Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 березня, 11:23:05

Понад сто фахівців працюють над стратегією сталого розвитку Чернігівської області

16.12.2014   10:30Агенцiя

Потребу у розробці стратегії сталого розвитку Чернігівської області до 2020 року заступник директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олександра Хомик пояснила кількома причинами.

По-перше, термін дії попереднього аналогічного документа спливає наступного року. По-друге, змінилися зовнішні та внутрішні умови, в яких розвивається регіон. По-третє, місцева стратегія має сходитися з відповідним державним документом.

Для аналізу ситуації та розробки стратегії сталого розвитку Чернігівщини створено робочу групу, до якої увійшло понад сто представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадських та підприємницьких структур, науковців та експертів.

Як запевнила Олександра Хомик, діяльність робочої групи цілком відкрита і не обмежується розглядом питань, запропонованих винятково експертами. У разі, якщо громадянин має, що запропонувати до стратегії розвитку області, він може залишити свої пропозиції на сайті Департаменту економічного розвитку або звернутись до когось із контактних осіб. Усі матеріали проекту є на сайтах облдержадміністрації та Департаменту у відповідних розділах.

На сьогодні вже практично завершено етап соціально-економічного аналізу, визначено сильні та слабкі сторони регіону.

До переваг, які має Чернігівщина, експерти віднесли географічне положення (близькість до столиці), наявність розвиненого залізничного сполучення, екологічний стан території, економічно активне та освічене населення тощо.

Водночас, і на заваді сталому економічному розвитку області може стати ціла низка причин. Одна з них — демографічна ситуація: населення області меншає щороку практично на один відсоток, середній вік перевищує загальнодержавний показник майже на три роки і становить 43 роки, велика частка пенсіонерів у загальній кількості населення та низька, майже вдвічі менша загальноукраїнської, щільність населення. Віднедавна не сприяє інвестиційній привабливості Чернігівщини і близькість до кордону РФ.

За словами заступника директора Департаменту економічного розвитку, детальний аналіз соціально-економічних умов розвитку області дозволить розробити ефективну стратегію сталого економічного розвитку регіону і вчасно затвердити її рішенням обласної ради у квітні.

Останні новини Чернігівщини

Чаус: 5 років - для військової частини небагато. Однак, 119-ї окрема бригада Сил ТрО ЗСУ пройшла за цей час все 11:03

29 березня відбулися урочистості з нагоди 5-річчя створення 119-ї окремої бригади Сил ТрО ЗСУ.

Ротарі Клуб “Київ-Столиця” передав в пологовий будинок Чернігова дитячий інкубатор 10:57

Громадська організація «Ротарі Клуб “Київ-Столиця”» від імені громадської спілки «Дистрикт Ротарі Інтернешнл 2232» (Ротарі в Україні) передала сьогодні для пологового будинку Чернігова дитячий інкубатор.

У Чернігові через повідомлення про замінування не можуть розпочати роботу сесії міськради 10:53

У Чернігові депутати міської ради не можуть розпочати чергову сесію й чекають, поки поліція перевірить приміщення на наявність вибухівки.

НФОРМАЦІЯ про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 29 березня по 8:00 30 березня 2023 року 09:43

Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 надзвичайну ситуацію природного характеру, 5 пожеж та 1 аварійну ситуацію на системах життєзабезпечення.

 30 березня - цей день в Україні та в світі

30 березня - цей день в Україні та в світі 09:41

ДЕНЬ 400 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 400 RUSSIAN AGRESSION