Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 грудня, 07:16:53

Чернігівська облдержадміністрація – третя за прозорістю та відкритістю в країні

23.01.2015   15:07Агенцiя

За результатами моніторингу виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації», проведеного ГО «Центр Політичних Студій та Аналітики», Чернігівська обласна державна адміністрація посіла третє місце у рейтингу прозорості та відкритості влади.

Її рівень прозорості у 2014 році становив 95%. Найвідкритішою в країні є Тернопільська облдержадміністрація — 99%. Такі дані були озвучені під час семінару для державних службовців «Організація доступу до публічної інформації в органах влади», що відбувся 23 січня в Чернігові.

Організаторами заходу виступили «Центр Політичних Студій та Аналітики», Секретаріат Кабінету Міністрів України, Державний комітет телебачення і радіомовлення України і Секретаріат уповноваженого з прав людини за підтримки проекту Ради Європи «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі» та фінансування Уряду Канади.

За словами представників Центру Політичних Студій та Аналітики, протягом останніх трьох років прозорість облдержадміністрації зростала поступово. Це свідчить про досить високий рівень підготовки державних службовців, які відповідають за організацію доступу до публічної інформації в ОДА. Проте, як зазначив заступник керівника апарату ОДА Юрій Музика, ще залишаються певні моменти над якими потрібно працювати. Загалом же, з моменту вступу в дію закону до облдержадміністрації надійшло 442 запити на інформацію. Усі вони своєчасно розглянуті, а запитувачам інформації надано відповіді по суті.

З особливостями роботи з інформацією з обмеженим доступом (таємна, конфіденційна та службова) та правилами застосування «трискладового тесту» учасників семінару ознайомили тренери — Віктор Таран, Дарія Слизьконіс (Центр Політичних Студій та Аналітики), Ганна Красноступ (Державний комітет телебачення і радіомовлення України) та Роман Головенко (Інститут масової інформації).

Окрім того, державні службовці спробували себе у таких практичних вправах, як моделювання проблемних ситуацій та співвідношення Закону України «Про доступ до публічної інформації» та Закону України «Про захист персональних даних».

Загалом, за підсумками семінару більш ніж 40 представників облдержадміністрації, районних державних адміністрацій, районних і міських рад Чернігівщини отримали методичні рекомендації експертів щодо організації доступу до публічної інформації в органах влади та практичні навички застосування закону.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині відбулися навчання підрозділів системи МВС в рамках спецоперації «Полісся»

На Чернігівщині відбулися навчання підрозділів системи МВС в рамках спецоперації «Полісся» 07:15

На пункті пропуску «Нові Яриловичі» поблизу українсько-білоруського кордону поліцейські, прикордонники, нацгварійці, рятувальники, міграційна служба напрацювали ефективний алгоритм взаємодії у нестандартних ситуаціях, зокрема у випадку порушення кордону нелегальними мігрантами.

До людей з інвалідністю – з постійною увагою

До людей з інвалідністю – з постійною увагою 07:12

3 грудня – Міжнародний день людей із інвалідністю.

3 грудня - який день, свято та прикмети

3 грудня - який день, свято та прикмети 07:07

3 грудня у світі відзначають Міжнародний день інвалідів, Всесвітній день комп'ютерної графіки, Міжнародний день боротьби з пестицидами, день народження СМСки, а у православних – День пам'яті святого Прокла та передсвято Введення у храм Пресвятої Богородиці.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 558 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 558 нових випадків COVID-19 20:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 2 грудня в області зафіксовано 558 нових випадків COVID-19. Зокрема 319 — у Чернігівському районі (в тому числі 174 — у Чернігові), 82 — у Ніжинському, 71 — у Корюківському, 50 — у Прилуцькому та 36 — у Новгород-Сіверському районі. 49 захворілих госпіталізовані.