Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 квітня, 07:17:25

Річні збори Товариства “Чернігівське земляцтво” у м. Києві

11.02.2012   16:17

З нагоди 16-ї річниці утворення Чернігівського земляцтва 10 лютого у Міжнародному виставковому центрі на лівому березі Дніпра відбулись річні збори Товариства “Чернігівське земляцтво” у м. Києві.

Гостей зустрічав піснями народний аматорський колектив “Сіверські клейноди” обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм. У холі був утворений умовний коридор з виставкових стендів, на яких були представлені:

– художня виставка Григорія Шкребеля;

– виставка гобеленів, виробів з батику, виробів з соломки родини Саєнків Ніни та Олесі;

– виставка збруї та художньої упряжі для коней Ніни Процько;

– виставка музею-квартири П.Г. Тичини;

– виставка друкованої продукції видавництва “Дім, сад, город”;

– виставка світлин “Пейзажі Сіверщини” Миколи Засульського;

– виставки чернігівських музеїв;

– виставки художніх робіт та робіт декоративно-прикладного мистецтва з Чернігівської області.

Делегацію Чернігівщини на земляцькому зібранні очолювали голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, голова обласної ради Анатолій Мельник.

Учасники зборів привітали також Івана Степановича Плюща – колишнього Голову Верховної Ради України, народного депутата України, Героя України, Віктора Андрійовича Масола – колишнього голову Ради Міністрів України, інших почесних гостей.

Про роботу земляцтва протягом 2011 року звітував голова Ради Товариства Віктор Ткаченко. Він також вручив Почесний знак Чернігівського земляцтва за значний внесок в результати його роботи Володимиру Жижкуну.

Вітаючи на зборах земляків, голова облдержадміністрації Володимир Хоменко, зокрема, зазначив: “Чернігівське земляцтво” стало тим унікальним у своєму роді громадським утворенням, до якого входять різні за віком, фахом та політичними поглядами громадяни – сюди їх привела любов до батьківської землі, золотої колиски їх дитинства та юності. Щороку коло друзів Чернігово-Сіверщини розширюється: до земляцтва приєднуються десятки наших краян: успішні, сильні і талановиті сини та доньки отчої землі.

Вже шістнадцять років поспіль обласна влада в особі Товариства “Чернігівське земляцтво” у м. Києві має надійного друга та помічника. Різнопланова робота земляцтва сприяє збереженню і збагаченню традицій та історико-культурної спадщини регіону, налагодженню творчих, професійних, національно-культурних, духовних та інших суспільних інтересів і традицій.

Ці роки нашої співпраці лишили по собі сотні пам’ятних зустрічей і поїздок, десятки добрих починань. Ми щиро вдячні всім землякам за турботу та підтримку у реалізації проектів з покращення інфраструктури у населених пунктах області, турботу щодо поліпшення інвестиційної привабливості регіону. Земляки-благодійники допомагали школам, дитячим лікарням та інтернатним закладам Чернігівщини. За активною участю Товариства проведено колосальну історико-краєзнавчу роботу. Щороку земляки є почесними гостями на відзначенні ювілеїв, пам’ятних дат та історичних подій. Члени Товариства допомагають розповсюдженню української книги, оновленню фондів бібліотек, підтримують книговидання. Спільно з обласною владою “Чернігівське земляцтво” дбає про примноження та збереження культурної спадщини нашого краю, його унікальних пам’яток. І це далеко не повний перелік важливих напрямів, у яких ми успішно співпрацюємо. Проте, головним для всіх нас, вважаю, є щира вдячність жителів Чернігівщини. Усе це –неоціненний спадок наших спільних надбань, які, сподіваємося, дбайливо передамо нащадкам і продовжувачам нашої справи. Зроблено чимало. А буде зроблено ще більше – у нинішньому році ми продовжимо роботу на благо отчої землі. Обласна влада, як і раніше, буде приділяти всебічну увагу розвитку Чернігівщини. У 2012 році передбачається зберегти позитивну динаміку та залучити в економіку області майже 3 млрд грн інвестицій, провести низку заходів щодо подальшого формування позитивного міжнародного іміджу Чернігівщини, зокрема шляхом сприяння господарникам області у нарощенні обсягів експорту, активізації співробітництва з регіонами інших країн, а також з Гомельською та Брянською областями.

Особливу увагу буде зосереджено на модернізації галузей освіти та охорони здоров’я.

Продовжуючи ініціативи проголошеного Президентом України Віктором Януковичем 2011 року Року освіти та інформаційного суспільства на Чернігівщині будуть відкриватися дошкільні навчальні заклади. До 1 вересня 2012 року гостинно розчинять свої двері перед маленькими вихованцями Седнівський навчально-виховний комплекс Чернігівського району, загальноосвітні навчальні заклади у місті Носівка, селах Машеве Семенівського, Григорівка Бахмацького, Нова Басань та Рудьківка Бобровицького районів, роботи на яких на даний момент тривають.

Ще однією галуззю, якій приділяється особлива увага в сучасних умовах, є медицина. Вже напрацьовано проекти планів реорганізації мережі закладів охорони здоров’я області, який включає створення 25 центрів первинної медико-санітарної допомоги, мережі станцій та пунктів швидкої та невідкладної медичної допомоги, госпітальних округів з багатопрофільною лікарнею інтенсивного лікування у кожному окрузі, а також мережі діалізних центрів.

З лютого цього року в області починає впроваджуватися Національний проект “Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства”, який курує особисто Глава держави. Проект дозволить знизити рівень материнської та малюкової смертності та впроваджувати європейські стандарти в наданні медичної допомоги жінкам та дітям. А у 2013 році планується побудувати перинатальний центр у м. Чернігові.

2012 рік проголошений Главою держави Роком культури та відродження музеїв. Відповідно, у цьому році заплановано провести цілий ряд заходів: Міжнародний туристичний форум у рамках літературно-мистецького свята “Нетлінне “Слово…” у місті Новгороді-Сіверському, відкрити комплекс печер Св. Антонія у рамках проведення V фестивалю традиційної слов’янської культури та бойових єдиноборств “Київська Русь” у селищі Любеч Ріпкинського району та багато іншого. Все це у поєднанні з вже реалізованими проектами – партизанським “Лісоградом”, відродженим Батурином і багатьма іншими – сприятиме перетворенню Чернігівщини на привабливий для туризму край.

Всі перераховані та інші ініціативи втілені в Угоді між обласною владою та Товариством “Чернігівське земляцтво” у м. Києві на 2012 рік. Вже традиційно така Угода стане планом виконання добрих справ та корисних починань. Всі наші спільні заходи, проекти та справи надзвичайно важливі. Але справді красивими та душевними їх робить тільки любов до рідного краю.

Тож, дорогі земляки, хай ніколи не міліють і не висихають життєдайні джерела батьківських криниць, хай повняться щастям ваші серця, достатком ваші оселі, а ваша любов до отчої землі буде священним оберегом на ваших життєвих шляхах, щоб жити і творити на благо нашої з вами отчої Сіверської землі!

Хай рік 2012-й стане роком поглиблення нашої співпраці, роком нових цікавих проектів”.

А на завершення виступу Володимир Хоменко зробив Товариству “Чернігівське земляцтво” у м. Києві символічний подарунок – передав Віктору Ткаченку картину, на якій зображено кордони Чернігівського князівства у ХІ–ХІІ століттях за часів Київської Русі.

Далі ведучий запросив голову Чернігівської облдержадміністрації Володимира Хоменка та голову Чернігівської обласної ради Анатолія Мельника вручити землякам почесні відзнаки – Почесні грамоти обласної державної адміністрації і обласної ради, Почесні грамоти обласної державної адміністрації та Почесні грамоти обласної ради та нагрудні знаки до неї.

Вихідців з Чернігівщини щиро привітали на їх зборах представники Асоціації земляцтв Києва та окремо – Сумського земляцтва.

На завершення офіційної частини зборів відбулась церемонія підписання Угоди про співробітництво між Чернігівською обласною державною адміністрацією, Чернігівською обласною радою та Радою товариства “Чернігівське земляцтво” у м. Києві.Проект цієї Угоди було обговорено та узгоджено Сторонами.

Після виконання Гімну Товариства “Чернігівське земляцтво” для учасників зібрання відбувся святковий концерт мистецьких колективів “Калина” та “Козацькі забави”.

Останні новини Чернігівщини

Удар по Чернігову. Інформація станом на 14.00

Удар по Чернігову. Інформація станом на 14.00 15:02

О 09 год. 03 хв. 17 квітня ворогом здійснено ракетний обстріл території міста Чернігова. Сталося пряме влучання в будівлю соціальної інфраструктури.

Увага! Тимчасові зміни у русі громадського транспорту! 12:27

Тролейбусні маршрути № 10 та №11 тимчасово (до усунення наслідків ракетного удару) не працюватимуть.

Вранці 17 квітня росіяни завдали 3 ракетних ударів по Чернігову. 12:18

"Наразі триває пошуково-рятувальна операція. Зараз вже можу казати про 9 загиблих, вбитих російськими терористами. Більше 20 поранених", - сказав в інтерв'ю телеканалу 1+1 начальник Чернігівської ОВА Вʼячеслав Чаус.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 08:45

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 4 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини