Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 березня, 19:16:25

Дванадцять партій пообіцяли впровадити антикорупційні норми на Чернігівщині

21.10.2015   08:03Агенцiя

Дванадцять політичних партій публічно пообіцяли підтримати зміни до нормативних документів місцевих рад Чернігівської області.

Зокрема, «Блок Петра Порошенка «Солідарність»», «Радикальна партія Олега Ляшка», «УКРОП», «Батьківщина», «Громадянська позиція», «Самопоміч», «ДемАльянс», «Аграрна партія»,  «Опозиційний блок», «Наш край», «Партія простих людей Сергія Капліна» та «Республіка».
Уповноважені представники цих партій підписали меморандум про впровадження у місцевих радах 21, а в обласній – 17 важливих антикорупційних норм, які мають діяти відповідно до нещодавно прийнятих Законів Верховної Ради.

«Всі партії, з представниками яких ми спілкувалися, дуже радо підійшли до ідеї підписання меморандуму. Однак, ми зіштовхнулися з тим, що була одна партія, яка намагалася прибрати з меморандуму принципові для нас речі: ведення відео онлайн-трансляцій з засідань ради та запобігання конфлікту інтересів»,- зазначив місцевий координатор коаліції «Прозорі ради» Сергій Старченко.

Зазначимо, що на рівні місцевих осередків коаліцію підтримали «Блок Петра Порошенка «Солідарність»», «Радикальна партія Олега Ляшка», «УКРОП», «Батьківщина», «Громадянська позиція», «Самопоміч», «ДемАльянс», «Аграрна партія», «Опозиційний блок» та «Республіка». На обласному рівні – «Наш край», «Аграрна партія», «Батьківщина» та  «Опозиційний блок».

На Всеукраїнському рівні найактивніше підписують меморандум нові політичні сили, аніж ті партії, які вже давно у політиці.
«Ми аналізували регламенти рад та положення постійних комісій на порушення норм законодавства. Найчастішими порушеннями виявилися незабезпечення вільного доступу громадян до засідань міської ради та комітетів комісій, невизначений порядок запобігання конфлікту інтересів, невизначений порядок оприлюднення рішень сесій та виконкому, відсутній порядок публікації рішень за 20 робочих днів, відсутній доступний механізм до ініціювання громадських слухань, місцевої ініціативи, та невизначений порядок звітування депутатів перед громадою»,- зауважив Старченко.

За словами місцевого координатора коаліції «Прозорі ради» Сергія Старченка, після впровадження нових норм, які прописані у меморандумі, громадяни отримають реальні важелі впливу на місцеву владу.

Окрім того, він зазначив, що по закінченню виборів, коаліція контролюватиме виконання меморандумів, після нового обрання депутатів – повторний моніторинг та адвокування змін «до перемоги». Також, члени коаліції зазначили, що співпрацюватимуть з будь-якими регламентними комітетами.

Останні новини Чернігівщини

На Кубку світу з кікбоксингу WAKO в розділах поїнт-файтинг та лайт-контакт Чернігівський спортсмен виборов бронзову нагороду 14:09

У період з 17 по 19 березня 2023 року в місті Інсбрук (Австрія) відбувся Кубок світу з кікбоксингу WAKO в розділах поїнт-файтинг та лайт-контакт.

Чернігівська область виборола ІІ командне місце на чемпіонаті України з біатлону серед юніорів 14:07

З 10 до 17 березня у селі Яворів, Львівської області проходив чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат, де команда Чернігівської області зайняла ІІ командне місце.

Чернігівську районну державну адміністрацію очолив Андрій Попик 14:04

Головою Чернігівської районної державної адміністрації призначено Андрія Попика. Відповідне розпорядження 34/2023-рп підписав 24 березня, Президент України Володимир Зеленський.

Обстріли окупаційними військами зс рф за період з 20 по 26 березня 2023 року

Обстріли окупаційними військами зс рф за період з 20 по 26 березня 2023 року 14:02

За даними ДПСУ, всього за попередній тиждень з території Брянської області ворогом здійснено 19 обстрілів околиць 10 прикордонних населених пунктів Чернігівської області, під час яких зафіксовано 130 вибухів.