"Зі шкільної лави в парламентське крісло" – це нонсенс
Перед тим, як робити спробу стати депутатами парламенту, українським політикам варто було б пройти через горнило боротьби за депутатські мандати рад місцевого рівня та, в разі успіху, через досвід роботи в органах влади на місцях,

– таку думку висловили політичні експерти та представники громадськості Чернігова, які були учасниками засідання Дискусійного клубу «Експертна думка». Захід відбувся 5 травня в обласному центрі.
«Кожен політик мусить мати так званий «репутаційний капітал», – переконана координатор виборчих і парламентських програм Громадської мережі «Опора» Ольга Айвазовська. – А цей капітал набувається лише з часом і досвідом. Такою є міжнародна практика. В західних демократіях шлях політика за схемою «знизу – догори» є абсолютно природним. На відміну від українських реалій. На жаль».
«Звичний для України «порядок» – «зі шкільної лави – в парламентське крісло» є нонсенсом, – вважає чернігівський політичний експерт Сергій Соломаха. – Такого немає в цивілізованих країнах. Людина мала б попрацювати на рівні села, району, міста чи області, – тільки тоді вона здобула б досвід для того, щоб іти у Верховну Раду вирішувати долю країни. А у нас? Порівняю це з ситуацією у війську: сержант навчає відділення; коли ж він стає лейтенантом, то навчає сержантів; далі, ставши полковником, навчає лейтенантів і капітанів. Щоб вміло навчати капітанів (себто, приймати закони), потрібен досвід».
Згодна з експертами і представник громадськості, голова Чернігівської профспілки підприємців Олена Варнакова: «В наших реаліях так, – щойно політик «вилупиться з яйця», він одразу прагне стати «головною куркою». А непогано було б побути і «курчам». Це допомогло б набути такого досвіду, щоб потім з розумом працювати і у Верховній Раді. Багато проблем держава і громадянин мають через те, що парламентарі є недосвідченими, відірваними від потреб регіонів, міст та районів людьми. Це просто біда, що всі хочуть у парламент, не думаючи про те, що громади міст і сіл мають право на серйозних і адекватних представників у місцевих радах».
«Якщо для парламентської виборчої кампанії потрібні лише стратегія і гроші, то для боротьби, скажімо, на муніципальних виборах кандидату-політику необхідний авторитет, довіра виборця, який знає його, довіряє і як людині, і як політику. Тож і виходить, що у нас часом перемогти на місцевих виборах важче, аніж пройти у Верховну Раду», – додає політичний експерт Юрій Паперний.
Учасники засідання «Експертної думки» обговорили концепцію нового виборчого законодавства. Йшлося як про місцеві вибори, які відбудуться 25 жовтня 2015 року, так і про долю майбутніх парламентських кампаній.
Останні новини Чернігівщини
Разова допомога до 24 серпня: що потрібно знати працівникам комунальних підприємств зі статусом УБД 17:20
Щороку напередодні державних свят українці звертаються із запитаннями щодо передбачених виплат.
В Україну прийшла спека: як безпечно пережити +30°C і вище 16:49
Цими днями температура в багатьох регіонах України перетнула позначку +30°C. Попереду ще кілька спекотних днів. Висока температура може негативно впливати на здоров’я, особливо у людей літнього віку, дітей, вагітних, а також у тих, хто має хронічні захворювання.
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06
Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.