Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 3 березня, 12:39:36

Як підштовхнути громади до об’єднання?

29.07.2015   07:42

Офіс реформ у Чернігівській області продовжує роз’яснювальну роботу. Сьогодні його директор Ярослав Жиденко та експерт офісу Микола Силенко спілкувалися з сільськими головами та секретарями сільрад Чернігівського району. Вони докладно розповіли про етапи об’єднання територіальних громад у спроможні, презентували практичний посібник та відповіли на запитання присутніх.

А запитань у сільських голів виникло чимало. Як діяти, якщо громада «багатої» сільради не бажає приєднувати до себе близьку територіально, але «бідну сусідку»? Як фінансуватимуться бюджетні установи, якщо громада вирішить ні з ким не зливатися? Що робити у випадку, коли попри всі намагання не виходить сформувати спроможну громаду? Чи передбачається при цьому державна підтримка? Хто і як управлятиме об’єднаною громадою і хто буде керувати у кожному конкретному селі?

Ярослав Жиденко не залишив без відповіді жодне із запитань. Проте не всі вони були сприйняті сільськими керівниками. Складалося враження, що багатьом з них просто не хочеться цим займатися: думати, діяти, брати на себе відповідальність. Здається, сільським головам легше було б, якби хтось за них усе прорахував, пояснив людям, об’єднав, а вони б при цьому залишалися на посаді. От тільки чи у всіх вийде дочекатися омріяної пенсії в сільраді? Адже не за горами місцеві вибори…

— На мою думку, — говорить в.о. Андріївського сільського голови, секретар сільради та виконкому Марина Галько, — Варто було б спочатку запровадити певний пілотний проект, на прикладі якого решта громад оцінила б плюси і мінуси об’єднання. Тоді б і з людьми простіше було б спілкуватися. Бо багато селян побоюються нововведень, непокояться за долю шкіл, дитячих садочків, медичних закладів. Дехто пригадує колгоспи: мовляв, їх розігнали, а натомість не запропонували нічого.

А поки цей пілотний проект реалізовувався би, депутати й урядовці підготували б і прийняли відповідну законодавчу базу, зміни до Конституції.

- Проте реформування потрібне, — переконана Марина Миколаївна. — Адже мало не щодня сільському голові потрібно розв’язувати земельні, економічні або юридичні питання. Та й спілкування з потенційними інвесторами потребує фахового підходу. Сьогодні таких спеціалістів у сільрадах немає, а от органи місцевого самоврядування об’єднаної громади зможуть собі їх дозволити.

Останні новини Чернігівщини

Біатлоністки Чернігівщини — бронзові призерки командного заліку чемпіонату України та володарки дев’яти медалей

Біатлоністки Чернігівщини — бронзові призерки командного заліку чемпіонату України та володарки дев’яти медалей 12:36

З 22 до 28 лютого у селі Тисовець Львівської області відбувся чемпіонат України з біатлону серед ДЮСШ та СДЮШОР.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:31

Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 5 пожеж. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

3 березня: цей день в Україні і світі

3 березня: цей день в Україні і світі 09:28

3 березня відзначають Всесвітній день дикої природи, Міжнародний день письменника, Всесвітній день слуху, Міжнародний день ірландського віскі.

 Цифрова трансформація Чернігівщини: від енергонезалежних ЦНАПів до створення Офісу цифрових компетенцій

Цифрова трансформація Чернігівщини: від енергонезалежних ЦНАПів до створення Офісу цифрових компетенцій 19:47

Чернігівська область продовжує впроваджувати сучасні цифрові рішення, що роблять державні сервіси доступнішими для кожного мешканця. Днями відбулася робоча зустріч за участі заступника голови ОДА Сергія Зенченка, фахівців Управління цифрової трансформації, регіональної координаторки програми EGAP Юлії Масляної та керівниці Агенції регіонального розвитку Ірини Сімонової.