Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 червня, 07:13:16

Чернігівське Віче "Вимагаємо Правосуддя" розпочало другий етап

23.09.2015   13:01Агенцiя

У суботу 19 вересня під будівлею Деснянського районного суду м. Чернігова відбулося мирне зібрання чернігівців під гаслом «Вимагаємо Правосуддя».

Учасники віче поділилися баченням ситуації, що склалася з правосуддям сьогодні, і розповіли про подальші дії та акції в рамках довгострокового протесту "Вимагаємо правосуддя".

Так громадський діяч Сергій Соломаха сказав: «Якщо у найближчий рік люде не знаходитимуть правди у судах – Україна, як держава не відбудеться. Таке вже траплялося в українській історії. Почнеться війна усіх – проти усіх».

На думку  екс-депутата міської ради Івана Донця правосуддя практично байдуже до пошуку правди і в основному працює в інтересах влади та монополій.

«Судді повинні бути виборними. Судді повинні бути місцевими та повинні звітуватися перед громадою», - переконаний активіст Володимир Поліщук.

За словами одного з організаторів довгострокової акції протесту "Вимагаємо правосуддя" Станіслава Тавлуя "у Деснянському районному суді відсутнє правосуддя. Є будівля, є бюджет, є судді – ПРАВОСУДДЯ не має!».

На суботнє віче прийшли 150 активних громадян м Чернігов.

Організатори повідомили, що з 21 вересня розпочинається другий етап акції. Станіслав Тавлуй, разом з юристами, підготують до доправлять звернення до Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України аби вони перевірили на професійну придатність усіх суддів Деснянського районного суду м. Чернігова. В першу чергу, до 03 жовтня 2015 року, перевірили голову Деснянського районного суду М. Козюру та суддю А. Стебліну. Активісти вважають, що результати перевірки мають бути публічно оголошені зі сцени безстрокової акції «Вимагаємо Правосуддя» та ЗМІ.

Ці вимоги офіційно підтримали 31 громадська організація та 286 мешканців м. Чернігова.

Також, з 21 вересня 2015 року, на сцені акції щоденно, крім суботи та неділі, з 08:00 до 18:00 працюватиме «Безкоштовна юридична консультація» для відвідувачів Деснянського районного суду та Пенсійного фонду м. Чернігова. Звертайтеся по допомогу – працюватиме кваліфікований юрист.

За інформацією учасників акції "Вимагаємо Правосуддя"

Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулого тижня надзвичайники 48 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники 48 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 07:02

Упродовж минулого тижня (з 14.06. по 21.06.) щоденно в підрозділах Головного управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 219 чоловік особового складу та 65 одиниць спеціальної техніки.

22 червня - День скорботи и вшанування пам’яті жертв Війни в Україні

22 червня - День скорботи и вшанування пам’яті жертв Війни в Україні 06:51

Не дивлячись на те, що багатьом визнаним і компетентним військовим історикам вдалося майже в найдрібніших подробицях, відтворити хід подій тих далеких років і знайти відповідь на безліч питань, перед нами напевно ще на тривалий час залишиться незрозумілим одне - чому за права, благополуччя і прогрес однієї частини людей, об’єднаних якоюсь загальною ідеєю, обов’язково повинні розплачуватися своїм життям, здоров’ям і перспективами інші?

Смачні рецепти вихідного дня: як приготувати курку в рукаві для запікання 11:51

Винахідник рукавів для запікання — справжній геній. Адже це кухонне пристосування максимально спростило процес приготування страв і позбавило господинь від подальшої необхідності вимивати духову шафу.

21 червня – День літнього сонцестояння, або справжній День Купала

21 червня – День літнього сонцестояння, або справжній День Купала 11:49

Літнє сонцестояння – це астрономічний початок літа, у цей день у Північній півкулі встановлюється найдовший день та найкоротша ніч. Подібне явище спостерігається у цей же час у грудні, коли тривають найдовша ніч і найкоротший день у році.