Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 20 вересня, 20:57:10

Микола Звєрєв відвідав з робочим візитом Коропський та Сосницький райони

12.02.2015   17:04Агенцiя

12 лютого голова обласної ради Микола Звєрєв перебував у Коропському та Сосницькому районах. На запрошення керівника, у цьому робочому візиті його супроводжував директор інституту трансформації суспільства, професор Національної академії управління Олег Соскін.

У заходах також взяли участь голови Коропської та Сосницької районних рад Михайло Мазуренко та Геннадій Смаглюк, в.о. очільників Коропської та Сосницької райдержадміністрацій Геннадій Дроздов та Федір Давиденко. На зустрічі з активом районів також перебували депутати обласної ради Олександр Нерета, Михайло Півень, Олександр Карета та Петро Кулініч.

Микола Звєрєв поспілкувався з керівниками територіальних громад. Говорили про різне: і про війну на Донбасі, і обороноздатність країни, і про економічний стан, корупцію і монополізм олігархів, про багатих і бідних. Словом, про те, що усіх сьогодні найбільше турбує. Не випадково, що більшість тем дискусії у підсумку звелася до необхідності проведення в державі низки реформ, в числі найголовніших серед яких названо реформу державного управління з посиленням ролі місцевого самоврядування.

Чернігівська обласна рада однією з перших в Україні оголосила про готовність регіону стати пілотним для проведення адміністративно-територіальної реформи. З прийняттям же Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад", який дозволяє сформувати самодостатні територіальні громади, що володіли б відповідними матеріальними та фінансовими ресурсами, необхідними для ефективного виконання покладених на їх завдань та функцій, наміри Чернігівщини реформувати власні владні взаємовідносини почали переходити в практичну площину.

- Сьогодні на рівні області ми напрацьовуємо єдину стратегію розвитку краю. Вона покликана змінити економічні параметри, - звертаючись до активу районів зазначив Микола Звєрєв. Керівник переконаний: Чернігівщина апріорі не є і не може бути дотаційною і вимираючою областю. Її такою зробили. 20 відсотків нафти нині видобувається на Чернігвщині. Надприбутки йдуть у кишеню олігархату. А село, де видобувають нафту, не має грошей навіть на елементарні речі.

- Всі великі платники податків віддають їх у Київ. Ренту за нафту забрали, право розпоряджатися землею забрали, акциз з тютюнової фабрики забрали... У нас забрали все, а потім ще й дорікають: ви дотаційні... Саме тому депутати обласної ради виступають за децентралізацію влади. Саме тому ми і вимагаємо сьогодні від центру: передайте владу громадам на місця, передайте ресурси і право розпоряджатися власними коштами. І ми зможемо розвиватися і перестанемо бути дотаційними, - заявив Микола Звєрєв.

З лекцією «Адміністративно-територіальна реформа і реформа місцевого самоврядування в Україні: використання європейського досвіду. (Сіверщина-Чернігівщина)» перед активом районів виступив директор інституту трансформації суспільства Олег Соскін. Він, зокрема, докладно зупинився на змінах, які мають відбутися в процесі реформування адміністративно-територіального устрою області, наголосивши при цьому, що, впроваджуючи реформи, влада повинна, насамперед, керуватися інтересами громад і їхньою доброю волею. Лише за таких умов реформи матимуть успіх.

- Так було і в усіх східноєвропейських державах колишнього соцтабору, які ще на початку 90-х років минулого століття стали на шлях децентралізації, так, врешті, має бути і в нашій державі, - переконаний Олег Соскін.

В дискусії з приводу реформи місцевого самоврядування також взяли участь депутати обласної ради Михайло Півень та Олександр Нерета. Обидва народні обранці не заперечували нагальності змін. Михайло Півень, зокрема, акцентував увагу присутніх на тому, що для досягнення позитивних результатів в ході реформ, всім, насамперед, треба змінити свою свідомість. А Олександр Нерета у свою чергу наголосив на необхідності наведення в країні правопорядку. Без цього, на його переконання, реформи не матимуть успіху і не зміцниться економіка.

В обговоренні також взяли участь керманичі територіальних громад М.Белан, П.Василець, А.Гейко, В.Осовик та А.Адаменко.

Підбиваючи підсумки спілкування з активом Коропського і Сосницького районів, голова обласної ради Микола Звєрєв попросив у нього підтримки у процесі реформ. Він розповів, що на рівні області діє Консультативно-дорадча рада з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради, такі ж ради повинні бути створені і в районах.

– Я переконаний, спільно ми напрацюємо дорожню карту нашого майбутнього, - наголосив керівник.

Перебуваючи в Коропі, голова обласної ради відвідав центральну районну лікарню де ознайомився з умовами лікування хворих та поспілкувався з медичним персоналом. Серед іншого, керівнику показали недоремонтованне приміщення поліклінічного відділення, яке вже два роки чекає на державне фінансування. Побував Микола Звєрєв і в центральному корпусі лікарні, зокрема, у дитячому і хірургічному відділеннях. Спілкуючись з медиками, голова обласної ради зазначив, що вирішення багатьох проблем галузі охорони здоров'я не можливе без реформування системи влади. Не Київ, а місцева громада повинна вирішувати: бути лікарні, чи ні.

У Сосниці голова обласної ради відвідав публічне акціонерне товариство «Еліта», яке відоме далеко за межами Чернігівщини своїми виробами жіночої білизни. Нині підприємство, яке ще до недавна вважалося бюджетоутворюючим у районі, переживає не найкращі часи. Адже через нестабільність гривні виникли проблеми зі збутом вже готової продукції та закупівлею сировини. Відтак, виробничі потужності «Еліти» завантажені не більш, як на 20%. Ситуація складна, адже на підприємстві працюють понад триста працівників, яким потрібно вчасно платити гідну зарплату. Зупинка ж конвеєру може призвести до безробіття і виникнення соціальної напруги в регіоні.

Микола Звєрєв з розумінням поставився до озвучених керівництвом фабрики проблем та пообіцяв в межах своїх повноважень допомогти з їх вирішенням.

Останні новини Чернігівщини

 У Чернігові відбувся «Нова пошта напівмарафон»

У Чернігові відбувся «Нова пошта напівмарафон» 17:48

19 вересня у Чернігові пройшов напівмарафон Нової пошти. Забіги стартували з Красної площі та об’єднали понад 1500 бігунів.

«ШКВАРКА-FEST»: спортивно, весело та смачно. У Семенівці по-новому відзначили День міста

«ШКВАРКА-FEST»: спортивно, весело та смачно. У Семенівці по-новому відзначили День міста 17:37

Щороку, у вересні, жителі Семенівки з нетерпінням чекають свята, яке об’єднує нас усіх – День міста.

Прокуратура через суд домоглася забезпечити належне збереження ботанічного заказника місцевого значення «Косий клин» 17:22

Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду у повному обсязі задоволено позов Новгород-Сіверської окружної прокуратури до ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство» про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання забезпечити організацію проведення робіт із винесення меж ботанічного заказника місцевого значення «Косий клин» площею 183 га та закріплення їх в натурі (на місцевості).

Сільські бібліотеки Чернігівщини отримали 100 комп’ютерів у рамках проекту «Дія. Цифрова освіта»

Сільські бібліотеки Чернігівщини отримали 100 комп’ютерів у рамках проекту «Дія. Цифрова освіта» 17:21

Передача техніки відбулася 20 вересня у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Володимира Короленка.

«Мобільна майстерня «Plastic Fantastic»».

«Мобільна майстерня «Plastic Fantastic»». 17:14

В планах організаторів проєкту долучити до сортування пластикових відходів дітей міста Чернігова та їх батьків.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини