Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 червня, 05:54:52

До Дня соціальної справедливості

20.02.2012   15:03Агенцiя

З нагоди проголошення Дня соціальної справедливості, 20 лютого в головному управлінні праці та соціального захисту населення облдержадміністрації відбулася робоча зустріч соціальних партнерів області.

руки

руки

Зазначено, що в області продовжується робота, спрямована на забезпечення реалізації державної політики у сфері соціально-трудових відносин, оплати і належних умов праці, зайнятості населення. Сфера діяльності соціальних партнерів області закріплена регіональною угодою, укладеною у березні минулого року.

Угода узагальнила низку завдань у сфері економічного і соціального розвитку регіону, підвищення ефективності виробництва, захисту прав працівників, забезпечення соціальних гарантій, продуктивної зайнятості та підвищення якості робочої сили, оплати праці та зростання доходів населення, задоволення соціально-культурних та духовних потреб, удосконалення соціального діалогу в рамках новоприйнятого Закону України від 23 грудня 2010 року № 2862–VI «Про соціальний діалог в Україні», які мають виконуватися впродовж 2011-2015 років, тобто на термін дії угоди. Угода має соціально орієнтований характер, підтвердженням того є розширення зобов’язань, направлених на забезпечення гарантій та захист.

Профспілки наполягають на необхідності удосконалення колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин на рівні підприємств, бо саме колективний договір має стати документом, що забезпечить соціальну справедливість, в першу чергу, найманих працівників. Так, на сьогодні регулюють соціально-трудові відносини через колективний договір 3237 колективів, що охоплює 87,0% працюючих, більшість колективних договорів мають соціальне спрямування не тільки на працюючих, а й членів їх сімей, тим більше, що цей документ без будь-якого втручання може передбачити більш високі соціальні пільги та гарантії. У таких галузях, як охорона здоров’я та надання соціальної допомоги; діяльність пошти та зв’язку; освіта; будівництво майже стовідсоткове охоплення колдоговірним регулювання. А в таких, як фінансова діяльність; торгівля, ремонт автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку, де відсоток охоплення складає трохи більше 50,0%, колективний договір ще не зовсім прижився, тому соціальним партнерам варто спрямувати розвиток соціального діалогу нижчого рівня в даних галузях.

Роботодавцями, зокрема обласним об’єднанням організацій роботодавців, відмічено, що на території області зареєстровано декілька обласних організацій роботодавців, створених з одних і тих підприємств, які мають свідоцтво про репрезентативність та використовують працю одного і того ж найманого працівника. Тому необхідно ініціювати доопрацювання та внесення змін до відповідних нормативно-правових документів, аби не загубилися ті, кого об’єднання дійсно представляють.

Органи виконавчої влади зацікавлені також в проведенні ефективного діалогу між роботодавцями та найманими працівниками, цивілізованому вирішенню нагальних питань, особливо тих, які є наболілими і не завжди можуть безкомпромісно вирішуватися на користь однієї чи іншої сторони.

Тому спільно з соціальними партнерами, зокрема органами праці та соціального захисту населення з метою роз’яснень актуальних питань трудового законодавства вже проведено 31 січня цього року семінар з представниками трудових колективів Чернігівського району, 15 лютого – Городнянського. За результатами засідання прес-клубу «Ділове слово», яке відбулося 07 лютого ц.р., на тему: «Про договірне регулювання соціально-трудових відносин», засоби масової інформації довели до широкого загалу актуальність укладення колективних договорів та на що доцільно звернути увагу для запобігання негативним наслідкам.

В робочій зустрічі також взяли участь представники Пенсійного фонду в області та підтримали пропозиції соціальних партнерів щодо співпраці.

Щоб здолати соціальні, політичні, економічні негаразди та досягти соціальної справедливості, потрібна виважена, зорієнтована на громадський інтерес направленість у всіх сферах життя, зокрема відповідальний та чесний бізнес, громадянський обов’язок. Саме тому плідна співпраця соціальних партнерів має стати одним з головних напрямків утвердження соціальної справедливості в суспільстві.


Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністраці

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині майже 267 тис. пацієнтів отримали ліки проти серцево-судинних захворювань за програмою “Доступні ліки” 15:25

“Доступні ліки” – це програма, за якою українці з хронічними захворюваннями можуть отримувати необхідні ліки та медичні вироби безоплатно або з частковою доплатою. Їх вартість напряму аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України. Програма дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків.

Конфлікт “двовладдя” в Чернігові: яку участь в цьому приймають локальні медіа 15:18

Низка чернігівських медіа та пабліків в соціальних мережах вже понад півтора роки втягнута у протистояння між Чернігівськими міською радою та міською військовою адміністрацією. Це відображається на матеріалах видань, які присвячені висвітленню позицій сторін. Хто на чиєму боці, - розбираємося у цьому блозі.

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне”

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне” 15:11

Психічні травми у військових та цивільних, постраждалих від війни, — проблема масштабна, яка не зникне після завершення бойових дій. Радше варто очікувати, що насліки невидимих поранень тільки посилюватимуться та набуватимуть інших проявів. На цьому наголошує директорка Центру психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів “Лісова поляна” Ксенія Возніцина.

Від фізичної до продовольчої безпеки: начальник ОВА відвідав Бахмацьку громаду 15:05

Свій робочий візит до Бахмацької ТГ начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у супроводі начальника Ніжинської РВА Григорія Ковтуна та голови громади Павла Шимка розпочав із одного з навчальний закладів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини