Відбулася нарада з питань реформування та фінансування медичної галузі області
Відбулася нарада з питань реформування та фінансування медичної галузі області 12 січня заступник голови обласної ради Валентин Мельничук провів робочу нараду з питань бюджетного фінансування на 2015 рік закладів охорони здоров'я Чернігівщини.
В обговоренні питань забезпечення діяльності медичної галузі області взяли участь народний депутат України Олег Дмитренко, начальник управління охорони здоров'я Петро Гармаш, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС Валерій Зуб, депутат обласної ради, головний лікар обласного центру з профілактики та боротьбі зі СНІДом Микола Дейкун, головні лікарі Бобровицької і Прилуцької центральних районних лікарень області та Прилуцької центральної міської лікарні, відповідальні працівники профільних структурних підрозділів ОДА та виконавчого апарату обласної ради.
Валентин Мельничук зазначив, що сьогодні головне - сформувати пропозиції щодо покращання рівня надання медичних послуг населенню, для того, щоб потім їх лобіювати у Верховній Раді України. Такі ж пропозиції будуть напрацьовані і у сфері культури, освіти та інших галузях.
Микола Дейкун наголосив на необхідності реформування системи охорони здоров'я, зокрема, запропонував, аби Чернігівська область стала пілотною у реформуванні медичної галузі.
Головний лікар Бобровицької центральної районної лікарні Федір Тодоріко підкреслив, що слід здійснити аудит і визначити скільки медичних закладів охорони здоров'я може утримати держава. Також він сказав, що доречно було б законодавчо розділити систему охорони здоров'я на державну, громадську і приватну медицину.
Олег Дмитренко, у свою чергу, зазначив, що медична галузь потребує негайного реформування і для цього потрібно зосередити всі зусилля для напрацювання відповідних пропозицій, щоб медиків Чернігівщини почули у вищих органах влади.
Підсумовуючи нараду, Валентин Мельничук наголосив на важливості проведення в державі реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади. Ця реформа, на переконання керівника, надасть більше прав місцевим громадам у питаннях господарювання та фінансової самостійності і, зокрема, в бюджетному забезпеченні галузі охорони здоров'я. Напрацьовані пропозиції щодо реформування медичної галузі планується озвучити під час слухань в Комітеті Верховної Ради України з питань охорони здоров'я на тему: «Про реформи в сфері охорони здоров'я України», проведення яких передбачається 16 січня цього року у Верховній Раді України.
Захід не було проанансовано.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.