Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 1 липня, 19:21:42

Не за горами вибори до місцевих рад, та ще досі не відомо, за яким законодавством ми голосуватимемо

16.06.2015   09:12Агенцiя

У Верховній Раді зареєстровано цілих чотири законопроекти про місцеві вибори, тобто щодо єдиного варіанту домовитися не змогли, хоча Коаліційна угода передбачає, що новий закон має бути прийнятий до 30 червня. Експерти Реанімаційного Пакету Реформ закликають підтримувати їх проект закону. Він передбачає відкриті списки та голосування за мерів великих міст у два тури.

Найактуальніші зараз для українців реформи – добровільне об’єднання громад та прийняття нового закону про місцеві вибори. Саме це виносять на обговорення в регіонах експерти Реанімаційного Пакету Реформ. Чернігів – вже двадцять перше місто, до якого вони приїхали, щоб детальніше розповісти про майбутні зміни в законодавстві та почути думки, пропозиції та критику з боку місцевих експертів. Кажуть, у більшості областей люди не дуже оптимістично ставляться до реформи місцевого самоврядування. Наталія Ватаманюк, координатор регіональних ініціатив Реанімаційного Пакету Реформ: «Пояснюємо суть, переваги, що громади зможуть самі себе забезпечувати, і люди починають розуміти, що є багато перспектив, які переважають початкові ризики, які вона несе в собі».
 
Новий закон про місцеві вибори, який передбачає відкриті списки, має бути прийнятий до 30 червня. Проте у Верховній Раді зареєстровано аж чотири його законопроекти. Експерти Реанімаційного Пакету Реформ протягом трьох місяців працювали над проектом закону, який, за їх словами, повністю відповідає Коаліційній угоді. Він передбачає вибори за відкритими списками, коли громадянин голосує не просто за партійний бренд, не знаючи, хто в результаті пройде до місцевої ради, а сам обирає, кого з кандидатів від партії хоче там бачити. Наталія Ватаманюк: «Зрозуміти, хто в цьому списку, і для громадян брати на себе відповідальність за того, за кого голосує. Якщо обирає когось, має ознайомитися хоча б з біографією кандидата, чи буде він відстоювати інтереси громадян того чи іншого міста».
 
Пропонується також обирати в два тури мерів міст, населення яких більше за 90 тисяч. Адже коли міський голова обирається за результатами одного туру, в якому за нього проголосувало менше третини виборців, то виходить, що він отримав посаду завдяки меншій, а не більшій частині учасників голосування. Проте, аби не витрачати зайві кошти, другий тур експерти пропонують не проводити, якщо розрив голосів між фаворитом виборів та іншими кандидатами складає більше 15%.

Останні новини Чернігівщини

Три школи Чернігівщини отримають майже 60 мільйонів гривень держсубвенції на модернізацію харчоблоків 11:38

У трьох закладах загальної середньої освіти області модернізують кухні за кошти держсубвенції. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів від 25 червня 2025 року № 602-р на ці потреби спрямують близько 60 мільйонів гривень.

На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16

Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.

Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55

26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.

«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32

Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.

У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49

Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини