Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 червня, 07:20:48

Кількість надзвичайних подій в області зменшилась

05.10.2011   13:16Агенцiя

Чергове засідання прес-клубу “Ділове слово”, присвячене питанням техногенної і природної безпеки в області та вжитим заходам щодо забезпечення готовності органів управління і сил цивільної оборони області до реагування на надзвичайні ситуації, відбулося 4 жовтня.

Чергове засідання прес-клубу “Ділове слово”, присвячене питанням техногенної і природної безпеки в області та вжитим заходам щодо забезпечення готовності органів управління і сил цивільної оборони області до реагування на надзвичайні ситуації, відбулося 4 жовтня.

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації В’ячеслав Рига поінформував присутніх журналістів про роботу системи органів влади, які опікуються попередженням і подоланням надзвичайних ситуацій, а також про джерела потенційних загроз, наявні в області.

Так, у структурі потенційно небезпечних об’єктів Чернігівської області за видами діяльності 72,6% становлять підприємства виробничої сфери, а за видами небезпек домінують об’єкти вибухопожежної та пожежної небезпеки (87,7%).

До найбільш суттєвих природних явищ, що впливають на надзвичайні ситуації в області, належать повені і затоплення, лісові пожежі, спалахи епідемічних та епізоотичних захворювань.

В’ячеслав Рига, зокрема, розповів про гідрологічну та геологічну небезпеку: постійного і сезонного підтоплення зазнає 1391 садиба на території 26 сільських населених пунктів, щорічно зазнають негативного впливу весняної повені від 10 до 40 населених пунктів, а близько 37 населеним пунктам області загрожують зсувні процеси (особливо небезпечний характер ці процеси мають у Новгород-Сіверському районі).

Одним із проблемних питань, вирішення яких неможливе без підтримки Кабінету Міністрів України, залишається питання утилізації боєприпасів на 6-му арсеналі боєприпасів Міністерства оборони України (в/ч А-1479, смт Дружба Ічнянського району).

Обласною державною адміністрацією підготовлені і подані відповідні звернення до Кабінету Міністрів України, начальника Генерального штабу – головнокомандувача Збройних Сил України щодо забезпечення безпеки арсеналу, будівництва заводу з утилізації боєприпасів та життєзабезпечення військового містечка. Проте, суттєвих змін на краще не відбулося, начальником Генерального штабу прийнято рішення продовжити термін утилізації боєприпасів до жовтня 2015 року.

За словами В’ячеслава Риги, протягом січня – серпня 2011 року у Чернігівській області було зареєстровано 6 надзвичайних ситуацій та 1650 надзвичайних подій, що відповідно на 14,3% та 18% менше, аніж у 2010 році. На 16,2% скоротилася кількість побутових пожеж, яких протягом І півріччя поточного року сталося 910. На 43% зменшилася кількість загиблих на водних об’єктах області.

Кожного року в області здійснюється аналіз ризиків виникнення надзвичайних ситуацій, моніторинг 17 напрямків можливих надзвичайних ситуацій і відповідним чином розраховується проведення попереджувальних заходів на наступний рік.

Також постійно здійснюється моніторинг ситуації у прикордонних районах Російської Федерації та Білорусі. У рамках транскордонного співробітництва відбувається обмін даними спостережень, результатами лабораторних досліджень. Такі дії мають на меті убезпечити мешканців області від надзвичайних ситуацій, що можуть виникнути у сусідніх країнах.

В області діє ряд комісій, робота яких спрямована на запобігання і реагування на надзвичайні ситуації. Серед них – обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, очолювана першим заступником голови облдержадміністрації Станіславом Прокопенком.

У поточному році було розроблено і вже в основному реалізовано план заходів з підготовки управлінь, організацій і підприємств, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування Чернігівської області до дій в екстремальних зимових умовах 2011/2012 року.

Проведено 3 командно-штабних навчання з органами управління місцевих ланок територіальної підсистеми цивільного захисту Варвинського, Ріпкинського, Козелецького районів та 3 командно-штабних навчання з антитерористичної тематики.

У відповідності до завдань, визначених програмою створення матеріально-технічних резервів для ліквідації надзвичайних ситуацій на 2011 рік (5560,657 тис. гривень), за рахунок усіх джерел фінансування створені запаси матеріально-технічних резервів на суму 3135,435 тис. гривень, з них: за рахунок місцевих бюджетів – 125,0 тис. гривень, коштів підприємств – 3010,435 тис. гривень.

Виконання заходів і робіт щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, забезпеченню захисту населення і територій та підвищення ефективності оперативного реагування в разі їх виникнення продовжується і постійно перебуває у полі зору обласної державної адміністрації.

Як зазначив В’ячеслав Рига, управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації кожного року випускає інформаційно-аналітичний довідник “Стан техногенно-природної безпеки Чернігівської області”. Вся наведена у ньому інформація є відкритою, і кожен охочий може ознайомитись з нею, звернувшись в аналітичний відділ управління (тел. 04622 3-23-57) за електронною версією, або ж скачавши її з відповідної рубрики веб-сайту облдержадміністрації.

Серед запитань, які ставили в ході засідання прес-клубу журналісти, чільне місце посіла ситуація з розслідуванням причин резонансної автокатастрофи, яка трапилась 9 вересня біля смт Березна Менського району. В’ячеслав Рига повідомив, що вже в найближчі дні буде підписано і оприлюднено остаточний акт міжвідомчої комісії, яка займалася розслідуванням. Попередньо ж, основною причиною трагедії стало порушення правил дорожнього руху водієм вантажівки “Volvo”.

Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігівщини та воєнізована охорона

Поліція Чернігівщини та воєнізована охорона "Укрзалізниці" проведуть спільні рейди 07:14

Про це домовилися на спільній нараді представники Головного управління Національної поліції в Чернігівській області та керівники воєнізованої охорони філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця».

Упродовж минулого тижня надзвичайники 48 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники 48 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 07:02

Упродовж минулого тижня (з 14.06. по 21.06.) щоденно в підрозділах Головного управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 219 чоловік особового складу та 65 одиниць спеціальної техніки.

22 червня - День скорботи и вшанування пам’яті жертв Війни в Україні

22 червня - День скорботи и вшанування пам’яті жертв Війни в Україні 06:51

Не дивлячись на те, що багатьом визнаним і компетентним військовим історикам вдалося майже в найдрібніших подробицях, відтворити хід подій тих далеких років і знайти відповідь на безліч питань, перед нами напевно ще на тривалий час залишиться незрозумілим одне - чому за права, благополуччя і прогрес однієї частини людей, об’єднаних якоюсь загальною ідеєю, обов’язково повинні розплачуватися своїм життям, здоров’ям і перспективами інші?

Смачні рецепти вихідного дня: як приготувати курку в рукаві для запікання 11:51

Винахідник рукавів для запікання — справжній геній. Адже це кухонне пристосування максимально спростило процес приготування страв і позбавило господинь від подальшої необхідності вимивати духову шафу.