Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 вересня, 02:16:36

Соціологи: рейтинг Березенко недосяжний для інших кандидатів

16.07.2015   22:27

За останню декаду кандидат від партії «Блок Петра Порошенка Солідарність» Сергій Березенко зміцнив свої лідерські позиції на позачергових виборах народних депутатів до Верховної Ради України по 205-му одномандатному округу. Такі результати демонструє дослідження, проведене Центром «Всеукраїнський соціологічний союз».

«Загальна тенденція зберігається. Рейтинг Сергія Березенка зріс майже на 4 пункти у порівнянні з показниками досліджень, що проводилися в кінці червня, і на 6 пунктів до показників досліджень, що проводилися на початку червня. В даний час віддати свій голос саме за цього кандидата готові 36,5% виборців», - йдеться у звіті соціологів. За їх словами, рівень підтримки Сергія Березенко в даний час практично недосяжний для інших претендентів на парламентське крісло.

Найближчий переслідувач - Ігор Андрійченко, який представляє партію «ДемАльянс», набирає майже втричі менше голосів - 14,2%. Керівник навчального центру «Десна» Олег Мікац, який на початку місяця несподівано вирвався на третє місце, здав свої позиції і тепер входить тільки в ТОП-5. Після активних виступів на низці телевізійних каналів з жорсткою і популістською риторикою популярність різко набрав представник Радикальної партії Дмитро Блауш.

Втім, після того, як 14 липня політична сила звернулася до ЦВК із заявою про скасування реєстрації кандидата, його результати були виключені з дослідження. Соціологи вважають, що більшість його симпатиків перетечуть до лідера гонки Сергія Березенка (також представляє партію парламентської коаліції), що ще істотніше збільшить його відрив від конкурентів. Не виключено, що таким же чином поступлять і виборці Юрія Тарасовця, який нещодавно знявся з виборів. На початку червня його готові були підтримати більше 5% чернігівців. В цілому, станом на 12 липня, в ТОП-5 увійшли Сергій Березенко, Ігор Андрійченко, Юрій Ткач, Геннадій Корбан і Олег Мікац.

Слід звернути увагу, що протягом тижня зміцнилися і тренди так званого «антирейтингу».

У зв'язку із загостренням перебігу кампанії та активним використанням сумнівних методів ведення передвиборної агітації, вважають соціологи, деяким кандидатам вдалося істотно збільшити число електоральних опонентів. Так, наприклад, категорично не підтримують діяльність Геннадія Корбана близько 40% виборців округу (збільшення на 5% до попереднього дослідження). Показники інших учасників перегонів набагато скромніші і «вписуються» в статистичну похибку. «Те, що багатьом чернігівцям безумовно не подобається те беззаконня, яке в місті творять заїжджі дніпропетровські «гості», є цілком зрозумілим. Однак після подій у Мукачевому, де втягнутим в скандал виявився підтримуваний кандидатом «Правий Сектор», а також історії з нібито мінуванням приміщення ОВК, безумовно, антирейтинг Геннадія Корбана почав стрімко рости, - вважають соціологи.

Якби вибори відбувалися у найближчу неділю, то кого з перерахованих кандидатів ви б підтримали?

                                    На 12 липня                      На 5 липня (попереднє дослідження)
Сергій Березенко      36,5%                                  32,7%
Ігор Андрійченко        14,2%                                   12,7%
Юрій Ткач                      8,6%                                     6,1%
Геннадій Корбан         8,2%                                    6,0%
Олег Мікац                    8,1%                                    8,8%

Дослідження Центру «Всеукраїнський соціологічний союз» проводилося на замовлення ГО «Громадська ініціатива союз «Чернігів» в період з 6 по 10 липня 2015 (включно) методом поквартирного опитування. Було опитано 1020 потенційних виборців. одномандатного округу №205 у віці від 18 до 65 років. Вибірка репрезентативна, похибка становить +/- 2,2%.

PR

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові презентували кампанію з підвищення обізнаності про резолюцію ООН 1325 19:43

«1325 зміцнює країну» – під такою назвою в Чернігові відбулася пресконференція, присвячена старту інформаційної кампанії щодо підвищення обізнаності про резолюцію Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Захід зібрав представників і представниць громадянського сектору та влади.

Підприємства переробної промисловості та торгівлі забезпечили майже 35 % податкових надходжень до бюджету 14:01

За січень–серпень 2025 року найбільшими платниками податків стали підприємства переробної промисловості та оптової й роздрібної торгівлі. Вони забезпечили відповідно 17,6 % та 16,7 % усіх надходжень до Зведеного бюджету України.

Водійське посвідчення за 12 тис. грн – повідомлено про підозру жителю міста Ніжин

Водійське посвідчення за 12 тис. грн – повідомлено про підозру жителю міста Ніжин 13:25

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жителю міста Ніжин у одержанні неправомірної вигоди для себе, за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч. 2 ст. 369-2 КК України).

Чернігівці літнього віку можуть вивчати англійську на безоплатному онлайн-курсі — деталі 13:03

У Чернігові стартує безоплатний онлайн-курс англійської мови для людей літнього віку. Навчання проходить одразу на кількох рівнях — від початкового до Pre-Intermediate.

Яка тепер офіційна назва війни України з російським агресором?

Яка тепер офіційна назва війни України з російським агресором? 11:22

Бурхливі обговорення щодо назви сучасної війни України з російським агресором завершені.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини