Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 23 червня, 03:27:19

Сім’я – для кожної дитини-сироти

29.09.2015   08:03Агенцiя

28 вересня, напередодні Дня усиновлення, на брифінгу в обласній державній адміністрації обговорювалося питання влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання.

Адже, реалізація права кожної дитини цієї категорії на виховання в сімейному оточенні – одне з головних завдань державної політики в галузі захисту прав дитини.

Про тенденції розвитку альтернативних форм сімейного виховання, позитивні напрацювання та проблематику таких сімей говорили начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Людмила Зеленько та директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Кот.

За інформацією Людмили Зеленько, у Чернігівській області сімейними формами виховання (опікою, піклуванням, прийомними сім'ями, дитячими будинками сімейного типу) охоплено 1930 дітей, або 88,5% від їх загальної кількості, що демонструє позитивну динаміку розвитку альтернативних сімейних форм.

За останні п’ять років та поточний рік усиновлено 370 дітей, при чому 237 – громадянами України. Зберігається тенденція збільшення кількості дітей, усиновлених саме українцями.

Найбільш поширена форма сімейного виховання – опіка (піклування) – дає можливість наразі проживати в сім’ях 1456 дітям зазначеної категорії.

Триває розвиток прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Їх в області відповідно вже 208 та 20. Лише за 2015 рік до цих альтернативних форм сімейного виховання влаштовано 35 дітей, створено 3 нових ДБСТ та 11 прийомних сімей.

Говорили на брифінгу і про процедуру обов’язкового проходження навчання потенційними опікунами, піклувальниками, прийомними батьками та батьками-вихователями, яке проводить обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Алла Кот розповіла про забезпечення соціального супроводження сімей у разі виникнення будь-яких проблем, зазначила про позитивні випадки повернення дітей, позбавлених батьківського піклування, до біологічних родин.

Журналістів цікавили питання щодо особливостей та пріоритетності різних форм сімейного виховання (зокрема, усиновлення), відмов від новонароджених дітей та попередження таких випадків, проблематики влаштування у сім’ї дітей, які мають захворювання.

Говорили також і про прийомну сім’ю та сім’ї опікунів з числа внутрішньо переміщених осіб. Не обійшли увагою і нагальне питання реформування системи інтернатних закладів.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 19 нових випадків COVID-19

Виявлено 19 нових випадків COVID-19 17:09

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 22 червня в області зафіксовано 19 нових випадків COVID-19.

Поліція Чернігівської області представила щотижневий звіт про свою роботу 15:11

Інфографіка поліції демонструє кількість розкритих злочинів, задокументованих правопорушень та затриманих осіб за минулий тиждень.

Чернігівські рятувальники врятували з пастки каченят, черепаху та вужа

Чернігівські рятувальники врятували з пастки каченят, черепаху та вужа 15:10

22 червня о 08:10 до оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у Чернігівській області від небайдужих перехожих надійшло повідомлення про те, що в обласному центрі до споруди дамби на р. Стрижень, в районі вул. Берегової, в котрий раз потрапили дикі каченята, черепаха та вуж, які впали туди через занадто крупну огороджувальну решітку.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 406 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 406 осіб 13:14

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 22 червня в області першою та другою дозою щеплено 52 870 людей.

Земельні махінатори на Чернігівщині: самозванці зареєстрували клон компанії матері покійного нардепа Давиденка і хочуть приборкати земельний банк

Земельні махінатори на Чернігівщині: самозванці зареєстрували клон компанії матері покійного нардепа Давиденка і хочуть приборкати земельний банк 12:01

Родина покійного нардепа Валерія Давиденко намагається протидіяти махінаторам, які створили клон на їх компанію "Агродім" і тепер хочуть приборкати їх земельний банк.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини