Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 25 червня, 07:22:23

Досягнення Ради регіонального розвитку Чернігівщини представили Президенту

18.06.2015   21:23Агенцiя

Рада регіонального розвитку – дієвий механізм, який дає можливість скоротити відстань між центром та регіонами, налагодити тісну співпрацю між органами влади та місцевого самоврядування різних рівнів. Про це заявив Сергій Березенко, звітуючи за діяльність структури на Чернігівщини під час засідання Ради Регіонального розвитку, яке відбулося під головуванням Президента України.

За словами Березенка, за останній місяць роботи Раді вдалося вирішити низку проблемних для регіону питань. Зокрема, знайти кошти на будівництво чернігівського колектору, передати на баланс міста Вузлову лікарню станції Чернігів Південно-Західної залізниці, побудувати дитячі містечка. - Хочу відзначити, що для Чернігівщини Рада регіонального розвитку стала майданчиком, який пов’язав регіональну та центральну владу, експертне середовище, підприємницьку спільноту та громаду. За нашої ініціативи регіон відвідали 5 урядовців: віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, міністри інфраструктури, освіти, екології та економіки. Ми з кожним відвідали відповідні до їхнього профілю об’єкти, провели зустрічі з представниками організацій та підприємств, - наголосив Сергій Березенко.

Він також зазначив, що в Чернігові організували з десяток круглих столів та семінарів, де мали можливість зустрітися представники органів державної влади та місцевого самоврядування з експертною спільнотою, реальним сектором, активістами. «Ми знайшли десятки продуктивних рішень тільки завдяки тому, що за «один стіл» вдалося посадити людей, які б могли зустрітися набагато раніше», - поділився досвідом він. Саме тому, на думку Березенка, Рада, як координатор та модератор діалогу між усіма зацікавленими сторонами, життєво необхідна для вирішення поточних завдань у регіонах.

Окрім цього, на засіданні розглядалися пропозиції щодо змін до Конституції в частині реформи системи місцевого самоврядування та децентралізації, які найближчим часом буде направлено на розгляд Конституційної Комісії.

За словами першого заступника Глави Адміністрації Президента Віталія Ковальчука, згідно з пропозиціями Ради регіонального розвитку, при формуванні Конституційною Комісією змін до Конституції має бути зафіксовано, що система місцевого самоврядування формується на європейських засадах. Також було вирішено на місцях розгорнути діяльність місцевих рад регіонального розвитку, щоб діалог про добровільне об’єднання територіальних громад відбувався на рівні голів місцевих державних адміністрацій та керівників органів місцевого самоврядування, мерів міст, експертів, лідерів громадської думки. «Люди мають розуміти, яким чином в майбутньому може бути побудовано систему територіальних громад», – наголосив Віталій Ковальчук.


Валерій Друзь

PR
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 32 нові випадки COVID-19

Виявлено 32 нові випадки COVID-19 17:08

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 24 червня в області зафіксовано 32 нові випадки COVID-19.

У Чернігові створений ще один орган самоорганізації населення

У Чернігові створений ще один орган самоорганізації населення 15:01

Чернігівська міська рада на засіданні 24 червня, відповідно до законодавства, дала дозвіл на створення органу самоорганізації населення (ОСН) «Вуличний комітет по вул. Приміській в м. Чернігові».

До 25-ї річниці Конституції України. Конституційний процес в архівних документах

До 25-ї річниці Конституції України. Конституційний процес в архівних документах 14:58

Напередодні 25-ї річниці Конституції України пропонуємо ознайомитися з копіями архівних документів, присвячених історії прийняття Основного Закону.

Децентралізація та туризм: як громадам використати наявний туристично-рекреаційний потенціал

Децентралізація та туризм: як громадам використати наявний туристично-рекреаційний потенціал 14:54

Така тема дводенного навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації голів та заступників голів територіальних громад, яке сьогодні розпочалося у Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації.

До Регламенту Чернігівської міськради внесені передбачені законодавством зміни щодо голосування в земельних питаннях

До Регламенту Чернігівської міськради внесені передбачені законодавством зміни щодо голосування в земельних питаннях 12:51

На сесійному засіданні Чернігівської міської ради 24 червня першим питанням затверджені зміни до її Регламенту, які пов’язані зі змінами законодавства по земельних питаннях.