Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 березня, 16:11:47

Чи допустить міськрада створення Громадської ради при виконкомі?

31.03.2015   08:30

Громадські організації Чернігова підписали відкрите звернення до міського голови Олександра Соколова, у якому йде мова про створення Громадської ради при виконавчому комітеті Чернігівської міської ради.

У постанові № 996 від 03 листопада 2010 року зазначено, що місцеві органи самоврядування за ініціативи громадськості, можуть створити громадську раду, як дорадчий орган чи подібний йому з будь-якою назвою, що запропонується. Про це заявив Роман Семешко, представник «Молодіжної спілки юристів», та повідомив, що для 14 громадських організацій-ініціаторів створення Громадської ради при міськвиконкомі підставою для цього служить Статут територіальної громади м. Чернігова, де прописані можливості участі громадськості у прийняті рішень.

Створенню Громадської ради при виконкомі передуватиме процедура з 7 логічних етапів: буде скликано установчі збори, де буде затверджене положення про кількісний та якісний склад ради.

Ініціатори створення Громадської ради при виконкомі зазначили, що основними причинами для створення стала можливість приймати участь у рішеннях міської влади та надавати свої рекомендації по різноманітних питаннях, які розглядатиме виконком, та які виноситимуться на сесії міськради. Під пильним прицілом опиняться земельні питання, оприлюднення рішень по яким намагаються отримати різні громадські організації міста.

Представники ГО, які підписали звернення до мера, вважають, що участь у Громадській раді слід обмежити – працювати в ній мають не більше 20 представників громадських організацій Чернігова. Водночас, критерії їх відбору наразі в розробці, але це точно будуть професіонали у певній сфері діяльності.

Представник «Правого сектору» Максим Конашевич наголосив, що створення Громадської ради допоможе зробити міську владу більш публічною і відкритою для громадськості.

Всі учасники заходу розділяють його думку, мотивуючи це максимальною підзвітністю влади громаді, що має допомогти домогтися позитивних зрушень в роботі міськвиконкому та сприяти розвитку рідного міста.

Представники громади готові подати звернення до органів прокуратури у разі, якщо влада чинитиме перешкоди на шляху створення Громадської ради.

Останні новини Чернігівщини

Автопарк Чернігівщини поповнився на 6 шкільних автобусів 12:59

Волонтери Львівщини доставили з Польщі для Чернігівщини 6 автобусів.

Замість «грошової допомоги» громадянка втратила понад 32 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахрайської схеми в Інтернеті 12:28

Поліцейські закликають громадян не переходити за сумнівними посиланнями в Інтернеті та не вводити секретні паролі своїх банківських карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах.

Чотири громади області приєдналися до швейцарсько-українського проєкту DECIDE 11:07

Чернігівська область стала п'ятим регіоном-партнером швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».