Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 січня, 01:15:02

Березенко за енергоефективність та інформування населення про субсидії

06.06.2015   19:30Агенцiя

Раціональне споживання і субсидування високих тарифів державою дозволить чернігівцям повернутися до економічно обґрунтованих витрат на послуги ЖКГ. Про це заявив Сергій Березенко, голова Ради регіонального розвитку Чернігівщини, під час ознайомлення з результатами реалізації першої черги проекту енергоефективної реновації, що зараз активно впроваджується у Чернігівському колегіумі № 11.

«Ми повинні вийти на ту модель, за якою кожна сім'я буде почувати себе захищеною і не боятися страшних платіжок за комунальні послуги», - зазначив Сергій Березенко. На його думку, серед чернігівських домогосподарств повинні бути реалізовані програми економії енергоресурсів. «Давайте говорити городянам про те, що дбайливе використання енергоресурсів, відмова від практики безконтрольного споживання газу та перехід на альтернативні види палива - це, по-перше, дешевше. А по-друге, за умови наявності таких альтернативних видів палива на території України, матимемо можливість не йти з простягнутою рукою в ту ж Росію », - сказав політик. Він акцентував увагу на тому, що близько 40% споживаного і, відповідно, оплачуваного населенням тепла через відсутність мінімальних енергозберігаючих рішень, просто йде «в нікуди» (іншими словами, ми з вами «гріємо повітря»).

Окрім того, посадовець впевнений, що органи місцевого самоврядування повинні більше уваги приділяти процесу інформування населення щодо нових тарифів на послуги ЖКГ та відповідного субсидування. Про це Сергій Березенко заявиви в п'ятницю, 5 червня, на семінарі з енергоефективності, що проходив в облдержадміністрації. «Я б попросив більше говорити з людьми і пояснювати громадськості нюанси субсидування та регулювання тарифів у тих платіжках, які приходять жителям Чернігівщини. Тому що сьогодні, коли людина бачить цю цифру і зіставляє зі своєю заробітною платою, у неї опускаються руки», - сказав політик присутнім на заході представникам керівництва регіону. За його словами, недостатня інформованість громади про ініціативи та кроки, які впроваджуються Урядом по наданню субсидій, є однією з ключових проблем влади. «Можемо задіяти ті ж соціальні служби - щоб вони розповідали про ці платіжкі - скільки людина повинна реально заплатити, а яку суму компенсує держава», - підкреслив Сергій Березенко.

PR

Останні новини Чернігівщини

У Ладанській ОТГ відкрився Центр культури і дозвілля

У Ладанській ОТГ відкрився Центр культури і дозвілля 14:02

20 січня в Ладанській територіальній громаді відкрили Центр культури та дозвілля.

Дует

Дует "Інша тиша" презентував свій новий альбом 14:00

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського відбулась презентація другого альбому «Потяг» дуету «Інша Тиша».

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 13:44

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 21 січня по 8:00 22 січня 2022 року

Завдяки черговому етапу реконструкції Журавської школи дітлахи навчаються у теплі і комфорті

Завдяки черговому етапу реконструкції Журавської школи дітлахи навчаються у теплі і комфорті 13:43

Оновленння будівлі одного з найбільших сільських освітніх закладів громади – Журавського, триває вже кілька років поспіль.

У Ніжиніській громаді оптимізують шкільну мережу: закриють школи №12 та 4

У Ніжиніській громаді оптимізують шкільну мережу: закриють школи №12 та 4 11:43

20 січня відбулося засідання чергової 19 сесії Ніжинської міської ради.