Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 січня, 17:41:36

Не дозволимо знищити Кордівку! – результати круглого столу

05.06.2015   09:55

У Чернігові 4 червня відбувся круглий стіл на тему «Шлях впровадження громадських ініціатив в Чернігові. Перспективи благоустрою паркової зони «Кордівка». Захід провоходив у дискусійному клубі «Експертна думка», а його організатор – ВГО “Комітет Народного Контролю”.

Модератор заходу Леонід Сіваков, Голова ГО “Всеукраїнський комітет народного контролю”, поінформував учасників зібрання про законодавчі ініціативи ВГО «Комітет народного контролю», зокрема, про проект Закону України № 2737 “Про народний контроль в Україні”, який допоможе громадськості контролювати владу.

(http://www.zakonoproekt.org.ua/viewhtm.aspx?hn=Proekt_Zakonu_24_04_2015)
Учасники круглого столу мали змогу висловити свої думки та бачення перспектив благоустрою Кордівки, поділилися історією судових тяжб навколо неї та прийшли до згоди в тому, як її зберегти для міста та не пустити забудовників.

Леонід Сіваков вважає необхідністю визначити статус та межі цієї території, а потім розробити та затвердити план її благоустрою.

Олександр Гашпар, юрист, представник третьої сторони у суді по Кордовці, розповів про історію “діяльності” в Чернігові ТОВ “Еврокон Полісся” та перебіг судового засідання 28 травня 2015 року.

Архітектор Вільям Жигінас акцентував увагу на тому, що рекреаційні зони можуть забудовуватися лише за згоди Верховної Ради. «При цьому вже 30 % Ялівщини та 10 % Кордівки забудовано», - повідомив відомий чернігівський архітектор та додав, що при такому ж розвитку подій ми можемо втратити близько третини усієї Кордівки.

Експертною думкою поділився Віктор Глєба, колишній заступник головного архітектору м. Київа, котрий впевнений: для забезпечення недоторканості даної паркової зони потрібно розглянути всі документи, детально вивчити земельні питання і обов’язково відкривати Генплан міста для доступу громадськості.

Рішуче готовий діяти Дмитро Блауш, заступник голови обласної організації Радікальної партії Ляшка. На його думку, треба ставити чиновників на місце і, якщо треба, із застосуванням сміттєвих баків.

Станіслав Бардін, головний редактор альманаху “Економіка та право”, впевнений, що треба дуже обережно ставитись до забудов взагалі, і на Кордовці, зокрема. Історичні дослідження показують якими катастрофами це може обернутися.

Ірина Бабчук, керівник Чернігівського обласного осередку ВМГО “Молодь демократичного альянсу”, розділяє цю думку та, як приклад, наводить паводок кількарічної давнини, коли деснянська вода стояла у міському парку. «А звідти і територія можливої майбутньої забудови недалеко. Хто може гарантувати, що повені не буде у майбутньому?» - ставить питання пані Ірина.

Норматив зелених насаджень у Європі 50 м2 на людину, в Україні –  21 м2, повідомив В’ячеслав Лебідь, депутат міської ради, «Батьківщина». У Чернігові ж при наявності всього двох зелених масивів – Ялівщини та Кордівки, на одного мешканця міста – припадає всього 7 м2 зелених насаджень на особу. Це критичний показник.

Захід таки не обійшовся без гарячих дебатів, але значний резонанс викликала новина про те, що в цей день депутати міськради проголосували за виділення землі під забудову у сквері по вулиці Князя Чорного, 4, біля Успенського собору та Чорної могили – в самому серці Чернігова.

Безумовно КНК бере цю ситуацію під контроль оскільки таке рішення стало можливим лише завдяки діям Містерства культури, яке узгодило це питання. Очевидно, що тут знову тхне корупцією. У такому разі ми йдемо до можновладців з “народним приписом” (проект 2737).

Учасники круглого столу підготували до мешканців міста Чернігова наступне звернення:
Шановні чернігівці! Політики приходять і йдуть, а нам з Вами, нашим нащадкам, жити в цьому місті. Тому, саме від нашої активної позиції сьогодні залежить наскільки зручно буде жити нам і нашим дітям в Чернігові завтра.

Досвід судових справ по захисту лісопаркових зон Чернігова свідчить про те, що влада міста не може ефективно захищати інтереси громадян, якщо громада мовчить і не контролює кожен її крок.

Життєво необхідно витягнути процес вирішення проблем міста з-під килимів владних кабінетів на світло, зробити його максимально публічним, активно підключити жителів Чернігова до процесу розробки та вибору проекту облаштування рекреаційної (зони відпочинку) “Кордівка”.

Учасники Круглого столу “Перспективи благоустрою паркової зони “Кордівка”, виходять з ініціативою віднесення рекреаційних зон Чернігова до категорії заповідників.
Учасники Круглого столу вважають за необхідне:
• Надалі відслідковувати хід розгляду в апеляційному суді Києва справи по «Кордівці».
• Створити спільну робочу групу з представників громадських об’єднань міста, по вивченню пропозицій щодо облаштування «Кордівки».
• Підготувати пропозиції щодо надання «Кордівці» такого статусу, який би унеможливлював подальші зазіхання на цю територію для забудови.
• Виступити з ініціативою про оголошення в Чернігові відкритого конкурсу на проект облаштування зони відпочинку в лісопарковій зоні “Кордівка”.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині торік майже 2,5 тис. безробітних пройшли професійне навчання

На Чернігівщині торік майже 2,5 тис. безробітних пройшли професійне навчання 16:34

Протягом 2021 року 2463 безробітних набували нових професій та підвищували кваліфікацію за направленням обласної служби зайнятості. Усі - на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця.

На Чернігівщині фахівці Держпродспоживслужби взяли участь у зборах пасічників Понорницької територіальної громади

На Чернігівщині фахівці Держпродспоживслужби взяли участь у зборах пасічників Понорницької територіальної громади 16:31

16 січня у приміщенні Понорницької селищної ради пройшли збори пасічників територіальних громад Новгород-Сіверського району.

Аудитори Чернігівщини протягом січня – грудня 2021 року забезпечили відшкодування втрат на суму понад 61 млн грн

Аудитори Чернігівщини протягом січня – грудня 2021 року забезпечили відшкодування втрат на суму понад 61 млн грн 16:27

За результатами проведених протягом січня – грудня 2021 року заходів державного фінансового контролю фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області виявили порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на загальну суму 192,5 млн грн, та втрат через неефективні управлінські рішення на суму понад 1,3 млрд грн.

Чернігівський обласний театр ляльок ім. Олександра Довженка взяв участь у святковій акції «Різдвяний караван казок» для дітей, які проживають на прифронтових територіях Донбасу

Чернігівський обласний театр ляльок ім. Олександра Довженка взяв участь у святковій акції «Різдвяний караван казок» для дітей, які проживають на прифронтових територіях Донбасу 16:13

У Різдвяні Новорічні свята уся малеча країни чекає на диво і казку. Та особливої уваги і позитивних святкових емоцій потребують діти, які проживають на прифронтових територіях Донбасу.

Військовослужбовця засуджено за неодноразове залишення місця служби: 3 роки за гратами

Військовослужбовця засуджено за неодноразове залишення місця служби: 3 роки за гратами 16:08

За публічного обвинувачення Чернігівської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону засуджено військовослужбовця військової служби за контрактом, який повторно ухилявся від військової служби, вже маючи вирок за аналогічний злочин.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини