Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 березня, 20:03:41

В обласній раді відбулася нарада з проблем енергозабезпечення Чернігівщини

11.12.2014   08:23Агенцiя

10 грудня голова обласної ради Микола Звєрєв провів нараду з питань забезпечення безперебійного постачання електроенергії до важливих об'єктів промисловості, сільського господарства і соціальної інфраструктури Чернігівської області.

Засідання відбулося за участю заступника голови обласної ради Валентина Мельничука, заступника голови обласної державної адміністрації Костянтина Лубенцова, заступника Чернігівського міського голови Володимира Кривенка, голів профільних постійних комісій обласної ради Арсена Дідура, Михайла Мальованого, Валерія Зуба, депутатів обласної ради – членів депутатської групи «Аграрії та підприємці», керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, очільників енергетичних підприємств «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ фірми «ТехНова», «Облтеплокомуненерго».

Голова обласної ради Микола Звєрєв висловив думку, що Державне підприємство НЕК «Укренерго» для Чернігівської області шляхом аварійних відключень, необґрунтовано запровадило обмеження потужності електроспоживання на 110 МВт, що призводить до соціальної напруги в регіоні.

При цьому, за словами Миколи Звєрєва, графіки аварійних відключень не враховують специфіки безперебійного забезпечення електроенергією окремих об'єктів промисловості, сільського господарства та соціальної інфраструктури області. Введення обмеження електропостачання вже призвело до аварійних відключень теплопунктів, котелень, водонапірних веж, каналізаційних систем, об'єктів соціальної сфери, що в умовах зимового періоду може створити техногенну катастрофу.

– Ми стали заручниками проблем в енергетичній сфері. Монополісти захопили енергетичний ринок і місцева влада не має на них впливу, – зазначив керівник і повідомив, що як голова обласної ради, звернувся з відповідним листом до Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка щодо прийняття рішення стосовно врегулювання вищезазначених питань в нашій області та забезпечення збалансованої роботи об'єднаної енергетичної системи України.

Учасники наради висловили на адресу товариства «Чернігівобленерго» зауваження та скарги стосовно знеструмлення важливих підприємств та об'єктів соціальної сфери. Голова правління ПАТ«Чернігівобленерго» Юрій Касіч повідомив, що об'єднана енергосистема України є енергодефіцитною і попросив з розумінням поставитися до ситуації, що склалася та економно використовувати електроенергію, особливо - у побуті. Юрій Касіч погодився із висловленою думкою, що графіки відключень електроенергії необхідно відкоригувати в залежності від соціальної значимості об'єктів, а територіальним громадам треба довести ліміти використання електроенергії.

Під час засідання обговорено низку варіантів врегулювання питання по забезпеченню безперебійного постачання електроенергії до важливих об'єктів промисловості.

За результатами наради голова обласної ради Микола Звєрєв невідкладно звернувся з відповідними листами до голів районних та міських рад області до 11 грудня надати обласній раді пропозиції, опрацьовані спільно з районними та міськими електромережами, щодо графіків аварійних відключень об'єктів. Також необхідно визначитися з переліком об'єктів, які можуть бути відключеними частково, і вказати об'єкти, які у жодному випадку не підлягають відключенню. З метою недопущення дестабілізації суспільно-політичної та економічної ситуації, рекомендовано терміново створити районні (міські) антикризові енергетичні штаби.

Для координації спільних дій щодо забезпечення стабільної ситуації вирішено делегувати депутатів обласної ради – голів профільних комісій – до складу обласного Антикризового енергетичного штабу. Окремим пунктом голова обласної ради доручив провести ревізію генераторів для автономного електрозабезпечення обласних закладів охорони здоров'я.

Виконання доручень голови обласної ради учасники наради запланували розглянути 12 грудня о 14 годині.

Останні новини Чернігівщини

На Кубку світу з кікбоксингу WAKO в розділах поїнт-файтинг та лайт-контакт Чернігівський спортсмен виборов бронзову нагороду 14:09

У період з 17 по 19 березня 2023 року в місті Інсбрук (Австрія) відбувся Кубок світу з кікбоксингу WAKO в розділах поїнт-файтинг та лайт-контакт.

Чернігівська область виборола ІІ командне місце на чемпіонаті України з біатлону серед юніорів 14:07

З 10 до 17 березня у селі Яворів, Львівської області проходив чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат, де команда Чернігівської області зайняла ІІ командне місце.

Чернігівську районну державну адміністрацію очолив Андрій Попик 14:04

Головою Чернігівської районної державної адміністрації призначено Андрія Попика. Відповідне розпорядження 34/2023-рп підписав 24 березня, Президент України Володимир Зеленський.

Обстріли окупаційними військами зс рф за період з 20 по 26 березня 2023 року

Обстріли окупаційними військами зс рф за період з 20 по 26 березня 2023 року 14:02

За даними ДПСУ, всього за попередній тиждень з території Брянської області ворогом здійснено 19 обстрілів околиць 10 прикордонних населених пунктів Чернігівської області, під час яких зафіксовано 130 вибухів.