Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 25 червня, 07:50:40

Чергова колізія Соколова-Кухара

03.02.2015   15:06Агенцiя

Напередодні чергової сесії Чернігівської міської ради народний депутат України Валерій Куліч направив звернення міському голові Олександру Соколову з проханням внести до порядку денного проект рішення «Про питання організації управління районами в місті Чернігові», який передбачає ліквідацію районних у Чернігові рад – Деснянської та Новозаводської.

Куліч Валерій

Куліч Валерій

У встановлений законом десятиденний термін до офісу нардепа надійшла відповідь. Але чомусь не від Соколова, а від Кухара. Проте у спільному для обох стилі – «відмовному».

Мотивацією відмови стала «неузгодженість з нормами закону». А саме: міські чиновники апелюють до ч. 2 ст. 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», згідно з якою повноваження районної у місті ради можуть бути достроково припинені за рішенням місцевого референдуму. Проте у проекті рішення, яке було подане Соколову для внесення на сесію, немає ні слова про дострокове припинення, а пропонується «припинити з 25 жовтня 2015 року» – тобто у день чергових місцевих виборів (які, поки немає рішення про їх дострокове проведення чи інших форс-мажорів, мають відбутися саме 25 жовтня, відповідно до Конституції України).

Аби міському голові було легше розібратися у питанні, до відповідного проекту рішення Валерієм Кулічем була додана ще й пояснювальна записка, в якій вказані правові підстави: «стаття 140 Конституції України, стаття 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». Крім того, інші нормативно-правові акти, зокрема, рішення Конституційного суду України щодо офіційного тлумачення термінів «район» та «район у місті» (N 1-39/2001), в якому зазначено: «Під поняттям «організація управління районами в містах», що міститься в частині 5 статті 140 Конституції України, в системному зв'язку з її статтями 142, 143 треба розуміти повноваження міських рад як органів місцевого самоврядування в містах із районним поділом приймати рішення щодо: матеріально-фінансового та організаційного забезпечення здійснення місцевого самоврядування в районах міста; утворення чи неутворення в місті районних рад та в разі їх утворення визначення обсягу і меж повноважень районних рад; адміністративно-територіального устрою та з інших питань у межах і порядку, визначених Конституцією та законами України».

З невідомих нам причин очільники міста вирішили не звертати увагу на Конституцію та її роз’яснення Конституційним судом. Відповідне рішення, до речі, було винесене спеціально для того, аби розтлумачити міським радам, яким чином можна припинити районні у містах ради, і навіть має назву «…стосовно повноваження міських рад самостійно вирішувати питання утворення і не утворення районів у місті (справа про адміністративно-територіальний устрій)». Крім того, у цій галузі вже існує успішна практика за таким алгоритмом. Але…

… Але міський голова Соколов, очевидно, не має наміру скорочувати «чиновницькі» статті витрат міського бюджету (за приблизними підрахунками, у 2014 році апарат районних у місті Чернігові рад коштував містянам близько 10 мільйонів гривень). При тому, що суттю питання є ще навіть не сама ліквідація, а внесення проекту на розгляд депутатів, щоб або прийняти відповідне рішення, або обговорити та доопрацювати його. Таким чином бачимо «послідовну та чітку» життєву позицію міських чиновників. Бо «хто хоче – шукає спосіб, хто не хоче – шукає причину».

Народний депутат України Валерій Куліч продовжує роботу в розпочатому напрямку. Відповідний проект рішення буде поданий на розгляд депутатів на наступній сесії Чернігівської міської ради. Внесення відбудеться або через повторне звернення до міського голови з розширеними роз’ясненнями для кращого розуміння, або в інший спосіб.

Прес-служба народного депутата України Валерія Куліча

PR

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 32 нові випадки COVID-19

Виявлено 32 нові випадки COVID-19 17:08

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 24 червня в області зафіксовано 32 нові випадки COVID-19.

У Чернігові створений ще один орган самоорганізації населення

У Чернігові створений ще один орган самоорганізації населення 15:01

Чернігівська міська рада на засіданні 24 червня, відповідно до законодавства, дала дозвіл на створення органу самоорганізації населення (ОСН) «Вуличний комітет по вул. Приміській в м. Чернігові».

До 25-ї річниці Конституції України. Конституційний процес в архівних документах

До 25-ї річниці Конституції України. Конституційний процес в архівних документах 14:58

Напередодні 25-ї річниці Конституції України пропонуємо ознайомитися з копіями архівних документів, присвячених історії прийняття Основного Закону.

Децентралізація та туризм: як громадам використати наявний туристично-рекреаційний потенціал

Децентралізація та туризм: як громадам використати наявний туристично-рекреаційний потенціал 14:54

Така тема дводенного навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації голів та заступників голів територіальних громад, яке сьогодні розпочалося у Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації.