Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 жовтня, 01:16:10

Про висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування та міських органів державної влади на сторінках газети "Чернігівські відомості"

29.02.2012   11:22Агенцiя

Метою діяльності комунального підприємства "Редакція Чернігівської міської газети "Чернігівські відомості" Чернігівської міської ради є об'єктивне висвітлення діяльності Чернігівської міської ради, органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, поширення об'єктивної інформації про політичне, соціальне, економічне, культурне та духовне життя міста. Про це доповідала сьогодні на розширеній міській нараді директор - редактор комунального підприємства Ірина Мокроусова.

Минулого року видано 52 номери газети загальним накладом майже 224 тисячі примірників. У кожному з номерів розміщувалася інформація щодо діяльності органів місцевого самоврядування та міських органів державної виконавчої влади - висвітлення роботи сесій, засідань виконкому, постійних депутатських комісій, інформації управлінь та відділів міської ради, а також Новозаводської та Деснянської районних у місті рад.

Зокрема, це роз'яснювальні та інформаційні матеріали районних управлінь праці та соціального захисту населення, управління Пенсійного фонду, повідомлення про гарячі телефонні лінії, інформації районних рад про повідомну реєстрацію колективних договорів, повідомлення відділів у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, про місце зустрічі з виборцями депутатів районних рад тощо.

Спільно з відділом сприяння діяльності депутатів "Відомості" продовжують втілювати у життя проект під назвою "Віч-на-віч", що має на меті знайомство наших читачів зі своїми обранцями як з особистостями, чим вони живуть у повсякденні, чим захоплюються. Протягом року висвітлювалися звіти депутатів (фракцій) перед виборцями, участь депутатів у міських і благодійних заходах, публікувалися звернення депутатських фракцій, коментарі депутатів та інтерв'ю на різноманітні актуальні теми.

Що стосується оприлюднення офіційних документів - рішень виконкому, сесій міської ради - редакція намагається не тільки надрукувати офіційний документ, а й отримати по ньому роз'яснення у відповідальних осіб. Це стосується виконання міського бюджету, перспектив житлово-комунальної галузі, соціально-економічного розвитку міста та ін.

На сторінках газети з різних питань діяльності і життя громади виступали Чернігівський міський голова Олександр Соколов і його заступники, начальники управлінь, газета розповідала про особисті прийоми міського голови і його заступників, акцентувала увагу на найбільш актуальних проблемах чернігівців.

Вже не перший рік працює власний проект "Відомостей" під назвою "Приймальня", який користується беззаперечною популярністю серед читачів. На сторінках газети на їх запитання відповідають заступники міського голови, голови Новозаводської та Деснянської у м. Чернігові рад та інші.

Журналісти "Чернігівських відомостей" беруть активну участь у нещодавно започаткованому Всеукраїнською громадською організацією "Український журналістський фонд" проекті - медіа-клуб "На власний погляд". На переконання І. Мокроусової, у рамках цих зустрічей представники редакцій не просто вживу спілкуються з високопосадовцями та народними депутатами, а й мають можливість донести до них проблеми свого регіону.

Значна увага на сторінках газети приділяєтья висвітленню роботи комунальних служб, які забезпечують життєдіяльність міста. Публікуються матеріали, підготовлені за листами і зверненнями чернігівців, виступи керівників, інформаційні матеріали комунальних підприємств міста.

Кореспонденти "Відомостей" систематично готують як тематичні сторінки "Освіта", так і окремі матеріали - розповіді про чернігівські школи, дошкільні навчальні заклади, конкурси і семінари, що проводило міське управління освіти. На сторінках "Відомостей" надається слово керівникам, педагогам і вихователям освітянських закладів.

 "Відомості" також приділяють значну увагу висвітленню різноманітних культурних подій нашого міста. Це тематичні сторінки "Культура" чи "Культурний простір", або окремі матеріали про виставки і вернісажі, різноманітні фестивалі і проекти, що відбувалися у нашому місті.

Не залишаються поза увагою кореспондентів газети і загальноміські свята - День міста, "Масляна", "Проводи зими", Свято Івана Купала, традиційна щорічна виставка квітів і плодів, приурочена до святкування Дня незалежності України т інші.

Вже другий рік поспіль журналісти "Відомостей" готують цикл матеріалів під рубрикою "Згадати все" про історичну спадщину Чернігова. Написанню матеріалів передує копітка робота в архіві, бібліотеці, зі спогадами чернігівців, кожна публікація ілюстрована оригінальними фотографіями тих часів з колекцій чернігівських краєзнавців.

"Відомості" традиційно приділяють увагу висвітленню різноманітних спортивних подій нашого міста та, взагалі, в Україні чи за кордоном, якщо в них брали участь наші чернігівські спортсмени.

Традиційно також у газеті висвітлюються проблеми охорони здоров'я, діяльності ветеранських організацій, громадських оргнізацій міста. Багато уваги журналісти приділяють тематичним сторінкам "Людина і закон", "Споживач", журналістським розслідуванням з проблемних питань, актуальним інтерв'ю, зустрічам на сторінках газети з різними непересічними особистостями, розповідям про непрості долі наших земляків.

Редактор газети нагадала присутнім, що вже три роки працює сайт газети "Чернігівські відомості", на якому розміщуються не тільки матеріали з традиційних рубрик, а й, також,  рішення сесій, виконкомів та інші офіційні документи.

 

За інформацією редакції Чернігівської міської газети "Чернігівські відомості"
 

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 6 679 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 6 679 осіб 20:31

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 26 жовтня в області щеплено першою та другою дозою 422 373 людини.

Скільки шкіл Чернігова зможуть працювати при вимозі 100% вакцинації працівників?

Скільки шкіл Чернігова зможуть працювати при вимозі 100% вакцинації працівників? 20:27

На сьогодні тільки одна чернігівська школа - №4 - вже має 100% вакцинованих працівників. І ще 11 шкіл міста досягли показника вакцинації співробітників понад 90%. Це школи 5, 7, 9, 13, 14,17, 18, 20, 30, 35, 36. Загальний же середній показник вакцинації освітян Чернігова – 87% по школах і 88% по садочках.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 325 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 325 нових випадків COVID-19 20:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 26 жовтня в області зафіксовано 325 нових випадкiв COVID-19.

 Михайло Федоров проінспектував підключення сіл Чернігівщини до інтернету в межах проєкту «Інтернет-субвенція»

Михайло Федоров проінспектував підключення сіл Чернігівщини до інтернету в межах проєкту «Інтернет-субвенція» 20:16

Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров сьогодні відвідав з робочим візитом Чернігівську область, щоб проінспектувати підключення сіл до інтернету в межах проєкту «Інтернет-субвенція».

Державні гроші мають витрачатися раціонально: В’ячеслав Чаус на об’єктах «Великого будівництва» Ніжинщини 20:05

Голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус продовжує оглядати хід реалізації президентської програми «Велике будівництво». Відвідує як уже завершені об’єкти, так і ті, що мають статус кандидатів на фінансування. Сьогодні з таким візитом побував у Ніжинському районі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини