призери Всеукраїнського фестивалю "Мама, тато, я - спортивна сім'я" 09:50

Фінал Всеукраїнського фестивалю "Мама, тато, я - спортивна сім'я" відбувся в Києві, 25-27 вересня 2021 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини