Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 9 березня, 21:02:27

Чернігівських мам-героїнь привітали із Днем Матері. ФОТО

11.05.2015   12:48

Це - традиційне, але особливе свято, бо Чернігівське обласне об’єднання, очолюване Артуром Зінов’євим, вшановує багатодітних матусь, жінок, котрі виховують діток із обмеженими фізичними можливостями, матерів, які народили й виховали синів і доньок всупереч медичним діагнозам та нелегким житейським обставинам.

А ще – бабусь, які стали мамами своїм онукам – сиротам, зігрівши їх теплом щедрих душ.

Кожна третя гостя на урочистостях удостоєна почесного звання «Мати – героїня».

Чернігівку Ірину Постол вдома чекатимуть аж десятеро діток – шість донечок і чотири синочки. Старші  Юлія та Андрій наглянуть за меншими – школяриками Павлом, Тетяною, двійнятами Тимофієм та Лілією, Яною, дошкільнятами – Надійкою і Анною. Ненька рідко надовго полишає своє галасливе сімейство, хоча для тривоги  і причин немає.

- Спокійніше, коли всі дітки – перед очима, - запевняє Ірина.

Медсестра за фахом, вона лишень кілька років пропрацювала в обласній дитячій лікарні. Тепер її трудова місія – виховання синів і дочок.

Забувши на мить- другу про буденні клопоти, прийшла ненадовго і Світлана Ісєєва, якій, як каже мати – героїня, Богом судилося бути ненькою дев’ятьох синів і дочок.

Валентина Приступа виховала семеро діток, Ольга Терещенко, Любов Савченко, Ніна Голубєва, Наталія Митрофанова, Тетяна Кологойда вивели в люди  - по п’ятеро.  Двом останнім було ой як непереливки, коли залишилися вдовами опісля раптової смерті чоловіків. Без перебільшення, то материнство із присмаком сльози. Та саме діти були для обох і підтримкою, і розрадою, і опорою. У Тетяни Кологойди, до  слова, вже підростає семеро онуків.

Тридцять матерів – тридцять непростих доль, достойних окремої книги – розповіді, бо імені святішого немає, аніж «мати».  Книги ще не написані, отож була нагода поділитися радістю, розказати про успіхи й досягнення дітей та онуків, показати нові знімки…

Голова міської громадської організації «Милосердя і доброта», що входить до складу обласного об’єднання, Парасковія Сидоренко кожну гостю зігріла теплим словом – увагою.

Артур Зінов’єв подбав, щоб на святковому столі було все необхідне.

Матусі, бабусі, прабабусі – усіх їх ріднять і роки спілкування, і щастя материнства і проблеми, які нерідко допомагає їм розв’язувати  ЧОО «Милосердя і доброта».

Кавалер ордена княгині Ольги Парасковія Сидоренко і Артур Зінов"єв
 
Мати - героїня Валентина Приступа
 
Матері-героїні Ольга Терещенко і Наталія Митрофанова (справа)

Ольга Чернякова
Фото автора

Останні новини Чернігівщини

Грантова підтримка агробізнесу: актуальні програми та особливості їх реалізації на Чернігівщині 10:54

Цього року, як і в попередні, агропромислові виробники Чернігівської області або ж ті, які лише планують реалізувати себе в цій сфері, можуть скористатися державною допомогою. Якою саме – розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний.

Соціальний бізнес громади: у Гончарівській ТГ відкрили комунальну пекарню

Соціальний бізнес громади: у Гончарівській ТГ відкрили комунальну пекарню 10:37

Під час робочого візиту в Гончарівську громаду начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус зосередив увагу на проєктах місцевого комунального підприємства.

Незаконна порубка лісу на понад 1 млн грн – судитимуть лісника на Прилуччині 10:03

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно в.о. лісничого районного агролісогосподарства за фактом пособництва незаконній порубці дерев та їх перевезенні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 246 КК України).

Чернігів будує єдину цифрову освітню екосистему: підписано меморандум із офіційним партнером Google for Education

Чернігів будує єдину цифрову освітню екосистему: підписано меморандум із офіційним партнером Google for Education 10:19

Управління освіти Чернігівської міської ради зробило стартегічний крок у цифровій трансформації галузі — підписано меморандум про співпрацю з офіційним партнером Google for Education в Україні.

Надзвичайні події в області за останню добу 09:47

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 3 особи постраждали.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини