В області триває підготовка до проведення Всеукраїнського перепису населення
14 березня в облдержадміністрації відбулося засідання обласної комісії з питань сприяння проведенню Всеукраїнського перепису населення.
У ході засідання начальник головного управління статистики у Чернігівській області Діна Ашихміна поінформувала про виконання робіт зі складання квартальних списків житлових будинків та житлових приміщень в інших будівлях у міських поселеннях і списків сільських населених пунктів. Ця робота була проведена на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 28 листопада 2011 року № 1205 “Про заходи щодо підготовки і проведення Всеукраїнського перепису населення” та відповідного розпорядження обласної державної адміністрації №442 від 12.12.2011.
Вона зазначила, що впродовж минулого року в області проведені такі підготовчі роботи:
– уточнено перелік населених пунктів області та межі міських поселень;
– обстежено адресне господарство міських населених пунктів області на предмет упорядкування назв проспектів, вулиць, майданів, провулків, нумерації кварталів, будинків і квартир;
– уточнено схематичні плани міських поселень;
– складено списки інституційних установ та установ із рухомим складом населення, садівничих товариств у всіх районах області;
– сформовано списки житлово-експлуатаційних дільниць, контор, домоуправлінь, вуличних комітетів;
– проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення області через засоби масової інформації;
– здійснено підбір, підготовку та навчання реєстраторів для складання квартальних списків будинків.
Для виконання роботи зі складання квартальних списків житлових будинків було залучено 298 реєстраторів. Для складання списків сільських населених пунктів залучалися секретарі сільських, селищних та міських рад.
Отримані показники чисельності населення будуть основою для проведення всіх наступних етапів підготовчих робіт та стануть контрольними безпосередньо під час проведення перепису населення.
У цілому ж, підготовча робота в області проведена на належному рівні, в установлені терміни та за активної підтримки органів місцевої виконавчої влади, обласної, районних, міських комісій сприяння проведенню Всеукраїнського перепису населення.
Як відмічалося на засіданні, актуальним на сьогодні залишається питання щодо упорядкування адресного господарства населених пунктів, належний порядок в якому є одним із важливих факторів, що зумовить якість проведення майбутнього перепису населення.
За повідомленням головного управління статистики в області
Останні новини Чернігівщини
Алія-Беатріс та Арес: якими рідковживаними іменами називали дітей на Чернігівщині у 2025 році 14:40
Українці дають життя, обирають імена та вірять, що кожна реєстрація народження зміцнює націю й наповнює віру в майбутнє реальним змістом.
За підтримки Словаччини у Ладані відремонтують укриття у двох садочках 14:35
У селищі Ладан стартує реалізація проєкту «Простори турботи: безпечні та комфортні укриття для садочків “Червона Шапочка” та “Барвінок”».
На 36% більше звернень і на 73% більше працевлаштованих: як змінюється підтримка ветеранів у службі зайнятості 14:34
Повернення ветеранів та ветеранок до цивільного життя – важливий напрям роботи Державної служби зайнятості.
Турбота про психічне здоров’я: з чого почати 12:17
Віднедавна в Україні формується добра традиція ставити собі цілі та робити плани на рік. От тільки в умовах війни для багатьох українців навіть слово «плани» може звучати як ще один виклик.
Інклюзивний підхід у службі зайнятості – це не про тренди, це про можливості для всіх 12:15
У минулому році на Чернігівщині кількість отримувачів послуг Державної служби зайнятості серед людей з інвалідністю зросла на 5,5% порівняно з 2024 роком.