Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 березня, 17:17:00

Проїзд дорожчає. ВІДЕО

31.03.2015   07:49Агенцiя

У Чернігові з 2 квітня вартість разової поїздки у тролейбусах подорожчає з 1,5 грн. до 2 грн., в автобусах – з 2,5 грн. до 3,5 грн. Відповідне рішення схвалено 30 березня під час позачергового засідання виконавчого комітету міської ради.

За словами начальника управління транспорту і зв'язку міськради Володимира Вороніна, востаннє вартість проїзду в міському пасажирському транспорту переглядалася у жовтні 2014 року. Відтоді паливно-мастильні матеріали зросли у ціні майже на 30%, електроенергія – на 10%, вартість запчастин підвищилася майже у 1,5 рази. "Виникла нагальна необхідність переглянути вартість проїзду у міському транспорті", - пояснив В. Воронін. Він додав, що більшість українських міст переглядають вартість проїзду в міському транспорті у бік збільшення, орієнтуючись на ціну 3,5 – 4,5 грн. (у великих містах 5 грн.) за одну поїздку.

Він уточнив, що проект рішення місяць проходив процедуру регуляторного розгляду, і за цей час свої пропозиції надали представники двох політичних партій. Вони назвали цінові пропозиції перевізників завищеними, оскільки, за їхніми оцінками, у розрахунках занижено пасажиропотоки на маршрутах. Місцеві осередки політичних сил також озвучили вимоги поліпшити культуру обслуговування у громадському транспорті.

У свою чергу, представники перевізників на засіданні виконкому підкреслили, що "грошей абсолютно не вистачає, щоб привести транспорт у належний вигляд". Перевізники заявили, що без перегляду тарифів на проїзд не зможуть виконувати договірні умови. "Цей тариф не говорить про оновлення рухомого складу. Це тариф виживання", - сказав один із підприємців.

Підсумовуючи свій виступ, В. Воронін зазначив, що виконкому потрібно знайти баланс, адже і перевізники перебувають у складному становищі, але й жителі Чернігова мають досить низькі заробітні плати.

Своїм рішенням, що набере чинності з 2 квітня, виконавчий комітет Чернігівської міської ради встановив граничну вартість разового квитка на проїзд у тролейбусі 2 грн., в автобусах, що працюють у звичайному режимі та режимі маршрутного таксі, - 3,50 грн., хоч перевізники для маршрутних таксі просили тариф 4-5 грн. за одну поїздку.

Міський голова Олександр Соколов дав доручення управлінню транспорту і зв'язку міської ради працювати над впровадженням нової схеми руху міського громадського транспорту. "Я очікую, що у липні ми зможемо працювати за новою транспортною схемою", - сказав О.Соколов. Також керівник міста доручив керівництву КП "Чернігівське тролейбусне управління" забезпечити щоденно більшу (на 15-20 одиниць) кількість тролейбусів на маршрутах.

"Якщо будуть змінюватися складові вартості проїзду, ми теж повинні відповідно реагувати", - зазначив міський голова.

Останні новини Чернігівщини

Автопарк Чернігівщини поповнився на 6 шкільних автобусів 12:59

Волонтери Львівщини доставили з Польщі для Чернігівщини 6 автобусів.

Замість «грошової допомоги» громадянка втратила понад 32 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахрайської схеми в Інтернеті 12:28

Поліцейські закликають громадян не переходити за сумнівними посиланнями в Інтернеті та не вводити секретні паролі своїх банківських карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах.

Чотири громади області приєдналися до швейцарсько-українського проєкту DECIDE 11:07

Чернігівська область стала п'ятим регіоном-партнером швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».