Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 22 березня, 08:33:07

Пенсійні виплати підвищено з 1 вересня 2015 року

06.10.2015   07:07Агенцiя

Згідно чинного законодавства з 1 вересня 2015 року збільшено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, – з 949 до 1074 гривень. Це, відповідно, вплинуло на підвищення пенсій, розміри яких визначають від прожиткового мінімуму.

5 вересня, на брифінгу в облдержадміністрації говорили про здійснення перерахунку пенсій та особливості їх підвищення.

Заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в області Марія Помилуйко зазначила основні категорії осіб, яким підвищено пенсії. Вона акцентувала увагу на індивідуальному підході в нарахуванні пенсій у залежності від страхового стажу, розміру заробітної плати, з якої призначено пенсію, виплат індексації, наявності підвищень та надбавок до пенсії тощо.

Також вона повідомила, що пенсії перераховані незалежно від факту роботи (тобто як працюючим, так і непрацюючим пенсіонерам). Ця норма діє до 1 січня 2016 року.

Перерахунки пенсій, надбавок та підвищень, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму, здійснено за матеріалами пенсійних справ, в автоматичному режимі. Немає необхідності у додатковому зверненні пенсіонерів до органів Пенсійного фонду.

У жовтні кожен пенсіонер у свій день виплати одержить пенсію за жовтень у повному перерахованому розмірі та доплату за вересень.

Підвищені виплати отримають близько 79% від загальної кількості пенсіонерів області (ті, яким згідно чинного законодавства передбачено перерахунок пенсій). Внаслідок проведених перерахунків додаткові видатки на виплату пенсій в області складають 39,4 мільйонів гривень на місяць. Середній розмір підвищення на одну особу – 138,06 грн.


З 1 вересня збільшені наступні виплати:

• мінімальні розміри пенсії за віком (за наявності повного стажу) та пенсії у зв’язку з втратою годувальника (що призначені відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»), надбавки до пенсій за понаднормовий стаж (що обчислені виходячи з розміру прожиткового мінімуму);

• мінімальні пенсійні виплати інвалідам війни та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

• мінімальні розміри пенсій, обчислених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

• підвищення до пенсії ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань, державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни, надбавки до пенсії донорам, пенсії за особливі заслуги, мінімальні пенсії шахтарів та деякі інші.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини