Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 25 вересня, 12:22:33

До Дня соціальної справедливості

20.02.2012   15:03Агенцiя

З нагоди проголошення Дня соціальної справедливості, 20 лютого в головному управлінні праці та соціального захисту населення облдержадміністрації відбулася робоча зустріч соціальних партнерів області.

руки

руки

Зазначено, що в області продовжується робота, спрямована на забезпечення реалізації державної політики у сфері соціально-трудових відносин, оплати і належних умов праці, зайнятості населення. Сфера діяльності соціальних партнерів області закріплена регіональною угодою, укладеною у березні минулого року.

Угода узагальнила низку завдань у сфері економічного і соціального розвитку регіону, підвищення ефективності виробництва, захисту прав працівників, забезпечення соціальних гарантій, продуктивної зайнятості та підвищення якості робочої сили, оплати праці та зростання доходів населення, задоволення соціально-культурних та духовних потреб, удосконалення соціального діалогу в рамках новоприйнятого Закону України від 23 грудня 2010 року № 2862–VI «Про соціальний діалог в Україні», які мають виконуватися впродовж 2011-2015 років, тобто на термін дії угоди. Угода має соціально орієнтований характер, підтвердженням того є розширення зобов’язань, направлених на забезпечення гарантій та захист.

Профспілки наполягають на необхідності удосконалення колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин на рівні підприємств, бо саме колективний договір має стати документом, що забезпечить соціальну справедливість, в першу чергу, найманих працівників. Так, на сьогодні регулюють соціально-трудові відносини через колективний договір 3237 колективів, що охоплює 87,0% працюючих, більшість колективних договорів мають соціальне спрямування не тільки на працюючих, а й членів їх сімей, тим більше, що цей документ без будь-якого втручання може передбачити більш високі соціальні пільги та гарантії. У таких галузях, як охорона здоров’я та надання соціальної допомоги; діяльність пошти та зв’язку; освіта; будівництво майже стовідсоткове охоплення колдоговірним регулювання. А в таких, як фінансова діяльність; торгівля, ремонт автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку, де відсоток охоплення складає трохи більше 50,0%, колективний договір ще не зовсім прижився, тому соціальним партнерам варто спрямувати розвиток соціального діалогу нижчого рівня в даних галузях.

Роботодавцями, зокрема обласним об’єднанням організацій роботодавців, відмічено, що на території області зареєстровано декілька обласних організацій роботодавців, створених з одних і тих підприємств, які мають свідоцтво про репрезентативність та використовують працю одного і того ж найманого працівника. Тому необхідно ініціювати доопрацювання та внесення змін до відповідних нормативно-правових документів, аби не загубилися ті, кого об’єднання дійсно представляють.

Органи виконавчої влади зацікавлені також в проведенні ефективного діалогу між роботодавцями та найманими працівниками, цивілізованому вирішенню нагальних питань, особливо тих, які є наболілими і не завжди можуть безкомпромісно вирішуватися на користь однієї чи іншої сторони.

Тому спільно з соціальними партнерами, зокрема органами праці та соціального захисту населення з метою роз’яснень актуальних питань трудового законодавства вже проведено 31 січня цього року семінар з представниками трудових колективів Чернігівського району, 15 лютого – Городнянського. За результатами засідання прес-клубу «Ділове слово», яке відбулося 07 лютого ц.р., на тему: «Про договірне регулювання соціально-трудових відносин», засоби масової інформації довели до широкого загалу актуальність укладення колективних договорів та на що доцільно звернути увагу для запобігання негативним наслідкам.

В робочій зустрічі також взяли участь представники Пенсійного фонду в області та підтримали пропозиції соціальних партнерів щодо співпраці.

Щоб здолати соціальні, політичні, економічні негаразди та досягти соціальної справедливості, потрібна виважена, зорієнтована на громадський інтерес направленість у всіх сферах життя, зокрема відповідальний та чесний бізнес, громадянський обов’язок. Саме тому плідна співпраця соціальних партнерів має стати одним з головних напрямків утвердження соціальної справедливості в суспільстві.


Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністраці

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:02

Протягом минулої доби зареєстровано 10 небезпечних подій, а саме: 4 дорожньо-транспортні пригоди та 6 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1особа та 4 особи постраждали.

25 вересня - цей день в Україні та в світі

25 вересня - цей день в Україні та в світі 08:49

ДЕНЬ 579 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 579 RUSSIAN AGRESSION

Киїнська громада та ГО "Жіночий формат" уклали меморандум про співпрацю 20:17

Днями відбулася зустріч голови ГО "Жіночий формат" Антоніни Федорченко з Киїнським сільським головою Андрієм Головачем.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини