Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 березня, 14:21:36

На сайті Чернігівської облдержадміністрації вже є розділ про декомунізацію

20.08.2015   07:35Агенцiя

«Декомунізація у Чернігівській області» – під такою назвою 18 серпня на офіційному сайті Чернігівської облдержадміністрації з’явився новий розділ за адресою http://cg.gov.ua/index.php?id=154415&tp=0%22.

Метою його створення є не тільки інформування громадськості та експертного товариства, а насамперед залучення усіх небайдужих і фахових громадян до процесу проведення декомунізації на Чернігівщині, обговорення та надання пропозицій. Для цього повідомлено електронну адресу Василя ЧЕПУРНОГО, координатора експертної групи з питань декомунізації, голови Чернігівського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка: chep2@ukr.net.

У вступному слові читача інформують, що з метою реалізації Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» 3 липня 2015 року головою Чернігівської облдержадміністрації Валерієм КУЛІЧЕМ підписано відповідне розпорядження та створена обласна комісія з питань реалізації положень цього закону, до складу якої ввійшли краєзнавці, історики, представники культурно-мистецьких кіл, громадськості та органів влади.

Крім того, створена експертна група для обговорення та надання пропозицій щодо перейменування населених пунктів та районів області вулиць, площ та інших об’єктів топоніміки населених пунктів відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

У розділі вже є такі підрозділи: «Статті та новини» і «Матеріали для обговорення».

Так, у першому вміщені статті «Віддайте Горького Росії! Або ще раз про декомунізацію», «Про перейменування вулиць у Щорсі», «Назви, що символізують нищення та закріпачення українського селянства», «Комуністичний функціонер і партизан Олексій Федоров підлягає декомунізації».

У підрозділі «Матеріали для обговорення» представлені «Список населених пунктів області, які мають бути перейменовані», «Кількість вулиць, площ та інших об’єктів топоніміки населених пунктів, які мають бути перейменовані» «Склад експертної групи для обговорення та надання пропозицій щодо перейменування населених пунктів та районів області вулиць, площ та інших об’єктів топоніміки населених пунктів відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Розділ буде регулярно поповнюватися новими матеріалами, а його структура вдосконалюватися членами комісії та експертної групи, істориками і краєзнавцями за сприяння Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації та Українського інституту національної пам’яті.

 

Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

На Кубку світу з кікбоксингу WAKO в розділах поїнт-файтинг та лайт-контакт Чернігівський спортсмен виборов бронзову нагороду 14:09

У період з 17 по 19 березня 2023 року в місті Інсбрук (Австрія) відбувся Кубок світу з кікбоксингу WAKO в розділах поїнт-файтинг та лайт-контакт.

Чернігівська область виборола ІІ командне місце на чемпіонаті України з біатлону серед юніорів 14:07

З 10 до 17 березня у селі Яворів, Львівської області проходив чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат, де команда Чернігівської області зайняла ІІ командне місце.

Чернігівську районну державну адміністрацію очолив Андрій Попик 14:04

Головою Чернігівської районної державної адміністрації призначено Андрія Попика. Відповідне розпорядження 34/2023-рп підписав 24 березня, Президент України Володимир Зеленський.

Обстріли окупаційними військами зс рф за період з 20 по 26 березня 2023 року

Обстріли окупаційними військами зс рф за період з 20 по 26 березня 2023 року 14:02

За даними ДПСУ, всього за попередній тиждень з території Брянської області ворогом здійснено 19 обстрілів околиць 10 прикордонних населених пунктів Чернігівської області, під час яких зафіксовано 130 вибухів.