Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 24 жовтня, 21:27:46

За чиї кошти та як харчуються чернігівські діти?

25.02.2015   15:16Агенцiя

Громадська організація «Чернігівський Центр Прав людини», на підставі ст. 9. (Громадський контроль у сфері державних закупівель) Закону України «Про здійснення державних закупівель» періодично проводить моніторинг держзакупівель, оскільки дуже цікаво які суб’єкти господарювання в сьогоднішніх ринкових умовах ризикують приймати участь в держзакупівлях продуктів харчування для закладів освіти.

Вже неодноразово засоби масової інформації Чернігівщини писали про здороження вартості сніданків у школах м. Чернігова. З 1 лютого 2015 р., у школах для учнів 1-4 класів до 9 гривень (сніданок) (6 гривень за рахунок місцевого бюджету та 3 гривні за рахунок батьків).

Більшість батьків вже сплатило додаткові 15 гривень за лютий, але враховуючи темпи інфляції це вже мабуть невеликі гроші на сьогодні.

Вартість обіду для учнів, які відвідують групи продовженого дня, становитиме до 9 грн. Вартість харчування для дітей, які виховуються в дошкільних навчальних закладах, становитиме: в групах раннього віку - до 14 грн. на день, у дошкільних групах - до 15 грн. на день, а в групах із цілодобовим перебуванням - до 18 грн. 75 коп. на день. Для дітей у спеціалізованих закладах вартість буде ще вища.

За рахунок коштів міського бюджету харчуватимуться пільгові категорії: діти-сироти, діти – інваліди, діти, позбавлені батьківського піклування; діти із малозабезпечених сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”, діти, батьки яких загинули під час виконання службових обов’язків відповідно до п.6 Указу Президента України від 17 березня 1998 року № 197/98 “Про деякі заходи щодо державної підтримки сімей з неповнолітніми дітьми працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків”; діти, батьки яких загинули під час участі в антитерористичній операції, відповідно до Програми підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, прийнятої 45 сесією Чернігівської міської ради 6 скликання 28 листопада 2014 року тощо.

Але майже нікого не цікавлять питання напрямків витрачання бюджетних коштів на харчування, порядку проведення процедур закупівель, наявність чи відсутність порушень в цій сфері.

Громадська організація «Чернігівський Центр Прав людини» звернулась до Управління освіти Чернігівської міської ради з офіційним листом, про надання пояснень деяким невідповідностям Закону «Про здійснення державних закупівель», які виявили під час присутності на розкритті цінових пропозицій та аналізуючи веб - сайт Вісника держаних закупівель, та на жаль відповіді не отримали на сьогоднішній час ще немає.
Ігнорування зовсім не зрозуміле, але лист отримано 30.12.2014р. і відповідь повинна бути надана. Після отримання інформації ми більш детально розкриємо «таємниці» держзакупівель: по якій вартості закуповуються продукти харчування та як витрачаються бюджетні кошти для ДНЗ в м. Чернігові.

 

Олександр Підгорний

Останні новини Чернігівщини

Як називаються українські стародавні прикраси: салби, баламути, кризи та інші

Як називаються українські стародавні прикраси: салби, баламути, кризи та інші 14:05

Український народний костюм важко уявити без прикрас, адже такі аксесуари не лише збагачують образ, а й мають певний закодований сенс.

Варто включити в раціон: 6 продуктів, багатих на залізо

Варто включити в раціон: 6 продуктів, багатих на залізо 13:58

Один з найважливіших мікроелементів в організмі людини – залізо. Він потрібен для вироблення гемоглобіну, який відповідає за доставку кисню до тканин і органів.

Як з’явився шоколадний фондан? Історія десерту

Як з’явився шоколадний фондан? Історія десерту 13:40

Про походження цього десерту, який з’явився порівняно недавно, але швидко завоював популярність, дотепер не вщухають суперечки. У будь-якому випадку виграли ми, адже шоколадний фондан — справжній шедевр кулінарного мистецтва.

Смачні рецепти вихідного дня: осінній пиріг з яблуками

Смачні рецепти вихідного дня: осінній пиріг з яблуками 13:21

Осіння пора — час смачної та ароматної випічки. Пропонуємо вам освоїти приготування соковитого яблучного пирога з додаванням гарбуза.

Гороскоп на тиждень з 25 до 31 жовтня 2021 року

Гороскоп на тиждень з 25 до 31 жовтня 2021 року 12:15

Для початку цього тижня характерна невпевненість і певна плутанина у стосунках, а також будьте обережними з фінансовими вкладеннями.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини