Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 березня, 15:37:05

Чернігівське Віче "Вимагаємо Правосуддя" розпочало другий етап

23.09.2015   13:01Агенцiя

У суботу 19 вересня під будівлею Деснянського районного суду м. Чернігова відбулося мирне зібрання чернігівців під гаслом «Вимагаємо Правосуддя».

Учасники віче поділилися баченням ситуації, що склалася з правосуддям сьогодні, і розповіли про подальші дії та акції в рамках довгострокового протесту "Вимагаємо правосуддя".

Так громадський діяч Сергій Соломаха сказав: «Якщо у найближчий рік люде не знаходитимуть правди у судах – Україна, як держава не відбудеться. Таке вже траплялося в українській історії. Почнеться війна усіх – проти усіх».

На думку  екс-депутата міської ради Івана Донця правосуддя практично байдуже до пошуку правди і в основному працює в інтересах влади та монополій.

«Судді повинні бути виборними. Судді повинні бути місцевими та повинні звітуватися перед громадою», - переконаний активіст Володимир Поліщук.

За словами одного з організаторів довгострокової акції протесту "Вимагаємо правосуддя" Станіслава Тавлуя "у Деснянському районному суді відсутнє правосуддя. Є будівля, є бюджет, є судді – ПРАВОСУДДЯ не має!».

На суботнє віче прийшли 150 активних громадян м Чернігов.

Організатори повідомили, що з 21 вересня розпочинається другий етап акції. Станіслав Тавлуй, разом з юристами, підготують до доправлять звернення до Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України аби вони перевірили на професійну придатність усіх суддів Деснянського районного суду м. Чернігова. В першу чергу, до 03 жовтня 2015 року, перевірили голову Деснянського районного суду М. Козюру та суддю А. Стебліну. Активісти вважають, що результати перевірки мають бути публічно оголошені зі сцени безстрокової акції «Вимагаємо Правосуддя» та ЗМІ.

Ці вимоги офіційно підтримали 31 громадська організація та 286 мешканців м. Чернігова.

Також, з 21 вересня 2015 року, на сцені акції щоденно, крім суботи та неділі, з 08:00 до 18:00 працюватиме «Безкоштовна юридична консультація» для відвідувачів Деснянського районного суду та Пенсійного фонду м. Чернігова. Звертайтеся по допомогу – працюватиме кваліфікований юрист.

За інформацією учасників акції "Вимагаємо Правосуддя"

Останні новини Чернігівщини

Автопарк Чернігівщини поповнився на 6 шкільних автобусів 12:59

Волонтери Львівщини доставили з Польщі для Чернігівщини 6 автобусів.

Замість «грошової допомоги» громадянка втратила понад 32 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахрайської схеми в Інтернеті 12:28

Поліцейські закликають громадян не переходити за сумнівними посиланнями в Інтернеті та не вводити секретні паролі своїх банківських карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах.

Чотири громади області приєдналися до швейцарсько-українського проєкту DECIDE 11:07

Чернігівська область стала п'ятим регіоном-партнером швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».