Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 15 червня, 10:52:03

Глава митної служби України Ігор Калєтнік зустрівся з Головою митного комітету Республіки Білорусь Олександром Шпілевським

24.02.2012   07:55

Зустріч відбулася у міжнародному автомобільному пункті пропуску “Нові Яриловичі – Нова Гута”.

На сьогодні завершується реконструкція пункту пропуску “Нові Яриловичі”, який є одним з найпотужніших на українсько-білоруському кордоні. Готовність об’єкта становить 85%.

“Очікуємо, що будівництво буде завершено у травні цього року. Розширення пункту пропуску “Нові Яриловичі” дозволить збільшити пропускну спроможність до 1780 автомобілів на добу”, – зазначив Голова Держмитслужби Ігор Калєтнік, – “Оскільки збільшення обсягів взаємної торгівлі передбачає створення відповідної інфраструктури пунктів пропуску”.

Протягом 2011 року товарообіг між Україною та Республікою Білорусь зріс до 6 млрд. дол. США. Через українсько-білоруський кордон було пропущено 2,5 млн. транспортних засобів, 33,8 млн. тонн вантажів та 8,7 млн. громадян.

З огляду на це вкрай важливим є забезпечення ефективного контролю та створення комфортних умов для перетину кордону.

Під час двосторонньої зустрічі керівники обговорили питання обміну попередньою інформацією та вдосконалення форм взаємодії митних служб України та Республіки Білорусь у питаннях підготовки до проведення фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу ЄВРО-2012, застосування системи раннього попередження про виникнення надзвичайних ситуацій на українсько-білоруському кордоні, яка ефективно діє на україно-білоруському кордоні з жовтня минулого року.

Важливим питанням співробітництва є здійснення обміну попередньою інформацією про товари та транспортні засоби. До цього часу експерти відомств вже провели тестування цієї системи.

Білоруським колегам досвід взаємодії між митними відомствами України і Польщі, зокрема, щодо запровадження спільного контролю у ряді пунктів пропуску, виділення окремих смуг руху, здійснення митних та прикордонних формальностей за принципом “єдиної зупинки”.

Крім того, білоруська сторона зацікавилася досвідом української митниці щодо здійснення митного контролю поїздів “Київ – Москва” та “Харків – Москва” на станції відправлення/прибуття.

Такий же порядок планується запровадити і на поїздах сполученням Україна – Білорусь.

Дана зустріч дала можливість підсумувати результати проведеної спільної роботи, поглибити співпрацю та визначити подальші кроки взаємодії.

Останні новини Чернігівщини

У День Сил безпілотних систем Президент відзначив досвід України у застосуванні технологій та закликав пам'ятати, якою ціною він здобувається 10:29

У День Сил безпілотних систем ЗСУ Президент України вручив орден «Золота Зірка» рідним загиблого Героя України, молодшого лейтенанта Андрія Михна – уродженця Чернігівщини, який служив у складі 414-ї окремої бригади ударних безпілотних авіаційних систем «Птахи Мадяра».

Школярки з Бахмача стали чемпіонками України у Всеукраїнських шкільних лігах «Пліч-о-пліч» 10:14

Команда дівчат із Бахмацького закладу загальної середньої освіти №5 виборола титул чемпіонок України з масового футболу серед учениць 5–9 класів у фінальному етапі Всеукраїнських шкільних ліг «Пліч-о-пліч», який відбувся у Києві.

Поліцейські Новгород-Сіверщини затримали підозрюваного у незаконному збуті вибухівки 09:52

Поліція задокументувала факти збуту вибухової речовини (пластиду) 27-річним мешканцем Новгород-Сіверщини.

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 09:36

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме 3 пожежі.

15 червня: цей день в Україні і світі 08:30

День 1571 Російська агресія - Day 1571 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини