Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 березня, 09:14:41

«Гетьманська столиця» має стати популярним туристичним центром як важлива сторінка історії Української Держави

01.08.2015   15:15

31 липня у Батуринi, під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури В’ячеслава Кириленка, відбулась нарада з актуальних питань збереження об’єктів Національного історико-культурного заповідника „Гетьманська столиця”.

У нараді взяли участь голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч, заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха, заступник Міністра соціальної політики Віктор Іванкевич, генеральний директор Національного історико-культурного  заповідника „Гетьманська столиця”  Наталя Реброва, виконавчий директор на громадських засадах благодійного фонду „Гетьманська столиця” Микола Бутко, віце-президент Національної академії наук України, академік  Сергій Пирожков, представники місцевої влади, науковці і фахівці  з питань збереження культурної спадщини.
 
Нарада присвячена стану об`єктів Національного історико-культурного  заповідника „Гетьманська столиця”, археологічним дослідженням Батурина, для яких  при Чернігівському національному педагогічному університеті імені Т.Г. Шевченка має бути створена постійно діюча археологічна експедиція.
 
Зокрема, йшлося про завершення ремонтно-реставраційних робіт і передачу у державну власність Цитаделі Батуринської фортеці з віднесенням до сфери управління Мінкультури та урегулювання питання власності частини палацово-паркового комплексу К.Г. Розумовського та вхідної групи до будинку В.Кочубея.
 
В’ячеслав Кириленко наголосив на тому, що необхідно консолідувати зусилля Уряду, центральних органів виконавчої влади та місцевих органів для вирішення питань роботи заповідника.
 
«Гетьманська столиця» представляє важливі сторінки історії Української Держави, і після відродження пам’ятки вона має стати популярною серед туристів», - сказав В’ячеслав Кириленко.

ФОТОрепортаж Віктор Кошмал

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини