Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 червня, 23:45:04

"Обговорення перспектив та проблемних питань діяльності об’єктів природно-заповідного фонду"

14.05.2015   09:35Агенцiя

Під такою назвою 13 травня, відбувся круглий стіл за участю заступника голови обласної ради Валентина Мельничука, першого заступника голови облдержадміністрації Леоніда Сахневича, голів постійних комісій обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та природних ресурсів Арсена Дідура та з питань охорони здоров'я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС Валерія Зуба, депутатів обласної ради, керівників національних та регіональних природних парків, науковців та громадськості. Провела засідання в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Катерина Тканко.

Розпочинаючи зустріч, начальник відділу природно-заповідного фонду, біоресурсів та екомереж Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Віталіна Синіговець акцентувала увагу присутніх на тому, що Чернігівщина посідає перше місце в Україні по кількості заповідних об'єктів і третє – по загальній площі заповідних територій. За її словами, природно-заповідний фонд області нараховує 663 об'єкти, загальною площею більше 254 тис.га, що становить майже 8 відсотків площі області. Таким щедрим природнім потенціалом потрібно навчитися раціонально користуватися.

Під час круглого столу зазначалося, що створення заповідних територій залишається головною гарантією охорони та збереження природи. Тому постійно ведуться роботи по визначенню територій для майбутніх заповідників. По цьому питанню департамент співпрацює з науковцями Чернігівського національного педагогічного університету ім. Шевченка та Ніжинського державного університету ім. Гоголя. На даний час продовжуються роботи з розширення територій Ічнянського НПП, а також триває процедура по створенню РЛП «Ніжинський», ландшафтного заказника «Обирок» та НПП «Дніпровсько-Деснянське міжріччя».

Далі присутні заслухали інформацію менджера проекту Європейського Союзу «ClimaEast: Збереження та стале використання торфовищ» Олега Колоска та виступи керівників, представників національних та регіональних природних і ландшафтних парків щодо рекреаційної та природоохоронної діяльності. Потім учасникам круглого столу було презентовано досвід роботи їхніх колег у Польщі.

Завершилося засідання обговоренням проблемних та перспективних питань.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 22 нові випадки COVID-19

Виявлено 22 нові випадки COVID-19 17:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 18 червня в області зафіксовано 22 нові випадки COVID-19.

Дмитро Іванов: Агенція регіонального розвитку це ідеальний майданчик для “прокачування” власної бізнес ідеї

Дмитро Іванов: Агенція регіонального розвитку це ідеальний майданчик для “прокачування” власної бізнес ідеї 16:56

Цього тижня в Агенції регіонального розвитку Чернігівської області відбулась презентація бізнес-проєктів програми Центру підтримки підприємництва, інновацій та стартапівBusinessHubChernihivRegion.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2072 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2072 особи 16:47

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 18 червня в області першою та другою дозою щеплено 50 054 людини.

Запрацювали поліцейські станції – у Сосницькій та Олишівській громадах

Запрацювали поліцейські станції – у Сосницькій та Олишівській громадах 15:10

Начальник Головного управління Нацполіції в Чернігівській області Володимир Нідзельський урочисто відкрив дві поліцейські станції – у Чорнотичах Сосницької громади на Корюківщині та в Олишівській громаді Чернігівського району.

Спільні штабні тренування з питань цивільного захисту . ВІДЕО 14:53

Дані тренування включали в себе дві частини: теоретичну та практичну.