Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 березня, 22:05:28

Профспілка газівників Чернігівщини вимагає від влади встановити обґрунтований тариф на транспортування природного газу

01.10.2015   12:59Агенцiя

Через бездіяльність і цілий ряд суперечливих рішень державних органів влади газотранспортні компанії опинилися на межі виживання, що ставить під загрозу стабільне та безаварійне постачання газу споживачам.

Таку заяву зробили учасники конференції газорозподільних товариств, що днями пройшла в Києві.

Нині підприємства газової галузі, у тому числі і ПАТ «Чернігівгаз», змушені працювати в надскладних умовах недостатнього фінансування витрат на обслуговування, модернізацію та реконструкцію газотранспортної системи. Діючі тарифи на розподіл природного газу не в змозі покрити економічно обґрунтованих витрат компанії і, відповідно, унеможливлюють утримання газових мереж в належному технічному стані. Втім, неодноразові звернення газовиків до уповноважених органів влади не принесли результатів.

«Профспілка ПАТ «Чернігівгаз» вкрай стурбована критичною ситуацією, яка склалася на підприємстві і тому одностайно підтримує своїх колег. Сьогодні складається враження, що можновладці просто закривають очі на проблеми газовиків. Наші прохання ігноруються або ми отримуємо формальні відписки», - повідомила голова профкому ПАТ «Чернігівгаз» Лідія Климчук.

Окрім цього, два місяці поспіль, частина тарифної виручки безпідставно блокувалася на спецрахунках постачальників газу, що призвело до браку коштів на виплату заробітної плати. Через це компанія була змушена перейти на 4-деннний робочий тиждень. Як наслідок - збої в графіках планових робіт, збільшення черг в абонслужбах, що веде до невдоволення відвідувачів і, відповідно, морального та фізичного перенавантаження працівників облгазу.

«Враховуючи те, що наша галузь відповідає за енергетичну безпеку держави, стає незрозумілим, як облгази можуть гарантувати безпеку при скороченому графіку роботи? Хто потім відповідатиме за надзвичайні ситуації або техногенні катастрофи? Те, що газовики входять в опалювальний сезон при неповному робочому тижні – це нонсенс! Тому своїм зверненням ми черговий раз хочемо нагадати всім, що газ не терпить недбальства», – наголосив головний інженер ПАТ «Чернігівгаз» Олександр Качкарда.
Наразі середній посадовий оклад працівника «Чернігівгазу» дорівнює 2,6 тисячі гривень, що на 41% менше ніж в енергетиці по Чернігівські області. Низький рівень оплати праці при надмірних навантаженнях і нестабільність в галузі призводить до відтоку професійних кадрів і небажання молоді продовжувати працювати в компанії.

У своєму зверненні до Президента та Прем`єр-міністра учасники конференції попросили особисто вплинути на ситуацію та вжити дієвих заходів заради недопущення загострення кризи та створення умов для належного виконання газотранспортними підприємствами своїх функцій.

Незважаючи на всі негаразди, компанія відчуває свою відповідальність перед споживачами і навіть в умовах жорсткого дефіциту коштів продовжує готуватися до опалювального сезону, аби не допустити його зриву. Майже в 135 тис. домогосподарств області проведено планово-технічне обслуговування газового обладнання, комплексно-приладовим методом обстежено 2,3 тис. км газопроводів, здійснений поточний ремонт понад 1,5 тис. газових споруд, 718 станцій катодного захисту.

 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини