Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 04:01:11

Варто попереджати забруднення довкілля, а не боротися з наслідками

25.12.2014   08:10Агенцiя

На цьому наголосив заступник голови облдержадміністрації Костянтин Лубенцов під час засідання територіальної міжвідомчої комісії з питань моніторингу довкілля Чернігівської області, яке відбулося 23 грудня.

— Стратегія екологічної політики має бути спрямована на перехід від моделі, що орієнтована на ліквідацію наслідків екологічних порушень, до моделі, яка базується на прогнозуванні та попередженні забруднення довкілля і покращенні його стану. Це характерно для більшості Європейських країн, — зазначив він.

Представники Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, суб'єктів моніторингу довкілля області, депутати Чернігівської обласної ради, громадських організацій та науковці обговорили екологічну ситуацію в області.

Як зазначалося, сьогодні продовжується робота зі створення системи моніторингу довкілля Чернігівщини. Наразі триває виконання Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014-2020 роки. Вона передбачає фінансування освітніх та природоохоронних заходів, визначення вмісту забруднюючих речовин у повітрі, воді та ґрунті.

У поточному році за кошти природоохоронного фонду відбувалося будівництво та реконструкція каналізаційних колекторів, полігонів сміття, тампонаж не діючих артезіанських свердловин, закупка контейнерів для сміття в містах та районах Чернігівщини.

Важливим завданням є впровадження у систему охорони довкілля геоінформаційних технологій, що дозволяють візуалізувати та моделювати екологічну ситуацію в області. Так, за результатами досліджень, в останні роки спостерігається тенденція до зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Радіаційний фон має низьке значення. Загалом, як зазначають екологи, Чернігівщина має задовільний стан довкілля.

В області також ведуться наукові дослідження щодо розширення територій заповідників. На сьогодні статус заповідних територій має 7,7% площі регіону. У 2015 році передбачається збільшення природного заповідного фонду до 10% території області. Зокрема, розробляються проекти з утворення заповідної території загальнодержавного значення "Замглай", гідрологічного заказника "Крюково", урочища "Липів Яр", парків "Рубіжанський" та "Козацький", поліфункціональних об'єктів на кордоні з Білоруссю.

Деснянським басейновим управлінням водних ресурсів проводиться моніторинг поверхневих вод за 38-ми гідрохімічними показниками. За даними досліджень, хімічний склад поверхневої води в цілому відповідає параметрам природного фону.

В області, також, триває робота з регулювання викидів в атмосферне повітря, паспортизація місць видалення твердих побутових відходів, очисних споруд та полів фільтрації.

Учасники засідання ухвалили рішення про здійснення обміну в електронному вигляді екологічною інформацією між суб'єктами державної системи моніторингу.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.