Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 березня, 05:19:42

Місцеві прокуратури вимагають через суд від рад привести ставки орендної плати за комунальне майно у відповідність до закону

17.03.2015   10:05Агенцiя

Прилуцькою та Ніжинською міжрайонними прокуратурами та прокуратурою Менського району заявлено до суду адміністративні позови до відповідних місцевих рад з вимогою привести у відповідність до вимог чинного законодавства місцеві Методики розрахунку та використання плати за оренду комунального майна.

За законом, орієнтиром у цьому питанні є затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.1995 №786 Методика розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу. Проте, аналогічні методики, затверджені вищевказаними місцевими радами, в окремих пунктах не відповідають її нормам.

Зокрема, встановлено, що замість стягнення 1 гривні на рік за об’єкт комунальної власності з бюджетних установ стягується 1 гривня за квадратний метр. Це призводить до нарахування сум від 10 до 50 тис грн на рік. У той же час, у кошторисах цих бюджетних установ (Центру екстреної медичної допомоги, інших медичних установ (Ніжин), Управлінь Пенсійного фонду, соціального захисту, агропромислового комплексу(Прилуки)) таких витрат законодавством не передбачено. Стягуючи ці кошти в судовому порядку, орендодавці штовхають ці установи на збір потрібних коштів у незаконний спосіб.

У той же час, ставка орендної плати для деяких прибуткових комерційних об’єктів занижена. Наприклад, у Прилуках місцевою методикою розрахунку для розміщення комерційних банків та їх відділень, пунктів обміну іноземної валюти передбачена орендна ставка у 20% від балансової вартості майна, тоді як за загальнодержавною методикою вона має становити 40%. Аналогічно за розміщення приватних юридичних консультацій та нотаріальних контор, організацій по наданню аудиторських послуг передбачена процентна ставка 12% замість 20% тощо.

Окрім того, виявлено неправомірне витрачання вищевказаними радами на утримання своїх комунальних підприємств 50% плати, одержаної від оренди комунального майна, замість встановлених постановою Уряду 30%.

Останні новини Чернігівщини

Автопарк Чернігівщини поповнився на 6 шкільних автобусів 12:59

Волонтери Львівщини доставили з Польщі для Чернігівщини 6 автобусів.

Замість «грошової допомоги» громадянка втратила понад 32 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахрайської схеми в Інтернеті 12:28

Поліцейські закликають громадян не переходити за сумнівними посиланнями в Інтернеті та не вводити секретні паролі своїх банківських карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах.

Чотири громади області приєдналися до швейцарсько-українського проєкту DECIDE 11:07

Чернігівська область стала п'ятим регіоном-партнером швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».