Право родин загиблих бійців на безкоштовний проїзд має реалізовуватися
Питання проїзду пільгових категорій населення та відшкодування таких послуг перевізникам завжди було проблемним. Та, на жаль, на сьогодні воно стало надзвичайно загостреним і потребує швидкого урегулювання. Адже право на безкоштовний квиток отримали члени родин загиблих воїнів АТО.
Саме тому 16 січня, Департаментом інформаційної діяльності і комунікації з громадськістю було проведено засідання «круглого столу» на тему «Пільговий проїзд для членів сімей загиблих учасників АТО: законодавча база та проблеми практичної реалізації».
В обговоренні взяли участь керівники відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації, представники органів місцевого самоврядування, громадськість та члени родин загиблих воїнів.
Під час засідання було з’ясовано, що більшість водіїв міських маршрутів не знають як має виглядати документ, що засвідчує право на безкоштовний проїзд такої категорії населення. Саме тому інколи трапляються випадки відмови надавати необхідну послугу. До слова, необхідні посвідчення уже отримали 110 членів сімей та 24 дитини.
Матері загиблих бійців акцентували на тому, що часто відмови водіїв звучать у не коректній формі.
Перевізники, у свою чергу, висловили глибоке співчуття родинам полеглих військовослужбовців та обіцяли проводити виховну роботу серед персоналу. Виникнення таких ситуацій вони пояснюють, крім іншого, недосконалістю механізму відшкодування цих послуг та поширенням нелегальних перевезень.
Загалом, учасники «круглого столу» дійшли висновку, що вирішити проблему може лише монетаризація пільг.
За результатами обговорення було вирішено зібрати та висвітлити у ЗМІ координати відповідних управлінь ОДА та усіх служб, що можуть надати правову, юридичну допомогу з урегулювання подібних ситуацій. Також необхідно узагальнювати усі скарги та акцентувати увагу перевізників на глибокій моральній складовій цього питання.
Та все ж, коли виникає проблемна ситуація, і перевізники, і керівники органів влади та місцевого самоврядування рекомендують не вступати у дискусію з водієм, а зафіксувати номер маршруту та транспорту, час і, за можливості, координати свідків та передати цю інформацію в Управління транспорту і зв’язку міської ради.
Адже законодавчо закріплене право родин загиблих бійців на безкоштовний проїзд має реалізовуватися.
За відмови у безкоштовному перевезенні звертатися до:
Управління промисловості, транспорту і зв’язку облдержадміністрації, тел.: 66-93-42;
Управління транспорту і зв’язку Чернігівської міської ради,тел.: 67-55-03.
За правовою, юридичною допомогою та з інших питань звертатися до:
ГО «Март», координатор Інна Сімакіна, тел.: 93-83-30;
ГО «Родина», керівник Людмила Бруй, тел.: 097-736-73-28
Останні новини Чернігівщини
Міжнародний комітет Червоного Хреста підбиває підсумки роботи на Чернігівщині та планує подальшу співпрацю 11:07
Упродовж декількох днів в області працювала делегація Міжнародного комітету Червоного Хреста (далі – МКЧХ). До роботи долучилися також представники міністерств закордонних справ європейських країн, зокрема Польщі, Чехії, Латвії, Литви та Естонії.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:04
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.
22 травня: цей день в Україні і світі 08:36
День 1549 Російська агресія - Day 1549 Russian aggression
У Киїнському ліцеї завершився капітальний ремонт за підтримки Бельгії 17:22
У Киїнському ліцеї імені Костянтина Светенка завершився капітальний ремонт – комплексна енергоефективна модернізація будівлі.
За участі «Ковальської» у Чернігові встановили сертифіковане мобільне укриття 13:20
У Чернігові на вулиці Береговій встановили мобільне укриття за участі промислово-будівельної групи «Ковальська». Захисна споруда призначена для тимчасового укриття людей під час повітряних тривог у місцях їх масового перебування.