Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 квітня, 11:40:56

Пільги на проїзд та оплату житлово-комунальних послуг надаватимуться за новими порядками

01.07.2015   10:19Агенцiя

Зміни у законодавстві щодо пільг на сплату послуг житлово-комунального господарства та проїзд у пасажирському транспорті стали черговою темою брифінгу для ЗМІ, що пройшов 30 червня в облдержадміністрації.

Як повідомив директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олег Русін, на Чернігівщині мають право на різні види допомоги від держави 360 тисячі осіб. З 1 червня право на пільговий проїзд скасовано окремим категоріям громадян. У поточному році області передбачена субвенція на надання пільг з послуг зв’язку та пільговий проїзд у розмірі близько 48 мільйонів гривень. Із зазначеної суми на компенсацію проїзду заплановано майже 39 мільйонів гривень, з них на автотранспорт — майже 15 мільйонів гривень, залізницю — близько 5 мільйонів гривень, електротранспорт — 19 мільйонів гривень.

У той же час перевізники нерідко трактують законодавство на свій розсуд і позбавляють права на пільговий проїзд окремих громадян.

У зв’язку з цим, як зазначив начальник управління промисловості, транспорту і зв’язку облдержадміністрації Сергій Меженний, в районах необхідно проводити роз’яснювальну роботу щодо змін у законодавстві про пільгові перевезення, працювати з автостанціями та трудовими колективами. Для врегулювання ситуації найближчим часом планується зібрати за «круглим столом» перевізників, громадськість та представників влади. Позитивно, за його словами, показала себе практика запровадження талонів на проїзд в Ніжинському районі.

З 1 липня 2015 року набирає чинності новий Порядок надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг. Згідно з ним, сукупний середньомісячний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не повинен перевищувати 1710 гривень. Розмір пільги визначає знижку на оплату цих послуг від 20% до 100%. Щоб отримати пільгу, потрібно звернутися до органів соцзахисту за місцем проживання, заповнити необхідну заяву, подати декларацію про доходи і відповідні довідки, інакше пільга не діятиме. Ці зміни не стосуються інвалідів війни, учасників бойових дій, постраждалих внаслідок Чонобильської катастрофи, ветеранів військової служби і органів внутрішніх справ та інвалідів військової служби. Адже пільги їм визначені за іншими законами.

Олег Русін повідомив, що надалі сам принцип надання різного роду допомоги буде змінюватись.

— До кінця року вже очікується запровадження монетизації всіх пільг. Держава компенсуватиме кошти безпосередньо конкретному громадянину. І він вирішуватиме, куди ці кошти краще використати, — зазначив Олег Русін.

Додаткову інформацію стосовно питань отримання пільг можна отримати за телефоном гарячої телефонної лінії (04622) 5-99-38 Департаменту соціального захисту населення ОДА або в районах за місцем реєстрації.

Останні новини Чернігівщини

Національна програма «Подорож до себе. Шляхи відновлення» запрошує локальні туристичні бізнеси Чернігівщини до участі

Національна програма «Подорож до себе. Шляхи відновлення» запрошує локальні туристичні бізнеси Чернігівщини до участі 11:07

Державне агентство розвитку туризму презентувало національну програму, яка формує новий погляд на мандрівки Україною «Подорож до себе. Шляхи відновлення». Програма впроваджується за підтримки Міністерства розвитку громад та територій України у співпраці з ГО «Бренд Юкрейн».

У Чернігові відкрили економічний Хаб на базі Ветеранського простору 10:59

Чернігів отримав новий простір для розвитку підприємництва та економічної самореалізації.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:54

Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

8 квітня: цей день в Україні і світі 10:22

День 1504 Російська агресія - Day 1504 Russian aggression

 «Стійке населення»: Фонд «Партнерство за сильну Україну» реалізовуватиме на Чернігівщині нову ініціативу

«Стійке населення»: Фонд «Партнерство за сильну Україну» реалізовуватиме на Чернігівщині нову ініціативу 12:10

До жовтня 2027 року на Чернігівщині триватиме впровадження ІІ фази програми «Партнерство за сильну Україну». Йдеться, зокрема, про швидке реагування на надзвичайні ситуації, відновлення соціальної інфраструктури, стабільну роботу підприємств житлово-комунального господарства та підтримку економічної стійкості.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини