Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 24 червня, 10:17:02

Чернігівська облдержадміністрація – третя за прозорістю та відкритістю в країні

23.01.2015   15:07Агенцiя

За результатами моніторингу виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації», проведеного ГО «Центр Політичних Студій та Аналітики», Чернігівська обласна державна адміністрація посіла третє місце у рейтингу прозорості та відкритості влади.

Її рівень прозорості у 2014 році становив 95%. Найвідкритішою в країні є Тернопільська облдержадміністрація — 99%. Такі дані були озвучені під час семінару для державних службовців «Організація доступу до публічної інформації в органах влади», що відбувся 23 січня в Чернігові.

Організаторами заходу виступили «Центр Політичних Студій та Аналітики», Секретаріат Кабінету Міністрів України, Державний комітет телебачення і радіомовлення України і Секретаріат уповноваженого з прав людини за підтримки проекту Ради Європи «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі» та фінансування Уряду Канади.

За словами представників Центру Політичних Студій та Аналітики, протягом останніх трьох років прозорість облдержадміністрації зростала поступово. Це свідчить про досить високий рівень підготовки державних службовців, які відповідають за організацію доступу до публічної інформації в ОДА. Проте, як зазначив заступник керівника апарату ОДА Юрій Музика, ще залишаються певні моменти над якими потрібно працювати. Загалом же, з моменту вступу в дію закону до облдержадміністрації надійшло 442 запити на інформацію. Усі вони своєчасно розглянуті, а запитувачам інформації надано відповіді по суті.

З особливостями роботи з інформацією з обмеженим доступом (таємна, конфіденційна та службова) та правилами застосування «трискладового тесту» учасників семінару ознайомили тренери — Віктор Таран, Дарія Слизьконіс (Центр Політичних Студій та Аналітики), Ганна Красноступ (Державний комітет телебачення і радіомовлення України) та Роман Головенко (Інститут масової інформації).

Окрім того, державні службовці спробували себе у таких практичних вправах, як моделювання проблемних ситуацій та співвідношення Закону України «Про доступ до публічної інформації» та Закону України «Про захист персональних даних».

Загалом, за підсумками семінару більш ніж 40 представників облдержадміністрації, районних державних адміністрацій, районних і міських рад Чернігівщини отримали методичні рекомендації експертів щодо організації доступу до публічної інформації в органах влади та практичні навички застосування закону.

Останні новини Чернігівщини

Увага! Антитерористичні навчання

Увага! Антитерористичні навчання 09:21

24 червня Антитерористичний центр при Службі безпеки України в Чернігівської області проведе планові тактико-спеціальні антитерористичні навчання.

Прокуратурою повідомлено про підозру сільському голові за фактом службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки

Прокуратурою повідомлено про підозру сільському голові за фактом службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки 09:09

За дорученням керівника Чернігівської обласної прокуратури прокурором у кримінальному провадженні вручено письмове повідомлення про підозру 59-річному колишньому сільському голові у складанні та видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки.

Врятовано чоловіка який тонув

Врятовано чоловіка який тонув 09:02

22 червня о 18:10 у Прилуках на р. Удай працівниками Прилуцької водолазно-рятувальної станції врятовано з води 32-річного чоловіка, який ледь не потонув.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:56

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 23 червня травня по 8:00 24 червня 2021 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини