Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 вересня, 07:59:54

В Чернігові відбулося громадське обговорення Держбюджету-2015

27.12.2014   14:52

В Чернігові відбулося громадське обговорення Державного бюджету 2015 року, ініційовані фракціями ВО «Батьківщина» у Чернігівській міській та обласній радах.

Представники громадськості, котрі взяли участь у громадському обговоренні Держаного  бюджету  2015 року не раз висловлювали думку про те, що фінансовий документ, який пропонує Уряд на 2015 рік, може спричинити черговий геноцид української нації.

На початку обговорення депутат міської ради В’ячеслав Лебідь дав вичерпну інформацію присутнім  про формування бюджету як такого, а також зупинився на конкретних цифрах, які пропонує Уряд в майбутньому фінансовому році, зокрема й для міста Чернігова.
На його думку, потрібно принципово змінити підхід до формування бюджету. Потрібно виходити з потреб громади, водночас чітко зазначаючи ці потреби, а також говорити про можливості. На жаль, принцип дотаційності, який у нас існував, не стимулює громаду до пошуку ресурсів.  Він навпаки формує у громад споживчий інстинкт. Ми всі сидимо спокійно і думаємо, що в державному бюджеті все закладено. Наприкінці ж року ми починаємо думати, де брати гроші на заробітну плату освітянам, медикам  тощо.

«Якщо уважно прочитати цей документ, то насправді ніякої децентралізації там не побачиш. Всі ці принципи збереглися. Бо що таке децентралізація? Це насамперед більше грошей на місцеві бюджети, які ми зможемо формувати самі, розпоряджатися і власне збільшувати свої доходи.  Втім  у 2014-му власні і закріплені доходи до місцевих бюджетів по Україні становили 114,5 млрд грн, а на 2015 рік залишається лише 104 млрд грн.  Це суттєво менше. То яка це децентралізація?», – зауважив депутат Чернігівської міської ради В’ячеслав Лебідь.

Наступне, у законопроектах пропонується скасувати пільги інвалідів, ветеранів, учасників АТО, і водночас заплановано повернення ПДВ зернотрейдерам у розмірі 4,7 млрд. грн. «Неприпустимо наповнювати бюджет за рахунок освітян, науковців, соціально незахищених громадян. Цими законопроектами пропонується закривати соціальні об’єкти без згоди територіальної  громади, – висловив занепокоєння депутат обласної ради Іван Якуб. – До того ж, я не побачив у цьому Держбюджеті головного – закінчення війни. Пропонується зберегти протягом року військовий збір. Тож завідома ми вже закладаємо кошти на продовження війни. Так виходить?»

Подібна теза пролунала і від голови Чернігівського обласного відділення Українського національного фонду  допомоги  інвалідам Євгена Сонника, який закликав чинну владу припинити знищувати соціальний захист . «Це страшно при демократичному Уряді, – сказав він. – Хочу сказати: нам втрачати нема чого. Тому прошу наших місцевих депутатів довести цей психологічний настрій до Києва, зокрема до Юлії Володимирівни».

Інші колеги Євгена Сонника зауважили, що зараз говоримо про геноцид 30-х років ХХ століття. Але те, що пропонується зараз для соціального сектора – хіба не геноцид?
 «Соціалку обрізали, аграрний сектор обрізали, – констатує депутат обласної ради, голова фракції ВО «Батьківщина» Іван Якуб. – Та я не побачив головного в цьому держбюджеті – припинення війни. Тобто, збережено військовий збір на рік. Що це може означати? Що ми вже завідомо знаємо, що війна триватиме.

Підсумовуючи обговорення, депутат міської ради Андрій Вареник зауважив : «Коли у нас був ефір щодо цієї децентралізації влади на Чернігівському міському телебаченні, то тоді здавалося, що це дуже важливо, зокрема для країні. Тим більше ми будемо пілотною областю, піонерами. Тепер же, ознайомившись із цим Держбюджетом, який пропонує Уряд, вибачте, я не хочу бути піонером».

Зауважимо, що  30 грудня, у вівторок, Парламент має голосувати за Державний бюджет України на 2015 рік.  25 грудня пройшло голосування в першому читанні змін до Бюджетного Кодексу, які  фракція «Батьківщина» підтримала, аби не гальмувати бюджетний процес. Однак в «Батьківщині» мають  багато зауважень до бюджету і до бюджетонаповнюючих законопроектів, які подав Уряд.  З огляду на це фракція «Батьківщини» 23 грудня ініціювала в Києві громадське обговорення державного бюджету України, які наступного дня відбулися в місті Чернігові.

Останні новини Чернігівщини

Служба зайнятості підтримує переселенців 18:40

Вчора відбулася робоча поїздка директора та заступника директора Чернігівського обласного центру зайнятості Людмили Ключник та Сергія Роговцявідповідно на Корюківщину.

Поліція Чернігівщини закликає водіїв та пішоходів неухильно дотримуватися правил дорожнього руху 18:15

Співробітники груп реагування патрульної поліції Чернігівщини проводять профілактичну роботу з учасниками дорожнього руху та слідкують за неухильним дотриманням ПДР як водіями, так і пішоходами.

Мобільний клас із мінної безпеки курсує Чернігівщиною 17:51

Сьогодні киїнські ліцеїсти мали змогу дізнатися про найпоширеніші види вибухонебезпечних предметів їх види, наслідки необережного поводження, а також основні вимоги у разі виявлення підозрілих предметів.

Патрульні виявили медпрепарати, які можуть бути наркотичними речовинами 17:09

Вчора на стаціонарному посту "Кіпті" патрульні поліцейські під час контролю транспортних засобів звернули увагу на громадянина, що був пасажиром мікроавтобусу Mercedes.

В пам'ять поліцейських, які героїчно загинули під час оборони Чернігова, висадили вічнозелені дерева 16:23

Сьогодні співробітники поліції разом з родинами загиблих колег висадили туї на знак вічної пам’яті про Володимира Настича, Дмитра Музирьова, Дмитра Лук’яненка та Олексія Христенка

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини