Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 22:56:43

Що робити малим сільгоспвиробникам в умовах виконання Угоди про асоціацію з ЄС?

07.03.2015   09:43Агенцiя

Про можливості розвитку дрібного підприємництва в сільській місцевості, розвитку тваринництва та рослинництва, участь місцевої влади у розвитку сільських територій йшлося під час веб-конференції «Практичні рекомендації для малих виробників сільськогосподарської продукції в умовах виконання Угоди про асоціацію з ЄС».

Під час веб-конференції місцеві експерти у сфері агропромислового розвитку презентували практичні рекомендації для малих виробників сільськогосподарської продукції в умовах виконання Угоди про асоціацію з ЄС, які у підсумку мають бути представлені у форматі брошури з інфографікою. У зустрічі взяли участь фахівці у сфері АПК з 9 областей України, які розповіли про місцеву специфіку та діяльність малих виробників сільськогосподарської продукції у своїх регіонах.

Експерти представили переваги Угоди про асоціацію з ЄС для розвитку аграрного сектору України та розповіли про роль місцевої влади у розвитку сільських територій, навели приклади ініціатив для розвитку територіальних громад.

На думку фахівців, важливою умовою для розвитку сільських територій є оновлення підходів до організації сільськогосподарського виробництва, в якому ключовим моментом має бути переробка та доведення продукції до споживача в готовому вигляді. Оскільки зараз Україна втрачає значні прибутки через торгівлю лише сировиною. Важливим пріоритетом у розвитку села мають стати види економічної діяльності, не пов’язані безпосередньо з виробництвом с/г продукції (ремонт та обслуговування с/г техніки, відродження традиційних промислів, сільський туризм, побутові, соціальні послуги тощо).

Експерти розповіли про переваги сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОКів) як один з шляхів до організації дрібного підприємництва на селі. Їх утворення сприятиме вирішенню питань щодо витрат виробників на придбання техніки, впровадження нових технологій та подальшого збуту отриманої продукції.

Водночас фахівці з інших областей наголосили на необхідності тісної взаємодії місцевої влади та громадськості, а також включення до рекомендацій положень вітчизняного законодавства щодо зобов’язань та пільг для малих сільгоспвиробників. Також було обговорено напрямки подальшої співпраці у поширенні цих рекомендацій до самих виробників.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини