Нову книгу Матвія Ганапольського «Смайлики» презентували у Чернігові
10 жовтня у прес-центрі «Місцеві вибори-2015. Чернігівщина» відбулася зустріч відомого журналіста, автора програм, літератора Матвія Ганапольського із журналістами, під час якої він презентував свою нову книжку «Смайлики».
«Це моя автобіографічна книга. В ній дві повісті: одна - про мого улюбленого собаку та пов’язаними з ним пригоди, родичів та несподіванки, а друга – про першу в моєму житті подорож за кордон. До Ізраїлю. Це було в часи перебудови. Ізраїльське міністерство сільського господарства запросили групу журналістів, і мене в тому числі, щоб роз’яснити процес штучного поливу. І якою була для мене ця перша подорож я розповів у цій повісті», - сказав Матвій Ганапольський.
Окрім цих двох невеличких творів,у книзі також багато розповідей про роботу журналістів, ведучих шоу та передач. Ситуації, в які потрапляв автор особисто, та історії, що траплялися з іншими. Одним з таких творів є розповідь «Боротьба з удавом», де ведучий шоу за кілька хвилин до ефіру дізнається, що один з учасників – удав – замерз і його треба якимось чином вивести з цього стану. Що з того вийшло читайте у книзі.
Ганапольський зазначив, що це абсолютно юмористична книга. Якщо в ефірі він жорсткий, конкретний, бо політичний журналіст – це журналіст, який розбирає життя по частинам, а ній він - «лагідний та ніжний, щоб читач посміхнувся».
Багато під час зустрічі відомий журналіст говорив про Чернігів. Про тихе та спокійне місто, з особливою аурою та несподіваними поєднаннями старовинного стилю та сучасних технологій.
«Приїзд до Чернігова для мене свято. Такий спокій як у Вашому місті я відчуваю лише у Львові на своїй Батьківщині», - сказав Ганапольський. Він вважає, що Чернігів - це «уездный город», де сучасні технології та ритм життя поєднуються з відсутністю шаленої швидкості міста, у якому городяни постійно біжать невідомо куди і навіщо.
Говорячи про місто, Ганапольський пригадав літні вибори і відоме в усій країні «грічкосійство». На його думку городяни відплатили «чорною» невдячністю та довели, що їх неможна купити за харчі. Він переконаний, що українці - це геніальні люди у будь-якій сфері. «У нас ІТ-спеціалісти найгеніальніші у світі, але наші передвиборчі шахраї – ще геніальніші», - сказав М.Ганапольський. На його думку подібні маніпулювання виборцями відбуваються через відсутність законів, які змусили б учасників виборчих перегонів робити чисті вибори.
Матвій Ганапольський вважає, що зараз чернігівців знову випробовують, роздаючи гроші з міського бюджету. Причому про цю історію журналіст дізнався, читаючи підготовлені новини в ефірі нової програми «Ехо України» в п’ятницю, а наступного дня під час візиту до Чернігова – почув, що двадцять мільйонів роздають малозабезпеченим городянам саме тут. Проте на його переконання ситуація з гречкою повторюється: «Люди собі на умі. Не треба нікого переконувати брати чи ні. Люди хитрі, - сказав Ганапольський. – Вони візьмуть 500 гривень, а проголосують правильно. Тому що внутрішній голос підказує: людина, яка їх купує, вона їх потім і продасть. Це розуміють всі. Тому влітку пенсіонери, взявши потрійний запас гречки, проголосували не за того, хто їм цю гречку давав».
Багато під час зустрічі з колегами Ганапольський говорив про стосунки України з Росією, про війну з колись братнім народом та про Путіна. На його переконання найбільшою заслугою лідера тепер вже недружньої держави це те, що Путін показав росіян без ілюзій, розвінчуючи міфи про «старшого брата» та його надійне плече.
На думку Матвія Ганапольського саме зараз в такі складні та криваві часи відбувається творення держави України, її незалежності та свободи. Говорячи про відмінність між українцями та росіянами, він зазначив, що українці прагнуть жити за європейськими законами, вони обирають для себе свободу, а не намагаються знайти собі царя.
Прес-центр «Місцеві вибори – 2015. Чернігівщина»
Останні новини Чернігівщини
Засуджено мешканця Чернігівського району за вчинення шахрайських дій під приводом продажу програмного забезпечення 10:28
За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури судом визнано винним раніше судимого 37-річного мешканця Чернігівського району за фактом заволодіння ним чужими грошовими кошами шляхом обману. Вироком суду чоловіка засуджено до штрафу у сумі 34 тис. грн.
Польська музика у Чернігівському філармонійному центрі 10:06
Польська музика звучала 14 червня 2026 року у залі Чернігівського обласного філармонійного центру.
Поліція Чернігівщини отримала новітні криміналістичні лабораторії 09:50
Учора поліцейські отримали три сучасні мобільні криміналістичні лабораторії, оснащені високотехнологічним обладнанням для роботи безпосередньо на місцях подій.
Поліція Чернігівщини упродовж вихідних розшукала трьох зниклих підлітків 09:19
Вихідними до поліції надійшли повідомлення про зникнення трьох хлопців, двоє з них — рідні брати. На щастя, з дітьми все гаразд, їх оперативно розшукали.
16 червня: цей день в Україні і світі 08:39
День 1572 Російська агресія - Day 1572 Russian aggression