Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 13 квітня, 00:04:10

Громадськість п’яти міст надала пропозиції щодо реформи державних підприємств

19.06.2015   08:15Агенцiя

Запровадження інституту незалежних директорів і нова політика у сфері управління державною власністю, що регламентуються запропонованим Мінекономрозвитку Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об’єктами державної власності», стали предметом обговорення на експертній зустрічі, яка відбулася 18 червня у Комунікативному центрі Уряду. Мета відеоконференції - оцінка регіонами положень проекту.

«Наша дискусія направлена на те, щоб зробити максимально реалістичні зміни в законодавство, які б справді працювали», - наголосив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Руслан Корж.

Під час відеоконференції фахівці обмінялися думками, прозвучали критичні зауваження й питання від п’яти міст України (Дніпропетровськ, Харків, Одеса, Львів, Чернігів).

Було наголошено, що цей проект закону саме на часі, адже зміни торкаються унітарних держпідприємств, що підпорядковані Міністерствам і відомствам (лише в Мінекономрозвитку їх близько 300), тому й постала нагальна потреба вирішити, як ефективно ними управляти в нинішній непростій ситуації.

Експерти, запрошені до диспуту, наголосили: не можна вводити додаткові обмеження й регуляцію в кризові часи. Якщо говорити про систему корпоративного управління, то наглядова рада й інститут незалежних директорів - це інструмент, ефективніший за існуючу систему, а відкриття звітності підприємств збільшує прозорість. Якщо говорити про договори з пов'язаними особами, наголосив один зі співрозробників проекту Євген Кравцов, то це дуже важливий інструмент, який повинен обмежувати ті зловживання, що найчастіше спостерігаються на держпідприємствах.

«Позитивний момент полягає у тому, що поняття «наглядова рада» і «незалежний директор» уже введено в національне законодавство. Попри те, їх запроваджено базисно, що не відкриває усіх аспектів, вказує не всі критерії. Тому законодавство слід розвивати. І це та мета, якій служить цей законопроект», - наголосив він.

Наприкінці експерти зауважили: Закон закладає основу для найважливіших напрямів і критеріїв, які будуть незмінними. Уточнення й удосконалення Закону відбуватиметься через підзаконні документи, приміром, нормативно-правові акти КМУ. Це зробить інструмент гнучкішим, а застосування механізмів ефективнішим.

Останні новини Чернігівщини

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості 16:25

Головне управління ДПС у Чернігівській області у зв’язку із наявністю значної кількості типових помилок при оформленні платниками Заяв про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, повідомляє таке.

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині 16:23

За матеріалами СБУ до 15 років позбавлення волі засуджено бойовика «днр», який брав активну участь у бойових діях проти Сил оборони України на боці російських найманців.

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems 16:11

В Україні відкрили набір на безоплатний онлайн-курс з основ кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems, лідера в галузі мережевих технологій. Курс запускають у партнерстві з освітньо-культурною мережею Гончаренко центр, а навчання стартує 15 квітня.

Співпраця з містами-побратимами та візит до американського Вайт-Плейнс 16:04

Зміцнення та розвиток партнерських зв'язків. Депутатка Чернігівської міської ради Юлія Лобачова під час поїздки до Сполучених Штатів Америки відвідала Вайт-Плейнс – місто-побратим Чернігова.

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила 37 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 11:21

В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини