Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 березня, 12:11:37

Freedom House зарахувала Україну до "частково вільних" країн за рівнем свободи Інтернету

05.12.2014   09:15Агенцiя

Відмічено, що в період з травня 2013 по травень 2014 р. рівень інтернет-свободи в Україні пережив значний занепад

Україна у новому рейтингу свободи Інтернету, складеному неурядовою правозахисною організацією Freedom House, увійшла в категорію "частково вільних" держав. Про це йдеться в оприлюдненому в четвер, 4 грудня, дослідженні організації "Freedom on the Net 2014".

Відмічено, що в період з травня 2013 по травень 2014 р. рівень інтернет-свободи в Україні пережив значний занепад.

У порівнянні з результатами минулого року, Україна набрала відразу п'ять негативних балів; тепер у неї 33 бали зі 100 можливих. У зв'язку з цим Україна в даному рейтингу перемістилася з групи "вільних країн" до "частково вільних" щодо стану свободи в інтернеті. Експерти Freedom House серед причин такого різкого погіршення стану свободи в інтернеті в Україні виділяють, насамперед, насильство на адресу користувачів соціальних мереж та інтернет-журналістів під час подій Євромайдану.

Також відзначається зростання кількості кібер-атак, а також поява нових даних, які свідчать про значний рівень стеження влади періоду правління президента Віктора Януковича за інтернет-діяльністю активістів, журналістів та опозиційних діячів.

Проте, незважаючи на це, ситуація зі свободою в інтернеті в Україні в зазначений період була значно краще, ніж у Білорусі та Росії, які мають по 62 і 60 негативних балів відповідно, наголошується в дослідженні Freedom House. Загалом дослідження, проведене організацією, охопило 65 країн світу.

Останні новини Чернігівщини

Чаус: 5 років - для військової частини небагато. Однак, 119-ї окрема бригада Сил ТрО ЗСУ пройшла за цей час все 11:03

29 березня відбулися урочистості з нагоди 5-річчя створення 119-ї окремої бригади Сил ТрО ЗСУ.

Ротарі Клуб “Київ-Столиця” передав в пологовий будинок Чернігова дитячий інкубатор 10:57

Громадська організація «Ротарі Клуб “Київ-Столиця”» від імені громадської спілки «Дистрикт Ротарі Інтернешнл 2232» (Ротарі в Україні) передала сьогодні для пологового будинку Чернігова дитячий інкубатор.

У Чернігові через повідомлення про замінування не можуть розпочати роботу сесії міськради 10:53

У Чернігові депутати міської ради не можуть розпочати чергову сесію й чекають, поки поліція перевірить приміщення на наявність вибухівки.

НФОРМАЦІЯ про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 29 березня по 8:00 30 березня 2023 року 09:43

Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 надзвичайну ситуацію природного характеру, 5 пожеж та 1 аварійну ситуацію на системах життєзабезпечення.

 30 березня - цей день в Україні та в світі

30 березня - цей день в Україні та в світі 09:41

ДЕНЬ 400 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 400 RUSSIAN AGRESSION