Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 2 квітня, 06:29:54

Державний реєстр виборців України: перспективи покращення громадського контролю напередодні місцевих виборів

15.05.2015   09:04Агенцiя

Про оптимальну модель роботи Державного реєстру виборців говорили на засіданні круглого столу 14 травня у Чернігові, що відбувся в рамках кампанії «Кожен голос важливий» ініційованої Центром підтримки громадських ініціатив.

Особливо гостра ця тема напередодні ймовірних позачергових виборів до Верховної ради по округу 205, що у Чернігові, а також виборів до місцевих рад.Мета круглого столу - обговорення оптимальної моделі роботи Державного реєстру виборців напередодні місцевих виборів з урахуванням міжнародного досвіду.

До заходу долучились представники відділів адміністрування реєстрів виборців, які працюють у Чернігівській ОДА, Чернігівській районній адміністрації, Деснянській районній раді Чернігова, чиновники з Державної міграційної служби і, звісно, громадськість та ЗМІ.

Експерти Центру підтримки громадських ініціатив в рамках кампанії «Кожен голос важливий» провели вже близько двадцяти круглих столів по всій Україні. В рамках заходів представники Центру прагнуть за допомогою інформаційно-просвітницьких заходів зменшити традиційні ризики – повторні включення до виборчих списків, наявність так званих «мертвих душ», «каруселі» та інше. Проте треба заначити, що справа тут не тільки в реєстрі.

Зокрема, за словами залученого експерта Олексія Сініцина: «Реєстр працює гарно, більше проблем з дільничними комісіями, з політикою політичних партій щодо виборчого процесу».
Виконавчий директор Центру підтримки громадських ініціатив у Чернігівській області Тетяна Громова переконана, що конче необхідна активна інформаційна кампанія та залучення до голосування якомога більшої кількості громадян. У тому числі і вимушених переселенців.

Валерій Білоокий, завідувач Відділу державного реєстру виборців Чернігівської ОДА, наголосив, що існуючий реєстр виборців довів свою ефективність. Для прикладу, під час парламентських виборів 2014 року виявлено 1057 змін тапохибок у списках виборців. Це лише 0,12% від загальної кількості виборців. І суттєво вплинути на результат такі порушення, звісно, не можуть.

Під час обговорення, гострої дискусії набуло питання підвищення освітнього рівня членів окружних і дільничних виборчих комісій. Цим мають займатись ЦВК та політичні партії. Вже є пропозиції проводити централізовані навчання, які підтверджуватимуть спеціальні сертифікати.Ще одне питання — закритість списків виборців. Громадськість відстоює думку повної відкритості реєстру. З іншого боку, на думку чиновників, відкриті реєстри дозволять політичним партіям маніпулювати населенням. І порушить законодавство про захист персональних даних громадян.

Важливе питання – впровадження інновацій, зокрема, електронного голосування. Міжнародний досвід показує успішність голосування за допомогою телефону, ідентифікаційної картки чи через Інтернет – заходячи в особистий кабінет виборця. Олексій Сініцин наголошує: «Громадськість готова, IT-сектор готовий, зараз немає проблем ні з цифровим підписом, ні з технологіями, які можна використовувати».

В ході круглого столу, учасники прийшли до висновків, що необхідно навчання можливо навіть на постійній основі членів ДВК, аби уникнути колізій під час виборчого процесу безпосередньо. Експерти розуміють, що повністю подолати усі недоліки виборчого процесу неможливо, проте поліпшити ситуацію цілком реально. Для цього влада, громадськість і бізнес повинні чути один одного. А ще – потрібно змінювати філософію виборця, підвищувати свідомість виборця шляхом проведення інформаційно-роз'яснювальних кампаній, розгорнутих насамперед у соціальних мережах.

Останні новини Чернігівщини

«Творча майстерня» для дітей: поліцейські Чернігівщини продовжують проводити арт-терапевтичні заходи 12:19

Психологи Головного управління Національної поліції Чернігівської області продовжують роботу в напрямку арт-терапії «Творча майстерня» для дітей поліцейських, які на собі відчули всі страхи бойових дій у Чернігові та потребують психологічної підтримки.

Як пройти реабілітацію після ампутації та встановити протез за державної підтримки 12:07

Війна кардинально змінила життя мільйонів українців — як цивільних, так і військових.

Дитячим будинкам сімейного типу Чернігівщини надали допомогу від першої леді України Олени Зеленської 12:05

У Чернігівській області вже вдруге дитячі будинки сімейного типу отримали благодійну допомогу від першої леді Олени Зеленської.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини